שוב חלופת האגודה - אלי גורן

שוב חלופת האגודה

 1.      המצב בגבע כיום שהקפיאו את כל ההשקעות במגזר הצרכני (פרט לשיפוץ אחד והתחלת בניה) בגלל חוסר כסף.

2.      היום בגבע ישנן משפחות צעירות שרוצות לחזור לגבע ואיננו יכולים לקלוט בגלל מחסור בדירות.

3.      השאלה העומדת היא פשוט האם לקחת הלוואה קטנה יחסית ולבנות מספר דירות כדי לקלוט משפחות צעירות או להשקיע בחלופת האגודה סכום גדול (אף קיבוץ עוד לא חתם עליה , והמנהל טוען שתפקידו לקחת מה שיותר כסף עבור הקרקע ולהעבירו למדינה). כאשר כל חלופת האגודה היא עדיין חידה אחת גדולה.

4.       רבי הלל הזקן אמר שאלוהים ברא קודם כל את הארץ ואח"כ את השמים, כדי שאנשים יוכלו לחיות ולעבוד ולאכול ורק אח"כ את השמים והעולם הבא.

5.      דרך ההצבעה המוצעת (ע"י מי?) מבקשת להצביע ברוב של שני שליש ממספר החברים על דבר שאינם יודעים מהו (למרות שטפון הכתבות וההסברים בזכות החלופה). וכאשר כל הפרטים ברורים צריך רק רוב של 50% .

6.      זאת התחכמות של עורכי דין שמציעים דרך עקלקלה ומעוותת שאינה מתאימה לחברי גבע.

7.      דרך ההצבעה המוצעת היא סיבה מספקת כדי להצביע נגד ההצעה כולה של חלופת האגודה.)

8.      אנחנו צריכים לקחת הלוואה קטנה בעזרת קרן לעזרה הדדית של התנועה (כפי שהובטח לנו בשיחה בחדר האוכל) ולבנות מספר דירות ולקלוט משפחות צעירות.

9.      אין שום קשר בין סלילת הכביש למטה והפקעת אדמות למענו ובין חלופת האגודה. ההיפך הוא הנכון.

10.  אחד הנימוקים שקיבוץ בארי דחה את חלופת האגודה (למרות שאינו צריך לשלם אף פרוטה על הקרקע) הוא שכיום יש לו הסכם של חכירה לדורות עם המנהל (כמו לגבע) שכולל את שטחי החקלאות , בנייני המשק, בנייני הציבור ושטחי המגורים.  

הסכם חלופת האגודה מוציא את שטח המגורים מההסכם הכולל  בצורה חד צדדית ומחליש את אחיזתנו בקרקע.

11.  לסיכום אני ממליץ לחברים להתנגד לחלופת האגודה ואח"כ להחליט לקחת הלוואה יותר קטנה בערבות קרן תנועתית לבניית מספר דירות ולקלוט צעירים.

אלי גורן

מופיע בעלון:
תגובות לדף