מבזקי תנועה / נחשון נוימן

 

כלניות, פרידות והתחלות חדשות  מועצת התנועה הקיבוצית בקיבוץ "בארי"

ביום שלישי האחרון התקיימה מועצת התנועה הקיבוצית הראשונה בשנת 2014. את המועצה החליטה מזכירות התנועה לקיים בקיבוץ "בארי" הסמוך לגבול עזה בכדי לשדר מסר של תמיכה, הוקרה וחיזוק ליישובי האזור שמתמודדים יום יום עם איומים ביטחוניים . קיבוץ בארי אירח את מאות באי המועצה בנדיבות רבה. חיים ילין, ראש המועצה האזורית אשכול סיפר לצירי המועצה על האתגרים המצויים בחיים תחת איום בטחוני מתמיד ובעיקר הדגיש את הצמיחה שמצליחה להמשיך ולהתרחש בתוכם. במועצה נפרדו צירי המועצה וחברי המזכירות ממרקי לוי, מנכ"ל התנועה הקיבוצית בשש השנים האחרונות אשר מסיים את תפקידו וחוזר לקיבוצו. לאחר הפרידה אישרו הצירים את בחירתה של מיכל וינברג (מסילות) להחלפתו בתפקיד. לאחר ההצבעה עלו נציגי קיבוצים ופעילים שונים בתנועה להציג נתונים וסיפורי הצלחה על הצמיחה והגידול בתנועה הקיבוצית בשנים האחרונות. איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית דיבר על הצורך להמשיך ולפעול יחד למען מיצובה מחדש של התנועה הקיבוצית כגוף מוביל ומרכזי בחברה הישראלית וזאת, תוך שמירת הערכים הייחודיים לחינוך, להתיישבות ולכלכלה הקיבוצית.

המאבק ממשיך

אישי ציבור מהתנועה הקיבוצית חתמו השבוע על מכתב הקורא לראש הממשלה להתערב באופן ישיר במשבר החריף בין התנועה הקיבוצית לבין רשות מקרקעי ישראל. בנוסף ביום ראשון הקרוב תצא שיירת משאיות לנסיעה בכבישי הארץ  בקריאה ברורה לראש רשות מקרקעי ישראל ולשר השיכון לפתור את המשבר.

את המכתב ניתן לקרוא בלינק הבא:

http://www.kibbutz.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?lang=he&ID=3&act=show&dbid=pages&dataid=131663

החותמים על המכתב הם: שר החינוך לשעבר,  אהרון ידלין, חצרים, ח"כ לשעבר עדנה סולודר, גשר ח"כ לשעבר, אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, נגבה ח"כ לשעבר, חיים (ג'ומס) אורון, להב, ח"כ לשעבר עו"ד חגי מירום, יפעת, ח"כ לשעבר, שי חרמש, כפר עזה, ח"כ לשעבר משה פלד, בית השיטה ,מוקי צור, מזכיר התק"מ לשעבר, עין גב, זאב (ולוולה) שור, מזכיר התנועה הקיבוצית לשעבר, עין גב, פרופסור עוזי שביט, שדות ים, גברי ברגיל, מזכיר התנועה הקיבוצית לשעבר, רמות מנשה ,חניתא אטיאס, ראש דסק אירופה באגודה למען החייל, מעגן, יעל שאלתיאלי, מנכ"לית משרד החקלאות וראש מ.א. עמק המעיינות לשעבר, נווה אור, אריה שמחוני (וייסר), ראש מ.א. חוף הכרמל לשעבר, עין כרמל ,תא"ל במיל' ד"ר , מעברות.

חינוך בראש

מחלקת החינוך התנועתית ממשיכה לפעול במרץ, השבוע התקיימה פגישה בין מנהלת מחלקת החינוך, ד"ר גבי אסם לבין ראשות ממכללות החינוך אורנים וסמינר הקיבוצים, פגישה מסוג זה לא התרחשה כבר שנים רבות והיא עתידה לפרוץ דרך חשובה לשיתוף פעולה בין התנועה לבין המכללות. מטרת שיתוף הפעולה היא לבנות מחדש את הקשר בין המכללות לתנועה ולקדם יחד הערכים המשותפים. בנוסף, ביום ראשון הקרוב יתקיים כנס לכל מדריכי ורכזי החינוך והנוער בקיבוצים בנושא הקמת ארגון ילדים ונוער למערכות החינוך הקיבוצים, מוזמנים לקרוא עוד על הכנס : http://www.kibbutz.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?lang=he&ID=3&act=show&dbid=pages&dataid=131630

קול קורא לסטדונטים/ות לתקשורת בני ובנות קיבוצים

            מוזמנים לקרוא עוד על ההתמחות המוצעת ומלגת הלימודים : http://www.kibbutz.org.il/cgi-webaxy/sal/sal.pl?lang=he&ID=3&act=show&dbid=pages&dataid=131646           

בברכת שבת שלום! עופר נוימן     דובר התנועה הקיבוצית   0526719108/dover@tkz.co.il

*****************************************************************

לכבוד: הנהגות הקיבוצים,ראשי הארגונים הכלכליים הקיבוציים ,ראשי המועצות האזוריות

הנדון: היערכות להפגנת הקיבוצים ביום ה' הקרוב.

בהמשך לעדכונים בשבועות האחרונים, ולאחר ההיערכות המקדימה שבוצעה, נצא ביום ה' הקרוב, 6/3/14 בשעה 15:00 להפגנה בצמתים ולאורך הכבישים, בה ישתתפו כלל הקיבוצים ברחבי הארץ.

הקפאת הבניה, בה אנו שרויים מזה כשנתיים, אינה מציאות שעמה אנו יכולים להמשיך ולחיות. אנו עוסקים כל העת בהידברות עם גורמי הממשלה, החל מהדרגים הבכירים ביותר וכלה באחרון הפקידים. איננו חוסכים שום מאמץ באפיק זה, ועם זאת- איננו יכולים עוד לשבת ולהמתין לשיפור במצב. מטרת הפעילות היא לייצר סדר יום חדש ביחסינו עם רשות מקרקעי ישראל ומשרד השיכון, ולאפשר את חידוש הבניה, ביצוע הסדרי השיוך והסדרת השימושים הלא חקלאיים. אנו יוצאים למהלך בראש מורם וגאה כמי שמייצגים תנועה שבנתה מדינה, וכיום נדמה כי הפקידות שמה לה למטרה לחסל את מפעלם המפואר של הקיבוצים. במציאות כזו אנו נאבק על זכותנו להמשיך ולחיות בקיבוצינו, ולא ניתן לאיש למנוע מבעדנו להמשיך את המפעל הציוני המפואר הזה יום יום, שעה שעה, מדן בצפון ועד אילות בדרום.

כל קיבוץ קיבל על עצמו משימה ועליו לבצעה. יש לעמוד בקשר עם מטה התנועה, והחל מהשעות הקרובות תשלחנה ערכות הפגנה לכל קיבוץ וקיבוץ. בכל סוגיה ניתן לפנות לבאים: יואב מרגלית בטלפון 050-5550300, רזי יהל- מרכז הפעילות בדרום בטלפון 052-3893485, איציק שפרן, מרכז הפעילות בצפון בטלפון 050-5228600, בסוגיות משפטיות (לפני ובמהלך הפעילות)- עו"ד יעקב אברהמי בטלפון 052-3205968, או למלווים האזוריים התנועתיים.

הגיע הזמן לפעול. זוהי עת שבה נבחן, כל קיבוץ וקיבוץ וכך גם התנועה כולה, ביכולתנו להוכיח כי אנו יודעים לעמוד בנחישות על עמדותינו. כפי שידענו לקחת חלק בפעילות ציבורית ובטחונית ענפה כל חיינו, גם כעת נצליח בכוחות משותפים להבטיח את עתיד הקיבוץ.ב ב ר כ ה,  איתן ברושי מזכיר התנועה הקיבוצית

 

אף כי ההפגנה נערכה אתמול מן הראוי שחברים ידעו על קיומה ולכן אנחנו מפרסמים למרות האיחור.


מופיע בעלון:
תגובות לדף