מבזקי תנועה / עפר נוימן

"מנהיגות את המחר" - קורס לנשות מועצה אזורית אשכול שנפתח השבוע  מטרת הקורס להעניק ידע וכלים לנשים המעוניינות להשתלב בעשייה הציבורית בקיבוצים ובמועצה. המפגש הראשון התקיים כשברקע קולות הפיצוצים ודיווחי האזעקות בישובים. נשות הקורס, הביעו רצון לקבל כלים מעשיים כך שיוכלו להשתלב בתפקידים ציבוריים ולהשפיע על הנעשה באזור ובישובים שלהן.

המאבק על הבית ממשיך איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ובנצי ליברמן, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל נפגשו אתמול(חמישי) במשרדיה של הרשות. הפגישה, שהחלה בארבע עיניים ואליה הצטרפו צוותיהם המקצועיים של השניים ומספר ראשי מועצות אזוריות התנהלה ברוח טובה ונידונו בה נושאים הקשורים למערכת היחסים בין הרשות לבין התנועה הקיבוצית, לרבות ההיבטים המיוחדים של חידוש הבנייה והצמיחה בקיבוצים והסדרי השיוך. בפגישה  ניתן דגש מיוחד לדיון בהסדרת השימושים הלא חקלאיים (שימושים חורגים).  בדיון  הובהרו חילוקי הדעות ובצדן עדכן ליברמן את הנוכחים על הקלות נוספות בחלופה החדשה במתגבשת בנושא הבנייה הקיבוצים והרחבתה לאפיקים נוספים. סוכם כי הצדדים ימשיכו לעבוד בימים הקרובים בצורה משותפת על מנת לבחון בדקדוק את ההצעות המתגבשות. עדיין קיימים פערים רבים לגשר עליהם והמאבק על הנושאים עדיין מצוי בעיצומו, כחלק מהמאמץ נפגש מטה המאבק עם שרת המשפטים ציפי לבני על מנת לדון עמה בסוגיות של הפרק. בפגישה סוכם כי השרה תמשיך לבחון את הבעיות לעומק ולקדם את הדיאלוג גורמי הממשלה לבין התנועה הקיבוצית.

ביום שלישי האחרון התקיימה וועידת הנגב השנתית של המשרד לפיתוח הנגב והגליל בראשותו של השר סילבן שלום. בוועידה נאמו ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, נשיא המדינה מר שמעון פרס ושרים בכירים נוספים. מזכ"ל התנועה איתן ברושי ופעילים מרכזיים נוספים מהתנועה הקיבוצית השתתפו בוועידה שהתקיימה בעיר שדרות "יש לנו עניין גדול בפיתוח הדרום והנגב. אנחנו פועלים בשיתוף פעולה עם גורמים רבים באזור כולל הדברות עם מטה "צהל עובר לנגב" במטרה לקדם השתלבות הקיבוצים בפרויקט החשוב" מסר ברושי. עם השר שלום נפגש מזכיר התנועה גם באירוע חשיפה של "קרן מיראז" הפועלת לקידום הנגב בתחומים שונים. למטה התנועה תיקבע בקרוב פגישה עם הנהלת הקרן במטרה להתניע מספר תהליכים הקשורים לפיתוח האזור והיישובים בו.

מטה התנועה סייר השבוע במועצה האזורית "גלבוע" וביקר בקיבוצים עין חרוד איחוד ותל יוסף. כתוצאה מהסיור נקבעה תכנית לשיתוף פעולה בין התנועה, הקיבוצים והמועצה להידוק הקשרים ופעילות למען מטרות משותפות. את הסיור בנה והוביל עוזי שמש המלווה את האזור מטעם התנועה הקיבוצית.

ב"גבעת חביבה" התקיים השבוע סמינר למתנדבים מרחבי העולם אותו בנתה והובילה איה שגיא מרכזת מחלקת המתנדבים בתנועה הקיבוצית יחד עם המחלקה הבינלאומית של "גבעת חביבה". בסמינר השתתפו כ40 מתנדבות ומתנדבים מארצות רבות (קולומביה, אקוודור, אוקראינה, קוריאה ועוד) הנמצאים בחודשים אלה בישראל וחיים בקיבוצי התנועה. בסמינר עסקו המשתתפים בתכנים הקשורים לציונות, ערכים וחיבור לישראל.

ביום רביעי האחרון התקיים מרתון דיונים לסיכום פעילות התנועה הקיבוצית בשנת  2013 וברבעון הראשון של שנת 2014.  מחלקות ואגפי התנועה הכינו סיכומים מרשימים וערוכים היטב אותם הציגו בזה אחר זה בפני מטה התנועה. במהלך הסיכום עלתה תחושה חיוביות כי הפעילות התנועתית שאפה ועמדה ברוב המטרות שהוצבו לה במסגרת תכנית העבודה האסטרטגית שנבנתה ל2013. את הסיכום קיים מטה התנועה יחד עם ד"ר רונית דוידוביץ' המלווה בייעוץ אסטרטגי וארגוני את התנועה בשנה האחרונה.

שתהא לכולנו שבת שלום!

עופר נוימן, דובר התנועה הקיבוצית

0526719108

מופיע בעלון:
תגובות לדף