תג מחיר נגד קבוצת כנרת

תג מחיר" נגד קבוצת כנרת –

ציוד חקלאי במאות אלפי שקלים הוצת השבוע" מתוך ניוזלטר של אתר התנועה הקיבוצית

החשד הוא שההצתה הפושעת היא פעולה של רועה צאן שהורחק משטחי החקלאות של הקיבוץ

יותר משש מאות דונמים ובנוסף לכך ציוד השקייה חקלאי בשווי של מאות אלפי שקלים הוצת הלילה בשדות קבוצת כנרת. ההערכה היא שההצתה היא פעולת נקם של רועה צאן שהורחק עם העדר שלו מהשטח החקלאי בקיבוץ.

מנהל הגד"ש של כנרת, שגיא סלומינסקי אמר בראיון בגלי צה"ל: "יש ביטוח או אין ביטוח על הציוד, בעוד שבוע אנחנו צריכים לזרוע בצל ואין לנו ציוד השקיה לשדה. זה לא משנה אם נקבל בסוף כסף", אמר סלומינסקי והוסיף:"כי הרועים התרגלו שאנחנו נותנים היתרים לרעיית בקר והשנה החלטנו בכנרת שלא לתת היתר כזה. זה מתחיל באיזה חתך בגדר ואח"כ העדר נכנס, הרועה כאילו מתנצל ואומר שיוציא את הפרות, אבל מהר מאד מגיעים נזקים גדולים, אנחנו מפעילים את מה שאפשר להפעיל ואז אנחנו חוטפים. נכנסו למלחמה הזאת ושנה ראשונה שאני יכול להגיד שיש מי שהולך אחרי ובראשם ראש המועצה. זה לא היה קודם וזה נותן לנו כוח מלחמה".

ראש המועצה, עידן גרינבאום התראיין גם הוא ואמר: "במקום לדבר על הגשם הראשון אנחנו מדברים על הפשיעה החקלאית. יש אוזלת יד של שנים של כל הגורמים, ואנחנו בעמק הירדן החלטנו שאנחנו מפסיקים את התסמונת של אלו שמוכים מהבריון ולא מתלוננים. אנחנו נכה חזרה בכל פעם שעדר של פרות יעלה על שדות של קיבוצים ויישובים. כל פעם כזאת ניקח את הפרות ונשחרר רק תמורת קנס. חששנו מתגובה לפעילות שלנו של יד נחרצת. יש משטרה ואנחנו מצפים שמשטרת ישראל בכל אחד מהמקרים הללו, שבעבר נסגרו, יש לה כלים ואנחנו מצפים שהיא תפעיל אותם".

מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר על ההצתה הלילה בקבוצת כנרת: "השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, נכשל כשלון חרוץ בהגנה על חקלאי ישראל. מידי יום ומידי לילה מתרחש טרור חקלאי נגד עובדי האדמה ורכושם . אני דורש  מארדן שילחם בתופעה בכל הכוח ואם צריך בעוד יותר כוח. מאסנו בסיפורים על חוסר כח אדם ותקציב, כשלארדן חשוב משהו הוא נלחם בעבורו, ראוי שגם החקלאות והחקלאים יעמדו בראש סדר העדיפויות של השר".

 

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף