הבהרות מועדת בריאות

הצעת ועדת בריאות

בעקבות ההתארגנות המחודשת של התקציבים, ובעקבות שאלות שעדיין עולות הרי לפניכם פירוט והסבר לגבי מספר נושאים.

תרופות ללא מרשם:

1.      המרפאה מנועה מלהחזיק מלאי של תרופות " ללא מרשם" למעט:
תרופות להורדת חום ומשככי כאבים לילדים ולמבוגרים (אקמול דקסמול, אדוויל, נורופן וכו'). משחות כמו בייבי פסטה, צינקוד, וזלין וכו'. ויטמין C, ויטמיןD  וברזל למיניו ועוד

2.      חבר ירכוש תרופה "ללא מרשם" באופן פרטי ובעלות מלאה, בכל מקום שיחפוץ. מידע, עזרה ופרטים נוספים ניתן לקבל במרפאה. במידה והתרופה קיימת בקופת חולים, ניתן להזמינה במרפאה (לא בהכרח המחיר בקופ"ח זול יותר)

3.      תרופות שבמרשם- על חשבון הקיבוץ כנהוג עד היום

4.      הבהרה: המושג "תרופה ללא מרשם" מוגדרת שכזאת באופן קבוע. אין זה משנה אם רופא ממליץ או אפילו קובע במרשם שיש לקחתה. (לדוגמא: כשיש לילד או מבוגר חום, רופא ימליץ או יורה לקחת אקמול. זו עדיין מוגדרת תרופה ללא מרשם)

5.      חברים החולים במחלות קשות (חו"ח) ובמחלות חשוכות מרפא, יקבלו מהקבוצה את הליווי הרפואי המלא הדרוש להם.

6.      חברים הסובלים ממחלות כרוניות או נדרשים לסיפוק צרכים רפואיים באופן כרוני, יקבלו מהקבוצה מענה מלא לתרופות שבמרשם, ובאשר לתרופות שאינן במרשם, החברים יביאו את עניינם בפני וועדת בריאות  .

·        משקפיים

1.     ככלל, משקפים יירכשו על חשבון החבר.

2.     משקפיים לילדם עד גיל 18 על חשבון מע' הבריאות (לא מופרט) לעדשות בלבד

3.     צרכים מיוחדים יזכו להתייחסות וטיפול פרטני של ועדת בריאות. כך למשל עניינם של חברים אשר מצב הראיה שלהם משתנה / מתדרדר בקצב של זוג משקפים בשנה. במקרים אלו, החברים יביאו את עניינם בפני וועדת בריאות לעיונה.

·        מכשירי שמיעה - ללא שינוי.

·        החזרי חניות ונסיעות בתחבורה ציבורית.

החזרים עבור כרטיסי חניה יהיו רק עבור חניות בבתי חולים ולנסיעות בריאות שאושרו מראש או על פי מסמך רפואי בדיעבד. הוצאות עבור נסיעה בתחבורה ציבורית, יוחזרו עבור נסיעת בריאות שאושרה.

מופיע בעלון:
תגובות לדף