בקרה - יפתח רונן

אל חברי גבע שלומות.

עם כניסתי לתפקיד מנכ"ל בקרה גבע בפועל ( החל מתחילת מרץ ) ברצוני לעדכן ולדווח על מספר נושאים מרכזיים בפעילות בקרה גבע כפי שהועברו אליי עם כניסתי לתפקיד.

עם כניסתי לתפקיד,  ביום 2.3. הצגנו את תקציב בקרה לשנת 2014 לדירקטריון בקרה בראשות היו"ר הנכנס יוסי כץ.

בהזדמנות זאת יש ברצוני להודות ליו"ר היוצא יואל, על עשרות שנים של עשייה ותרומה לבקרה, אין ספק כי יש בכך סיום עידן ואני מאמין שנמצא דרך מתאימה לציין את האירוע ולהודות ליואל.

תקציב בקרה ל 2014 מציב יעד של גידול מכירות ב 4.5% וגידול ברווח הנקי ב 13% לעומת 2013 אשר הסתיימה בגידול 1.4% במכירות ובגידול ( לא סופי ) של 10% ברווח הנקי לעומת 2012 .

ביום ה' 6.3 נפרדנו, עובדי בקרה, מהמנכ"ל היוצא  אורי שפי, באירוע פרידה מכובד ומשמעותי לכלל העובדים. גולת הכותרת באירוע היה סרט שצולם במפעל בכיכובם של עובדים רבים, צילומי הסרט היו עבור רבים מהעובדים אירוע שתרם רבות למוטיבציה  ולתחושת השייכות של העובדים לחברה ולערכיה.

בימים אלו אני עסוק בלימוד אינטנסיבי של מערכי החברה השונים בעיקרם : ייצור, על מחלקות המפעל השונות, פעילות הרכש, תכנון הייצור, הנדסה ופיתוח,  מערך השיווק בשוק המקומי, שווקי חו"ל , כספים ומשאבי אנוש. החומר רב ומורכב , אך לבקרה מערכת מנהלים ונהלים מסודרת וניתן להמשיך ולקדם את יעדינו ל 2014 , ללא דיחוי שינבע מחילופי הניהול.

במקביל לשוטף, אנו עוסקים משך מספר חודשים בתהליך ניתוח אסטרטגי של חלופות הפיתוח והצמיחה לבקרה גבע, עבודה זאת נעשית על ידי הנהלת בקרה והדירקטריון בליווי חברה בשם   גיל CSC  אסטרטגיות, ומובילה אותנו לתובנות חשובות באשר ליכולות מחד, ומאידך לאתגרים הניצבים בפנינו בדרך לפיתוח צמיחת בקרה גבע בחו"ל ובארץ.

 בחודשיים הקרובים נתכנס לקראת תובנות מוסכמות ותוצרים שינבעו מהן,  על צעדים מעשיים שנידרש להחליט האם וכיצד לבצעם,  כדי להתקדם בדרך להשגת יעדי צמיחת החברה, כפי שיקבעו בדירקטריון.

בהסתכלות של טווח קצת יותר ארוך, ברצוני להדגיש בפני החברים כי הדרך לצמיחת בקרה בהיקפים משמעותיים בשנים הבאות,  אינה פשוטה כלל ועיקר.

לבקרה כוחות רבים, ניסיון וידע מצטבר של  עשרות שנים, יכולת יצור ותפעול טובה, בצד מחלקת הנדסה ופיתוח שתוגברה בשנים האחרונות, כמו גם מערכי תכנון ופיקוח הייצור ושרשרת האספקה ללקוחות, פעילות חברות בנות בחו"ל ועוד.

עם זאת, בכדי שנוכל להשיג יעדים שאפתניים יותר מגידול בצעדי  עקב בצד אגודל, נידרש גם: לקחת סיכונים, לשנות פרדיגמות המלוות אותנו עשרות שנים, להתמקד במקטעים בהם יש לנו יכולת פריצה ולוותר על סיכויים בתחומים אשר אינם משרתים את האסטרטגיה הכוללת שתיקבע.

דירקטריון בקרה בראשות יוה"ר הנכנס יצטרך  לעסוק בכך איתי באינטנסיביות,  על מנת שנוכל להציג לעצמנו וגם לקיבוץ, דרכי פעולה מתאימות.

כמנכ"ל בקרה וכחבר גבע אני רואה חשיבות רבה בהעצמת הקשר וההזדהות של חברי גבע עובדי בקרה, עם המפעל שהנו מקום עבודה, אבל גם בית . חברים ותיקים רבים עובדים במפעל במסירות עשרות שנים, בני דור הביניים ואף צעירים יותר, הצטרפו לאורך שנים ותופסים תפקידים רבים ומגוונים במפעל.

בשבוע שעבר יזמתי מפגש ראשון ( שיהיו לו המשכים שוטפים ) שלי, עם כלל חברי גבע העובדים בבקרה, הנקודות שנכתבות כאן, הוצגו במפגש ביתר אריכות ופירוט.

יכולתנו להוביל יחד קדימה את בקרה, תלויה בנכונות כל אחד מאתנו לפעול במחשבה, מסירות, מחויבות , משמעת וחריצות.

  אני מודע לקושי הרב המאתגר כל אחד מאתנו, הנדרש לפעול  לפי כללים ומסגרת מחייבת,  מול צורת החיים בגבע אשר אינה בהכרח מתגמלת את אלו הראויים לכך ופעמים רבות  אף יוצרת תחושת חוסר הוגנות קשה כלפי חברים רבים בבקרה ובגבע, הנדרשים ומקפידים לעמוד בכללים אלו.

 כחבר גבע אפעל בגבע, לשנוי אורחות חיינו בכדי שיתוקנו חלק הכשלים, דעותיי בנושא ידועות ונכתבו בדפי הקבוצה לא פעם.עד אז, כמנכ"ל בקרה אפעל לנסות ולהביא בתוך בקרה ובקרב כלל החברים לתחושת הזדהות וחיבור מתוך הכרה של כל חבר העובד בבקרה, בכדי שניטיב לעשות ולהשיג  את יעדי בקרה ולהגיע למטרותינו המשותפות.       

יפתח רונן.

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף