גרעין צבר ג' - חייק פורת

גרעין צבר ג'

ביום חמישי 17/8 יגיעו אלינו בשעה טובה 23 חברי גרעין צבר ג'. רוב חברי הגרעין באים מקליפורניה ואחדים ממדינות אורגון וטקסס . בגרעין יהיו 17 בנות ו 6 בנים.

ב 4 החודשים הראשונים יעבור הגרעין הסתגלות והתאקלמות בארץ ובגבע תוך לימוד עברית במסגרת אולפן שיופעל במועדון לחבר בשעות 09.00-13.00  מדי בוקר. בתקופה זאת יבצעו את כל התהליכים הנדרשים ע"י צה"ל מצו ראשון ועד גיבושים והתאמות ליחידות שונות. מאמצע נובמבר ועד סוף דצמבר יתחיל תהליך החיול שלהם ע"פ התאמתם ושיבוצם בצה"ל.

צוות – אחרי שנים רבות של עשייה ברוכה ומסורה פרשה בתיה אלוני מהצוות לעסקי משפחה בעיקר, אבל אנחנו לא מתכוונים לוותר עליה בדברים הקטנים שרק היא יודעת לבצע...  בתיה, המון תודה על החום והאהבה שנתת לחיילים בודדים שעברו עם השנים בגבע.                                                         

לפיכך, שינינו במקצת את חלוקת התפקידים בצוות והוספנו את הילה זיק לתקופת ההערכות של הגרעין.

משפחות מארחות  – בין החגים נמצא את הרגע המתאים להתאמת משפחות מארחות לחברי/ות הגרעין. התקבלו לשמחתי הרבה בקשות לאירוח זוג חברי גרעין, "זכות קדימה" תהיה למשפחות שכבר ארחו בעבר ומוכנות להמשיך במסורת הזאת, ולאחר מכן, נשבץ משפחות "חדשות" למעגל המקסים הזה.

לכולנו, זכינו כקהילה לארח בתוכנו לתקופה משמעותית את אחת מתכניות קליטת העלייה של דור צעיר ואיכותי, מהיפות והערכיות ביותר שקיימות כיום. מקווה שיהיה לכולנו את הסבלנות ומאור הפנים לקבל את החברה הצעירים הללו לתוכנו ולחבק אותם כאילו היו בנינו ובנותינו . 

מילה טובה ואחרונה לבעלי התפקידים בגבע שיחד ובסבלנות עזרו להגיע לרגע של מימוש הרעיון שאינו חדש לנו , אבל כל פעם מרגש מחדש . יישר כוח !!!

בהצלחה לכולנו

חייק פורת / הגר לב/ הילה זיק

מופיע בעלון:
תגובות לדף