קייטנת אקי"ם - נגה שבילי

קייטנת אקי"ם

מזה כ-18 שנה, כל קיץ, מתקיימת בגבע קייטנה מיוחדת. מדובר במפעל חינוכי- ערכי מרגש אשר במהלכו נערים עם צרכים מיוחדים, מתארחים לשבוע שלם בגבע וזוכים לחוויה מעצימה ומהנה.

קייטנה לילדים עם צרכים מיוחדים. לאחר 16 שנה בהן אירחנו את ילדי איל"ן, השנה התארחו בגבע לראשונה נערים מעמותת אקים, נערים ונערות עם מוגבלות שכלית התפתחותית בגילאי 10-17, אשר כולם מתגוררים באזור ושייכים לסניף אקים עפולה, בית שאן והעמקים.

 

קצת על עמותת אקים-

"חזון אקים: לעשות את החברה הישראלית מקום טוב יותר לאנשים עם מוגבלות שכלית ולבני משפחותיהם. חברה מכבדת חמה ומקבלת המאפשרת מימוש עצמי מתוך הכרה בשונות ומחויבות לשיויון הזדמנויות".

חברה מכלילה

היא חברה חזקה

אקים ישראל פועלת ונאבקת למען שמירה וקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות שכלית ובני משפחותיהם, ומשקיעה בטיפוח עולמם בכל שלב בחייהם.

אקים שואפת לאפשר לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, הגשמה אישית מרבית כחלק בלתי נפרד מחברה שליבה פתוח אל השונה והאחר. אקים מפעילה מארג מקיף ומקצועי של שירותים לרבות סיוע, תמיכה והכוונה למשפחות, סנגור וייעוץ משפטי, התאמת פתרונות דיור הולמים, השתלבות בתעסוקה הוגנת ופעילויות תרבות, פנאי ונופש.

 

בקייטנה לוקחים חלק כל נערי ונערות השכבה הבוגרת מכיתות י'-יב' אשר מלווים במדריכים ובצוות חינוכי, ובנוסף חברי גבע נוספים שמתגייסים לטובת העניין.

 
בשבוע הקייטנה, נערי השכבה הבוגרת  ביחד עם שישה  נערים המגיעים מביה"ס הדמוקרטי בזיכרון יעקב, לקחו על עצמם את כל הטיפול, הסיוע, האירוח, והיציאה לטיולים ולפעילויות עם נערי אקים. הפלא מתרחש מיד ברגע המפגש ולאורך כל השבוע, נערים צעירים, אשר הופכים באחת לאחראים ובוגרים ומטפלים ברגישות, בחמלה ובסבלנות בחניכים מאקים.

הקייטנה השנה כללה תוכנית פעילויות מגוונת ועשירה שכללה טיולים, רחצה בבריכה, סרט בבית גבריאל, פעילות תנועה עם רותי פורת, מופע קסמים של יונה הקוסם, פעילות אתגרית בעין יזרעאל, מעגל מתופפים, הופעה של להקת שמע יזרעאל ועוד ועוד...

לכולנו מרגש כל כך, כל פעם מחדש, להיווכח בהתגייסות של הנערים ובהתגייסות הכללית של כל אנשי גבע, כאשר לכל אורך הקייטנה ניתן לראות, לחוות ולשמוע את רגעי המשחק, השירה, המוזיקה, הצחוק, החדווה, הנתינה, והאושר האינסופיים.

היה שבוע מדהים,מקסים ומלא בנתינה. 

 

יש לנו ילדים מקסימים!

 

תודה לכל מי שתרם ונתרם, עזר ותמך והיה שם בשבילנו. 

אוהבים,

שכבה גבע 2017                                                                                נגה לנדאו


כרטיסי ברכה מציוריהם של ילדי אקי"ם

מופיע בעלון:
תגובות לדף