משולחן המזכיר - יאיר קארו

משולחן המזכיר

 

קאק


הקאק הוא עורב קטן: אורכו-כ-35 ס"מ ומשקלו כ-250 גרם. רוב גופו שחור, עורפו אפור-כסוף, וגחונו שחרחר-אפרפר. בבגרותו ראשו, כנפיו וזנבו מקבלים ברק מתכתי. צבע קשתית העין: לבנבן-תכלת. מקורו קצר ומגושם. אורך הזנב בינוני. אין כמעט הבדלים בין זכר ונקבה. אך בדרך כלל לזכרים הגוון הכסוף שבעורפם בהיר יותר משל הנקבות.

הקאק הוא עוף חברותי הנוהג להתלהק. זכרים ונקבות יוצרים זוגות כבר בשנת חייהם הראשונה, אך מזדווגים רק שנה מאוחר יותר. הזוגיות נשמרת לאורך כל חיי הפרט ומהווה יחידת חיים יציבה בתוך המושבות והלהקות, באוכלוסיות יציבות ונודדות. בני הזוג נראים תכופות צמודים זה לזה כ"זוג מאוהב". שיחור המזון נעשה בלהקות גדולות (בעיקר בסתיו ובחורף) המונות מאות פריטים ובערבים מתקבצים ללינה על העצים. בלהקות מבנה היררכי ברור הכולל מנהיג להקה. הקאק הוא אוכל-כול המשחר אחר מזונו בקרקע. הוא ניזון מזרעים ובלוטים, פירות, חרקים ועוד.

ומה לקאק ולדף גבע ? קאק זה גם ראשי תיבות קלפי-אסיפה-קלפי אשר נותנים "מסגרת לחיים הציבוריים בגבעה".

קלפי אחד מאחורינו  7.7.2017 : אושר הסדר 30+  , נבחר יו"ר ועדת הביקורת (צקי) וחברי הועדה,  יו"ר חינוך ( הילה )  ויו"ר ועדת פרט ( רינה)  .

הילה בהילוך גבוה, ועדת ביקורת נערכת לאיתור מבקר פנים,  ועדת פרט ממשיכה בעבודתה ומכתבי 30 + בהכנה.

אסיפה מאחורינו 11.7.2017  -  ורד אבן-צור פתחה את האסיפה בשאילתה  מתחום התרופות – וראו תשובת דורון בהמשך.  

חדוה שקד מועמדת לניהול מש"א הציגה עצמה וזכתה בברכת האסיפה ללכת לקלפי.

גלית אורן לריכוז הגיל הרך  ,הציגה עצמה וזכתה בברכת האסיפה ללכת לקלפי.

בקשת יו"ר ועדת קלפי – עדה רון להרחיב הועדה בשל עומס הצבעות נענתה בחיוב על ידי האסיפה : ורשימת המועמדים שהוצגה לאסיפה עוברת להצבעה שמית בקלפי

ולבסוף רשימת הלומדים  הוצגה בפירוט רב כולל הקריטריונים להחלטות ושיקול דעת הועדה.  באסיפה נכחו 16 חברים בעלי זכות הצבעה . בעקבות קבלת מכתב חתום על ידי 13 חברים להעביר ההצבעה להצבעה שמית בקלפי   - האסיפה הצביעה על העברת ההצבעה להצבעה שמית בקלפי. 9 חברים הצביעו להעביר ההצבעה לקלפי  ,וכך גם רוב רגיל וגם תקנון האסיפה הקובע כי בקשה להעביר לקלפי תכובד אם    10 חברים או שליש ממניין החברים באסיפה  , יתמכו בהצעה.  כך אירע ולכן רשימת הלומדים עוברת להצבעה שמית בקלפי בעד-נגד.  וכבר כתבנו בהודעות לפני האסיפה -  מי שמגיע משפיע !!

קלפי אחד לפנינו 21.7.2017  - קלפי רב הצבעות.

1.      אישור מיקום הבניה החדשה של תכנית 2009  על פי תכנית רשות הבינוי והמזכירות.   בניה זו תשחרר 8 דירות המאוישות על ידי המשפחות שיעברו לבניה החדשה לטובת   סבב צעירים-קליטה .  זהו אחד הפתרונות בטווח הקצר למצוקת  הדיור בתחום צעירים-קליטה.

2.      אישור חדוה שקד – לניהול מש"א

3.      אישור גלית אורן לניהול הרגיל הרך

4.      הרחבת חברי ועדת קלפי.

5.      רשימת הלומדים.

כתמיד - אני פונה לכל החברים והחברות להגיע להצביע ולהשפיע.

שינוי- האמנם?  המזכירות נפגשה עם אילן מאייר לשיחה בת שעתיים על חידוש הטיפול בהגשת הצעה ל"קיבוץ מתחדש ".  

בעקבות פגישה זו סוכם על כינוס אסיפה מיוחדת שזה יהיה הנושא היחיד בה, ובה יציג אילן מאייר את עצמו את החברה שבראשה הוא עומד ומתווה אפשרי ראשוני של קידום התהליך וכן יענה על שאלות חברים.

לאחר מכן נתקדם הלאה.  עוד רחוקים פעמי משיח.  

חלופת האגודה  -  נפגשנו עם עורכי הדין המסייעים בהגשה לרשם האגודות השיתופיות ולרמ"י , מטפלים באיסוף המסמכים והאישורים השונים הנדרשים להגשה.

אין בשורות חדשות – ולעיתים no news good news

חם,  שרב לח רובץ על העמק ,  ואין רוח משיבת נפש בשעות הערב, ורק מימי הבריכה הכחולים והשער הצהוב הפתוח לרווחה משיבים נפש.

שבת רגועה וקרירה – יאיר קארו .

מופיע בעלון:
תגובות לדף