תרבות בעמק

 

 


מה שבעיקר עובד ב"לא פה לא שם" הוא האופן שבו סרטה של חמוד חושף את הסצנה הפלסטינית בלב תל אביב- מעין עולם סודי שלצופה הישראלי ניתנת הזדמנות נהדרת להכיר אותו מבפנים". (שמוליק דובדבני, YNET) אל תחמיצו!

להזמנת כרטיסים: 04-6486038  

להתראות במשכן.

****************

פרויקט אופוריה / 6 ימים ועוד 50 שנה

ז׳יל קארון:  טביעת עין

אוצרת: מיקאלה זיס

עשרות צילומים שטרם פורסמו, אותם צילם זיל קארוןצלם צרפתי צעיר שפעל בשליחות סוכנות Gamma הצרפתית והגיע לארץ בזמן תקופת ההמתנה של טרום המלחמה, תיעודיו של קארון משלוש החזיתות של מלחמת ששת הימים המוצגים בתערוכה מאופיינים באנושיות ובחמלה כלפי מושאי צילומיו-  לוחמים ואזרחים, מנצחים ומנוצחים,

קארון נעלם ב - 5 באפריל 1970 בקמבודיה, באזור שהיה בשליטת החמר רוז, והוא בן 30 בלבד.

דני לביא : 50 שנה, אותה מנגינה,

אוצר: יניב שפירא

שיח לוחמים פסקול עדויות החיילים ששבו מהמלחמה וראה אור באוקטובר1967 , חודשים ספורים אחרי תום מלחמת ששת הימים. אותן עשרות השיחות שהתקיימו בחצרות הקיבוצים באותם ימים, מקבלות ביטוי גם חמישים שנה אחרי. הפסקול, משודר בלופ אינסופי ובליווי כתוביות טקסט המוקרנות  במסך לולאת. המקיף את הצופה/המאזין מכל כתלי החדר.

 50ל :1967- אמנות שעת מלחמה,

אוצרת:  דנה אריאלי

אוסף מרשים של אמנות ישראלית מאז 1967 ועד, 2017  עבודות מהתחום הפלסטי, עיצוב קומיקס ואדריכלות.  במוטיבים של מלחמה על שלל נגזרותיה, ובכללן שכול, טראומה, טרור כיבוש ואופוריה. אמנים המבקשים להתייחס להשלכות ארוכות הטווח, הדמויות שהובילו אותה, זירות לחימה, סמלים איקונוגרפים, כלי מלחמה וחפצים אחרים המזוהים עם המדינה.

גיא ברילר : ההרצלים החדשים והסטודיו של אבן השתייה,

אוצר: אלעד ירון

בסטודיו שהקים בעין חרוד, מנסה לבחון את הציונות במבט עכשווי ומכנס בשנית את הקונגרס הציוני בין כתלי המשכן בכנס מתארחים בכל יום אורחות ואורחים ממגוון מעגלי שייכות ויצירה בחברה הישראלית למשך התקופה שמראשית ספירת העומר ועד למועד סיום מלחמת ששת הימים. מרחב התערוכה מדמה סטודיו פעיל בו מתקיימים ראיונות ובמקביל נוצרים דיוקנאות מצולמים והדפסי רשת של משתתפי הכנס.

כל מהלך הקונגרס מצולם ומשודר בדף הפייסבוק ואתר האינטרנט של התערוכה.

דף התערוכה "ההרצלים החדשים"

בין המציגים: יגאל טומרקין, אורי ליפשיץ, דוד וקשטיין, אביבה אורי, גל וינשטיין, אוסעמה סעיד, שחר שריג ואחרים.

שוקה גלוטמן:  המון שנים טובות, חדר זיכרון

אוצרת:  טל גלפר

חדר הזיכרון של האמן שוקה גלוטמן מזמן למבקרים שהייה בקפסולת זמן, בחלל זה העבר ממשי ונוכח, מתבונן אל ההווה. במרכז החלל סלון ישראלי אופייני לשנות השישים ובו מוצגות עבודת הווידיאו של גלוטמן מצעד 68  צועד לאחור". אוסף "המון שנים טובות" מציפות את החדר ויוצרות ארכיון זמן שראשיתו באופוריה ושיכרון החושים שלאחר מלחמת ששת הימים, וסופו בהווה.

אוצר ראשי ומנהל לפרויקט: יניב שפירא

פרויקט אופוריה יוצג עד 16.9.2017

לפרטים ומידע נוסף: לילך סמילנסקי lilachsm@gmail.com  טל' 04-6486038

איה בשור  ayabessor@gmail.com   טל' 04-6486038

משכן לאמנות עין חרוד

 

משכן לאמנות  ימים ושעות:

א'-ה' 09:00 – 16:30

ו' וערבי חג 09:00 – 13:30

שבת וחג 10:00 – 16:30


מופיע בעלון:
תגובות לדף