המתנדבים בקיבוצים - ברנדה לנדס

עם פרוץ מלחמת ששת הימים  הגיעו לארץ ולגבע מתנדבים מחו"ל. אלה היו ה"חלוצים" של גל המתנדבים ששטף אז ועדיין זורם גם היום .

מתנדבים

לא כתבתי אולי שנה וחצי על קבוצות המתנדבים שהיו בגבע.

בתקופה הזו  הגיעו מתנדבים מארצות שלא היו בעבר. תמיד יש מתנדבים מארצות הברית, דרום אפריקה דרום קוריאה וגרמניה מקסיקו וקולומביה, אבל בזמן האחרון נוספו יפן, הונגריה, רוסיה סין ושוויץ אקוודור ניקארגויה, ובראזיל. מעט מתנדבים מגיעים מסקנדינביה. שמחנו לראות שוב את אלקס משוודיה שהיה  פה לפני שנתיים. יש בכלל תופעה של מתנדבים חוזרים. יוהנס  מגרמניה גם הוא פה שוב, ובעוד שלושה שבועות מגיע אדם מארצות הברית , ווויקטור מקולומביה שלשניהם  זו פעם שנייה כמתנדבים פה בגבע.

 

יום, יום, אני מתפלאת  מהם. הרצון לעזור אחד לשני ולקבוץ, האהבה שלהם למקום. 

אני בקשר עם  מתנדבים רבים לשעבר. הם לא שוכחים את תקופת ההתנדבות שלהם. רבים טוענים שהתקופה בקבוץ הייתה תקופה  הכי משמעותית בשבילם  עד כה בחייהם.

ההזדהות שלהם עם ישראל היא חזקה מאד, ובחו"ל  מהווים כשגרירים.

המתנדבים חיים פה כמיני קבוץ, עם תורנויות ואסיפות, חוץ מהעבודה בענפים.  אנו מוסיפים הרצאות וטיולים.

לפני כמה חודשים אנדרס הצטרף לצוות.  הוא עושה הכל בהתנדבות אחרי עבודה.  הוא מוסיף הרבה וכל מתנדבים אוהבים ומעריכים אותו. אנדרס הכניס הרבה פעילויות בערבים. קומזיצים עם  ארוחות ערב של  "פוייקה" עם מרשמים מדהימים, ארוחת ארבע בגבעות סביב גבע. הוא התחיל ערבי סרט על יד המועדון.

 בדיקות הניקיון האסיפות ועוד..לפני שבוע ראינו ( ובכינו קצת) בסרט "האריה". חוץ מזה הוא פעיל בעבודה השוטפת,   הוא עוזר  . זה תענוג לעבוד אתו!!!

 

 הני עדיין מכינה למתנדבים  את כל הציוד, עוזרת מאד  בקבלת המתנדבים החדשים, מכינה עוגות ועוד. גל רכס, עוזרת לנו פעם בשבוע עם ניקיון, קניות ועבודות במשרד.תודה לגל

 

                                                                           ברנדה

מופיע בעלון:
תגובות לדף