תרבות בעמק

 

 

*****************

 

*****************

 

*****************

 

על הקבוצה והמופע:

קבוצת התיאטרון "חולות" היא קבוצה מעורבת של מבקשי מקלט (ששוחררו לפני כשנה וחצי ממתקן חולות בצו בג"צ לאחר כליאה של כשנה וחצי) וישראלים/יות שחברו יחד במטרה להציג את הבעיות הקשורות לטיפול הממסדי בבעיית הפליטים בישראל. במהלך התקופה בה היו מבקשי המקלט כלואים במתקן חולות, התנסתה הקבוצה בטכניקות שונות מ'תיאטרון המדוכאים' של הבמאי וההוגה הברזילאי אוגוסטו בואל, במטרה לעבד סוגיות אישיות וחברתיות הקשורות לחייהם של פליטים החיים בישראל. תאטרון מחוקק חולות, מאפשר חשיבה ביקורתית ודמוקרטיזציה של סוגיות חוקיות ומשפטיות. המופע, המבוסס על עדויות וסיפורים אישיים, מציע קריאה מחודשת של אמנת הפליטים (שישראל היתה בין היוזמות לכינונה באו"ם) ויחסו של הממסד הישראלי אליה, מתוך שאיפה לעורר דיון ציבורי ומשפטי שיוביל לשינוי חוקי וערכי כלפי מבקשי המקלט בישראל.
לאחר ההצגה מתקיים תאטרון פורום, שהוא למעשה סדנה משותפת לשחקנים ולקהל, מעין דיון אינטראקטיבי בפעולה, בו מוזמנים/ות הצופים/ות להחליף את הדמויות השונות, להיכנס לנעליהן, על מנת לחפש פתרונות למצבים המוצגים בהצגה.

ההצגה היא חלק מפרויקט משותף של אבי מוגרבי וד"ר חן אלון. הסרט 'בין גדרות' של הבמאי אבי מוגרבי מתעד את התהליך ממנו נולדה ההצגה.

במאי ומנחה: ד"ר חן אלון

שחקנים, יוצרים-שותפים: יונתן יוהאנס אסטיפאנוס, ליאת בולצמן, יניב בלחסן, אוואט אשאבר טספאמיקל, דוויט צגאי, שחרית ירושלמי, נורלדין מוסא, איברא מנאן, גוויטום ברהנה מרוואט, ליאת שבתאי, רוני לבנון, דורון לב, רותם גולדנברג, חסאן שאקור.

מור ליפשיץ,

"אֹהל"

תנועת תרבות- עפולה

מופיע בעלון:
תגובות לדף