מעט מנהל הקהילה - דורון חורב

מעט מנהל הקהילה

 

שלום חברים,

להלן מקבץ נושאים הנמצאים בטיפול ועשויים לעניין אתכם:

פתיחת עונת הרחצה

בימים אלו אנו מסיימים את ההערכות לפתיחת עונת הרחצה.

הבריכה צפויה להיפתח בצהרי יום שישי 26/5/2017.

זיו בן יוסף בליווי רם רון המנוסה והוותיק בתפקיד, לקחה על עצמה את ניהול הבריכה ותשמש כמצילה. זו תקופת מה שבה זיו עמלה על הסדרת כוח האדם הנחוץ לתפעול הבריכה, על הסדרת המתקנים, על חידוש הציוד, דואגת לסככות צל, ועל שורה של פעולות אותן יש להקדים ולבצע טרם פתיחת עונת הרחצה.

עלינו החברים, ולבטיחותנו ובטיחות ילדינו, מוטלת האחריות להישמע להוראות המצילים, ולנהוג בהתאם לכללי גבע. תורני שבת וחג, גם עליהם מוטלת האחריות להגיע בזמן לתורנויות ולדאוג להחלפה מסודרת אם אינם יכולים להגיע.

עזרת הציבור בתשומת לב ובהתנהגות זהירה שלנו ושל ילדינו, תבטיח עונת רחצה מהנה ובטוחה.

תודה לזיו ולרם, על המחשבה ועל המאמצים שהם עושים, כדי לאפשר לנו נחת מרעננת בקיץ הלוהט.

עדכון מחירי מוצרי פרימיום בכלבו

מוצרי פרימיום הם אותם מוצרים מיוחדים, המופנות לרוב לקהל אנין טעם, כך למשל סוגים מיוחדים של קפה וקפה נמס, סוגים מיוחדים של גבינות קשות ועוד. מוצרים אלו הם בצריכה נמוכה משום מחירם הגבוה, ועל כן אנו רוכשים אותם עבור החברים בכמות קטנה בכל פעם. לפיכך, קשה לנו לקבל בעבורם הנחות קניה מרוכזת. ברוב בתי הכלבו, גם הקיבוציים, נהוג להוסיף 25% ויותר על עלות מוצרים אלו, כדי לא להפסיד עליהם. בגבע אנו מוסיפים לעלותם 8.5% מעל עלות הרכישה. עלות זו מטרתה לאפשר את סבסוד שאר המוצרים הנמכרים לחברים, ושאת מחירם לא עדכנו מזה שנים. מוצרים שעלותם נשארה כשהייתה הם: פירות, ירקות, מיני לחמים, קמחים, סוכר, שמן, מוצרי היגיינה, קונסרבים, קפואים, חומרי ניקיון, ועוד ועוד. 

בבתי כלבו קיבוציים, נהוג לקבוע את מחיר המכירה על כ 12% מעל מחיר העלות, שהוא המחיר אשר בו הספק מוכר לנו את המוצרים. תוספת זו לעלות, מטרתה לכסות את שכר העבודה ואת עלות התפעול של הכלבו.

בגבע, בחרנו להעמיד התוספת לעלות הרכש מהספק על כ 4% בממוצע, ומשמעות הדבר היא שמידי שנה אנחנו מתקצבים את הכלבו בכ 225,000 ₪, בכדי לסבסד המחירים לחברים.

פרויקט הפרדת המים

בועז ענבר אשר ליווה את פרויקט הפרדת המים עד כה, נמצא במעגל עבודה שאינו מאפשר לו להמשיך וללוות את הפרויקט. אני מבקש להודות לבועז על עזרתו עד כה, ולהודות ליוסי לימור, אשר הסכים לקחת על עצמו את ליווי הפרויקט במקום בועז. בהצלחה לשניהם.

חברים המשקים בוסתנים ושטחים ציבוריים, יבחרו האם ברצונם להמשיך להשקות על חשבונם שטחים אלו, או האם להסדיר את ההשקיה באמצעות מערכת ההשקיה הציבורית, או אז, שטחים ציבוריים אלו יטופלו תחת אחריות ענף הנוי בלבד. במהלך יוני, נפנה ערן גל ואני באופן יזום אל חברים המשקים שטחים ציבוריים, ונציע להם לעבור להשקיה ציבורית. אנו מתנצלים מראש בפני חברים המשקים שטחים ציבוריים ושלא נפנה אליהם, ומבקשים אותם לפנות אלינו מיוזמתם, כדי להסדיר ההשקיה באמצעות מערכת ההשקיה הציבורית, אם יבחרו בכך.

הדברה

בתקופה האחרונה קיבלתי מספר פניות חברים באשר למטרד יתושים וזבובים.

פעלנו ואנו פועלים לרסס את מקורות המים העומדים כנגד התפתחות יתושים, ולרסס את הפחים ברחבי המחנה ואת מצבורי הזבל ברפתות ובדיר, כדי להפחית את המטרד.

יש לזכור, שיתושים וזבובים מקורם גם מבתי גידול שאין לנו שליטה בהם, ושלא נוכל להדבירם.

חברים מוזמנים להצטייד בכלבו במלכודות ובאמצעי הגנה מתאימים, וכמובן, לעזור לנו בהפחתת המטרד, באמצעות ייבוש מקורות מים עומדים בגינות ובמרפסות, ובשמירה על ניקיון הסביבה הסמוכה לביתם.

תודה לעמיר נחשון המוציא לפועל את פעולות ההדברה, במסירות ובהתמדה.

ולסיום, לפעמים עדיף לחיות בעידן שאין בו שום אירועים מיוחדים.

לשבת של שגרה, של שלום ושל מנוחה,

דורון חורב, מנהל קהילה

מופיע בעלון:
תגובות לדף