מבזקי תנועה

14.3.14

 יום האשה הבינלאומי צוין השבוע גם בתנועה הקיבוצית.  שבועיים בלבד אחרי שנבחרה מנכ"לית לתנועה התבשרנו כי לראשות מועצת החלב נבחרה אשה נוספת: מיכל קראוס (קבוצת שילר). היום צוין במזכירות התנועה בסקירה מקיפה של פעילות היחידה לנשים ומגדר מאת הילית בן צבי העומדת בראשה, בנוסף נפגשה המזכירות עם איתי זיידנברג והדס מטייביץ מהנהגת " השומר הצעיר" לשמוע על הנושא השנתי של התנועה "שוויון בין המינים ופמיניזם". מלבד ציון היום במזכירות נאספו כל עובדות ועובדי התנועה הקיבוצית לצפייה בסרט "חלוצות" ומפגש מעשיר עם הבימאית, מיכל אביעד.


בנק של אנשים – "אופק" הבנק הקואופרטיבי הראשון בישראל כבר חודשים רבים לומדים אנשי התנועה הקיבוצית והארגונים הכלכליים את מערכת ההקמה של הבנק הקואופרטיבי הראשון בישראל. "אופק" הינו יוזמה הולכת וגדלה של קבוצת יזמים,אנשי עסקים כלכלנים ומשפטנים להקמת בנק, שבעליו יאוגדו בצורה קואופרטיבית ושווינית. צוותי ההקמה עובדים במישורים שונים ובונים אט אט את המערכת הבנקאית, המשפטית והשיווקית של הבנק. מזכירות התנועה הקיבוצית קיבלה החלטה ביום ראשון האחרון על הקמת צוות בראשות דגן לוין, ראש אגף כלכלה שיבחן לעומק את הנושא מתוך רצון לתמוך ולעודד את הקמת הבנק. מזכירות התנועה ושולחן הארגונים הכלכליים בראשותו של ניר מאיר הביעו תמיכה ברעיון הקואופרטיבי ככלי לשינוי והתמודדות עם מצוקות הכלכלה הישראלית.

וועידת גלובס לנדל"ן התקיימה השבוע במלון "דיוויד אינטרקונטיננטאל" בתל אביב, בוועידה השתתף מזכ"ל התנועה איתן ברושי והתפתח עימות חריף בינו לבין יועצה המשפטי של רשות מקרקעי ישראל, עו"ד ינקי קוינט. לפרטים נוספים מוזמנים לקרוא בכתבה הבאה: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000923758

לראשונה, תקיים התנועה הקיבוצית יחד עם ארגון "יד לבנים" טקס התייחדות עם נופלי התנועה הקיבוצית, כנהוג ביחידות צה"ל השונות ובמועצות האזוריות.הטקס יתקיים בתאריך 14.5 באנדרטת הקיבוצים המצוייה בסמוך לקיבוץ משמר העמק. בטרם יחל הטקס יתקיים מפגש של המשפחות השכולות באולם האירועים בעין השופט. הזמנות מסודרות ופרסום יצאו בקרוב.

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איתן ברושי, קיים השבוע פגישה עם יו"ר הקרן הקיימת לישראל, מר אפי שטנצלר. השניים שוחחו על המשברים וההצלחות של שני הארגונים וסיכמו כי שיתוף הפעולה יתהדק בכל התחומים בהם ניתן לפתחו. "הקק"ל הינה שותפה טבעית וחשובה לכל מי שמאמין בהתיישבות ובחקלאות במדינת ישראל ורוצה לקיימן לעוד שנים רבות" אמר ברושי בתום הפגישה.

התכנית להעצמת חברות וחברי קיבוצים בשירות הציבורי- יוצאת לדרך! התנועה הקיבוצית פותחת לראשונה תכנית ייחודית וחדשנית לחברי קיבוץ שנמצאים בעמדות בכירות במגזר הממשלתי - ציבורי. התכנית מתבצעת בשותפות עם מכון אלכ"א למנהיגות וממשל - ג'וינט ישראל ומטרתה המרכזית לגבש קבוצת מנהיגות ציבורית מבין חברי הקיבוצים, אשר תשפיע על התנועה הקיבוצית, ועל השרות הציבורי כולו.  

שתהא לכולנו שבת שלום, שקטה ובטוחה –  עופר נוימן, דובר התנועה הקיבוצית. 0526719108


מופיע בעלון:
תגובות לדף