מבקרה - יפתח רונן


"הרהורי ליל הסדר, מה נשתנה, שאלנו

מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות.

ורובנו גדלנו ולא נשאל עוד ואחדים

ממשיכים לשאול במשך כל חייהם, כמו ששואלים

מה שלומך או, מה השעה וממשיכים ללכת

בלי לשמוע תשובה.... " ( יהודה עמיחי )

 

בתחילת השנה השקנו בבקרה תכנית חדשה הנקראת " מפנה 2017 " .

מטרת התכנית פיתוח משמעותי בסדרי גודל , של פעילות בקרה על ידי הגדרת חזון, מטרות ויעדים, כניסה לתחומי פעילות חדשים, רתימת כלל העובדים לתכנית.

צעדים משמעותיים שכבר בוצעו בהקשר זה : הוגדר מבנה ארגוני חדש בכלל בקרה עם דגש על התאמת מערך השיווק לצרכי השוק הפוטנציאלי עבורנו.

כלל עובדי בקרה נחשפו לתכנים ולמהות של התכנית במפגשים מחלקתיים. נערכו מפגשי סדנאות מונחות לכלל עובדי החברה לצורך לגיבוש שפה וחיבור העובדים לחזון החברה.

 סקר שביעות רצון עובדים (ממוחשב)בוצע בכלל בקרה ו 220 עובדים לקחו בו חלק, כמעט באופן מיידי יצאנו לפעולה לאור הנקודות שעלו מהסקר.

אחרון חביב , חתימה על הסכם קיבוצי ראשון בבקרה עם ועד העובדים והסתדרות העובדים הלאומית.

כל אלו הנם הבסיס לרוח חדשה ורעיונות חדשים שאנו מנחילים בחברה כמו גם אנשים חדשים שהצטרפו לאחרונה.

בערב הפסח של שנה זו מתאים מאד לדבר על שנוי לאו דווקא פיזי, אלא יותר מחשבתי, עיסוק של כל אחד מאתנו עם עצמו , עם חבריו לעבודה ועם שאר חלקי החברה בשאלות של רצון, של מה חוסם אותנו? מה יאפשר לנו להשתחרר מקיבעונות, מהרגלים משתקים?

ממש כמו בחג הפסח המקראי, השחרור הפיזי למסע במדבר, הנו בראש ובראשונה שחרור מחשבתי שאמור להוביל אל הארץ המובטחת, גם אם המסע יקח אי אלו שנים.

וכיוון שבסופו של יום אנו עוסקים בעסקים ובמספרים, ופטור בלא כלום אי אפשר, אפרט תוצאות ראשוניות של הרבעון שהסתיים לפני מספר ימים:

מכירות בארץ : גידול של 6% מול התקופה המקבילה אשתקד.

מכירות בחו"ל : גידול של 21% מול התקופה המקבילה אשתקד.

סה"כ המכירות : גידול של 10.6% מול התקופה המקבילה אשתקד.

הרווחיות בבקרה בחודשים ינואר – פברואר , על פי התקציב.

וכיוון שגם בתחום הפיזי אנו מתחדשים, ברצוני לציין את השלמת שלב א' של פרויקט המבדקה החדשה במבנה היונקיה לשעבר, מבדקה זו מחליפה את המבדקה הישנה שנבנתה בבקרה בשנת 1994 והגיעה לסוף דרכה.

 

 ואחרי

בשנתיים החולפות ביצענו השקעה משמעותית בתשתיתהמשלבת פתרונות יחודיים לבקרה ביחד עם מערכות תוכנה ובקרה חדשניות, ובהזדמנות זו ברצוני להודות לבן גבע יקר ( יוסי שמחוני ) שליוה את הפרויקט כפרויקטור נמרץ, מסור חסר פניות וחסר פשרות.

תודות ישלחו גם לכל הרבים והטובים מבקרה מחוץ לה, שהתגייסו ועשו. הפעלת המבדקה החדשה תאפשר לנו בעתיד, יכולות בדיקה מורכבות ורחבות של מוצרים שונים בתחום בקרת הזורמים ומהווה נדבך חשוב ביכולתנו לפרוץ בעתיד לתחומים בהם לא פעלנו עד היום.

ברצוני לאחל לכול עובדי בקרה ולכל חברי גבע ומשפחותיהם – חג שמח.

יפתח.

מופיע בעלון:
תגובות לדף