מעט מנהל הקהילה - דורון חורב

מעט מנהל הקהילה

פרויקט הפרדות מים

בשבוע שעבר התחלנו לסייר באופן שיטתי בין בתי החברים, ולהסדיר את מערכות המים בכל בית אב. את הפרויקט מלווה בועז ענבר, ואנו משתדלים לתאם 

עם כל משפחה ומשפחה הגעה משותפת לבית והסדרת כל הצרכנים השייכים למשפחה, כך שתימדד אך ורק צריכת המשפחה וכדי שכל צרכני המים בבית ובגינה יחוברו אחרי השעון. אנחנו מקווים לסיים את הפרויקט בתחילת מאי ובמקביל, חושבים מחדש על מודל המים שאושר באסיפה. לאחר סיום הפרויקט ובהמשך לשאלות והערות שהעבירו אלינו חברים בעניין מודל המים, נציג את מודל המים המעודכן בפני הציבור ולאישורו.

חלופת האגודה

אני מגיע בעניין רב לאסיפות הדנות בחלופת האגודה. ברצוני לברככם על הדיונים העמוקים, הערניים והמכובדים. במקומות אחרים אסיפות אלו יודעות להיות מאוד מכוערות ולא כך הוא בגבע. כמי שמתגורר בקיבוץ שלעולם לא יוכל לרכוש את אדמותיו, אני מקנא בהזדמנות שנפלה בחלקה של גבע. בשדות ים ניתן לרכוש 420 נחלות, ואני מאמין שאם הייתה עומדת בפני שדות ים הצעה לרכוש אותן, לא ב 17 מיליון ₪ כמו בגבע אלא ב 170 מיליון ₪, חברי שדות ים היו מצביעים בעד חלופת האגודה וברוב גדול. וגם אם בעיתון כתוב ששדות ים הוא קיבוץ עשיר, אגלה לכם שהבנק מכיר אותנו אחרת, וששווינו על הנייר בלבד. אין מתנות חינם, והמתנה שגבע מקבלת היא זכות לנחלת קרקע בשווי שמאי של כ 400 אלף ₪, זכות אותה צריכה כל משפחה לרכוש בכ 40 אלף ₪. מתנה יקרה אך בהחלט מתנה, כזו שמשפחה צריכה לחשוב ברצינות האם נכון לה לקחת הלוואה עבורה. ולבסוף, אולי לא מחר וגם לא מחרתיים, אך בשנים הקרובות לבטח, היה וגבע תדחה את חלופת האגודה, תצטרך לעמוד כל משפחה מול ילדיה ומול נכדיה, והם ישאלו - למה שיעבדתם אותנו?, למה לא אישרתם את ביצוע החלופה?, אתם תצטרכו להישיר אליהם מבט ולתת תשובה.

הערכות לקיץ

הקיץ מתדפק על השער הצהוב, מגשש דרכו בין שבילי גבע, ונוגס במעלה אחר מעלה. אנחנו עמלים על פתיחת עונת הרחצה במאי ובמועדה, מנחים את גננות הגיל הרך בכללי הקיץ, מים, כובע, קרם הגנה, שעות פעילות, צל. צוות הנוי משלים את בדיקת מערכות ההשקיה בדשאים ובגינות הציבוריות, ואליכם החברים אנו פונים, לנקות את המסננים במזגנים כדי להקל על פעולתם, לארגן את חצר ביתכם כדי להקשות על נחשים למצוא בה מקום מסתור, לבדוק את תקינות רשתות החלונות כדי להגן מפני זבובים, להצטייד במלכודות זבובים אותן ניתן לרכוש בכלבו, לרוקן גופי מים אשר יכולים להיהפך בתי גידול ליתושים, להחליף ליונקי המחמד קולרים מונעי פרעושים וקרציות, להצטייד בתרסיסים נגד נמלים ותיקנים, להחליף סוללה בבקר המזין את גינתכם ולנקות את המסנן המוביל מים אל הבקר, לוודא שמערכות ההשקיה פועלות כראוי ובמידה, ולזכור שגופנו פועל על מים.

ולסיום, הצדק בסיפורי עמים ובאגדות, לא פעם יש לו אך אחיזה רופפת במציאות.

ביוצאנו למנוחת השבת, נניח ליום אחד גם לצדק, לא נרדפהו, ולא נהנה או נסבול מהעדרו.

וניפגש שוב מחדש ביום ראשון, כדי לחזור לשגרת עשייה מבורכת.

דורון חורב, מנהל קהילה

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף