מעט מנהל הקהילה - דורון חורב ; כדאי לשים לב - רחלי וייס


בחילופי עונות – מעט מנהל הקהילה

 

שלום חברים,

הימים מתקצרים, רוחות צוננות מנשבות על הגבעה לעת ערב, קולם של מזגנים דוממים מלווה את הפוסעים בשבילי הקיבוץ, ועלי שלכת מתבדרים על גגות ודשאים.

בריכת השחייה נסגרה עם תום עונת הרחצה, ומבול של שבחים מועבר דרכנו

אל זיו בן יוסף אשר הנעימה לנו את ימי הקיץ החמים. תודה לך זיו על מאור הפנים, האכפתיות והשעות לאין קץ,  שנת בית להתפאר בה ולהתגאות, ולהצלחה בהמשך דרכך.

עם התקצרות הימים לטובת שעות הלילה וירידה במפלס החום, צוות הנוי גזם עצים ברחבי הקיבוץ כדי לצמצם נזקים עתידיים בגינם, משקה דשאים בתדירות הולכת ופוחתת, וצמצם את ימי קציר הדשא. לפעמים נדמה לנו, שתמיד הייתה הגבעה מוריקה והנוי הופך מובן מאליו, אך לא כך הוא. הנוי בגבע הוא פרי עמלם של חברים רבים במרוצת השנים. את הדור הוותיק מיצג יורם נחשון, עם הבנתו הרחבה ואהבתו האין סופית לגן ולטבע, ואת הדור הנוכחי מייצג ערן גל בשליחותו כמורה ומחנך לדור הצעיר. זו ההזדמנות להודות למנהלי ועובדי הנוי לדורותיהם, אלו שאתנו ואלו שנפרדו מאתנו, לכולכם יש יד ושאר רוח בנופו המופלא וביופיו של גבע.

החורף המתקרב יזמן לנו רוחות ערות וגשמים, עימם יבואו גם מפגעים.  מטרד הזבובים והיתושים ילך ויפחת, אך מנגד - ייסתמו מרזבים, ידלפו גגות, נחווה קצרים בהולכת החשמל, יישברו ענפי עצים, ותקוונה שלוליות חורף במקום בו נהוג ללכת. זה הזמן לנו החברים, לכבות את בקרי ההשקיה בגינות, לחזק ולקשור ציוד שעלול להינשא ברוח, ולדווח לענפי הנוי והבניין על מפגעים.

עונת השיפוצים אף היא נפתחה, ואנו חוזרים לממש את תכנית הבנייה והשיפוצים מ 2009. לאחרונה התחלנו בשיפוץ דירותיהם של משפחות גורן וגרייצר, וכלים כבדים נעים במרחב הצר המשמש אותנו. כעת עולה מאתר הבנייה רעש ואבק, ובהמשך יעלו רעש ובוץ. לשכנים הישירים ולשכנים הרחוקים יותר, תידרש מידת הזהירות ותשעה קבין של סבלנות, עד תום העבודות.

עוד בפתח, סוף עונת תקציב 2017 ופתיחת תקציב 2018, עליו אנו שוקדים כעת. לצורך בניית התקציב מכינים מנהלי הפעילויות את תכניות העבודה ואת תכניות התקציב שלהן לשנה הבאה. מלאכת המרכבה לגיבוש התקציב גוזלת משאבי זמן, ואני מתנצל מראש על הקושי שלי להגיב מהר לפניות הציבור. אפשר להפנות אלי שאלות בדרכים המקובלות, וגם דרך נעמה במזכירות או באמצעות תיבת הדואר בכניסה למשרדי.

ולסיום, ישנם מי המשמחים אותנו בבואם, אחרים דווקא בלכתם. החורף ישמח אותנו בבואו, אם יביא אתו את מנת המטר במועדה, כמידת הארץ וכתיקנן, שבוע בשבוע. הקיץ ישמחנו בלכתו, אם ידע להיפרד מאתנו לשלום, במקום לדשדש על מפתן ביתנו, ואם ידע לחזור לאחר תור אביב.

ולשבת של שלום ומנוחה, שנדע לעמוד מול ארון הבגדים ולמצוא בו את שמתאים.

דורון חורב, מנהל קהילה

***************************************

כדאי לשים לב !!!

כשקובעים שעת ישיבה לצוות השנוי בשעה 11 בבוקר,ממדרים בזה כשליש מחברי גבע שהם עובדי חוץ , מרביתן נשים , שעוסקים בשעה זו בהתפרנסות.

כשמציגים באסיפה, טרם הצבעה את צוות השינוי כצוות טכני בלבד שתפקידו לאסוף ולהעלות על הכתב את מרכיבי השנוי לדיון ציבורי, ואחר כך מתברר שהצוות הזה גם מכוון את סוג מודל השנוי , "הדגם הסקנדינבי"- זה בניגוד להחלטה שהתקבלה . ( ניואנסים שונים של אותו מודל לא הופכים אותו למודלים שונים). מן הראוי שנחשף  כציבור לכמה מודלים שונים ואנו נבחר בניהם את זה הרצוי לנו .

רחלי וייס

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף