מעט מנהל הקהילה - דורון חורב

מעט מנהל הקהילה

שלום חברים,

להלן מקבץ מהשבוע החולף.

מנהל מש"א

אלון קרל מנהל מש"א, מסיים קדנציה בגבע, וממשיך לקיבוץ גלעד. ברצוני לאחל לו הצלחה בהמשך דרכו, ולהודות לו על תקופת עבודתו בגבע, ועל תרומתו הרבה להסדרת מכלול רחב של נושאים בתחום משאבי אנוש וקידום ההון האנושי.  צוות האיתור לבחירת מנהל מש"א סיים לראיין מועמדים להחלפתו של אלון, והמועמד שנבחר מביניהם, יציג את מועמדותו בפני המזכירות והאסיפה, ולאחר מכן תובא מועמדותו להכרעה בקלפי.

עובדי חוץ

כשליש מהכנסות הקהילה מעבודת חברים, מקורו בהכנסות עובדי חוץ. מדובר בכמעט 100 חברים היוצאים מידי בוקר להתפרנס מחוץ לגבולות גבע, ואנו מברכים על כך ומעריכים זאת. כדי לתת מענה לעובדי החוץ הקמנו ענף עובדי חוץ, והקמנו לו הנהלה אשר תפקידה ללוות ולסייע לעובדי החוץ.  בימים אלו אנו פונים אל עובדי חוץ אשר מתעכבים בהעברת תלושי השכר וטופסי 106 לקיבוץ. עיכוב זה פוגע בתקציב הקהילה וביכולת הקיבוץ לסכם את שנת 2016. משום שמדובר בכ 40 מבין עובדי החוץ המתעכבים בהעברת התלושים והטפסים, אנו נדרשים לעניין.

הסדרת כבישים

הסתיימה סלילת מקטע העפר בכביש ההיקפי, ובהזדמנות זו אף תיקנו תשתיות כביש בלויות בפנים הקיבוץ. אנו מודעים לכך שישנן תשתיות נוספות הדורשות תיקון והסדרה, אך אילוצי תקציב לא מאפשרים את הסדרתם בשלב זה. באשר למתחם הפחים שמול סוכת האבלים, בשבוע הבא יועתקו המתקנים למקום חלופי.


סדנת אופניים ולחץ אוויר

עד כה סיפקה בקרה ממדחסי החברה, לחץ אוויר לפעילויות שונות בגבע. תשתית הולכת האוויר לצרכנים השונים בגבע, היא תשתית ארוכה, ישנה, ודולפת. משום שהאוויר ניתן לנו בחינם, לא השכלנו להקפיד על תחזוקת התשתית ותיקונה, וגרמנו לבקרה ועל כן לעצמנו, הוצאות כספיות גדולות ומיותרות. בליווי של אנשי המקצוע מבקרה, ביצענו הפרדת מערכות, וכעת אנו מספקים לחץ אוויר לשני הצרכנים העיקריים בגבע ללחץ אוויר, מרפאת השיניים והמכבסה. כתוצאה מפעולה זו, נותקו צרכנים שעד כה ניזונו ממדחסי בקרה, ואנו פועלים לספק תשובות לחלקם. סדנת האופניים המספקת שירותים לחברים בתיקונים ובאפשרות לניפוח גלגלים, נותקה אף היא מלחץ אוויר. אנו עושים מאמץ כדי לתת מענה חלופי, החל מהשבוע הבא, ומתנצלים בפני הצרכנים הרבים הנהנים מהשירות האדיב והמסור של קובי רון, ומאלו המנפחים באופן עצמאי את גלגליהם המתרוקנים.

חילופי מנהלים בגיל הרך

גלית אורן ממלאת את מקומה של רובי סינה בניהול הגיל הרך. בהשתלשלות הדברים, ועל רקע של משבר כוח אדם בגיל הרך, נכנסה גלית לתפקיד מעכשיו לעכשיו. גלית נדרשת בו בזמן לכל אלו -לנהל את מערכת הגיל הרך, למצוא פתרונות לאתגרים העולים מהשטח, וללמוד את רזי המקצוע. האתגרים העומדים בפני גלית מרובים ומורכבים, יש לפתוח את קייטנת החופש בשבוע הבא, לבצע שיבוצי צוותים לשנה הבאה, ולהסדיר שורה של משימות הכרוכות בתפקידה. כדי שגלית תוכל להתאקלם, ללמוד את המערכת ולספק תשובות בסד הזמן הקצר העומד לה, נדרשים לה פניות מחשבה וזמן. המטלה שגלית לקחה על עצמה דורשת הקרבה רבה שלה, ולא פעם על חשבון המשפחה. אני פונה ומבקש, בעיקר מההורים, לאפשר לגלית את הזמן והפניות הנחוצים לה כל כך, כדי להפוך במהרה למנהלת המצוינת שאנו רוצים לגיל הרך.

ולסיום, בגנים יפניים מופקד מומחה קול להסדרת זרימת המים בנחל, על מנת להשיג קול פכפוך נעים ושלו.

ולשבת של שלום ומנוחה, שנדע גם אנחנו להניח נכון את האבנים, כדי להשיג את השלווה, הרוגע והצליל הנעים של חיינו המשותפים.

דורון חורב, מנהל קהילה

מופיע בעלון:
תגובות לדף