חלופה לחלופה - רחלי וייס

חלופה לחלופה...

חלופת האגודה המובאת לנו כהצעה דחופה לסדר היום מלאה ב"חורים" של חוסר וודאות. היא בנויה על יותר מידי אולי ויתכן. הצורך להכריע במהירות בלי שיש לנו את כל הנתונים      ואולי גם לא יהיו לנו עד סוף מרץ. (כמה ?,איך נשלם ? ועוד...) בלי הבנה מלאה של מה עומד על הפרק, מה המשמעויות לעתיד של החלטה זו ובלי שנפרשים בפנינו אלטרנטיבות, היא בעייתית מאוד עד בלתי אפשרית. מה עוד שכבר היינו בסיפור של הצעות אופנתיות שהוגים בתנועה הקיבוצית שחלקם מתבררות בדיעבד כבלתי אפשריות או לא מומלצות..(ראה שכונת בנים בקו הכחול )

יש לדעת שיש קיבוצים שבחנו אלטרנטיבה זו והחליטו לא לבחור בה. יש עורכי דין שמצביעים גם על חסרונותיה...

אז מה כן ?

מאחר שלקניית האדמות יש משמעות הנוגעת לשיוך והיא מוצעת בנוסף למסלולי השיוך הקיימים  (שנקבעו בהחלטות מועצת מקרקעי ישראל מספר 692, 751 ו1411)

חשוב ש:

1.     נעשה דיון מבהיר של כל האופציות העומדות היום בנושא השיוך. נבין היטב מה  היתרונות והחסרונות בכל אחת מהחלופות? מה יקרה לזכיות "בשלב הבא" מבחינת השווי? מה יקרה בעת הורשה, העברה, מכירה, שיעבוד, השכרה ?- ברור שהסבר זה לא צריך להינתן על ידי עורך דין "מטעם" שקיבל את המשימה לשווק את רעיון חלופת האגודה. נושא זה הוא מליבת השנוי – ואם נחליט להגיע לשם יום אחד כדאי להבין ולראות את התמונה הסופית ולא ניתן להתייחס אל זה בשיטת השלבים. כנדרשים לבחור כבר עתה  באחת מהחלופות צריך להבין  את התמונה הכוללת.

2.     כל אחד מאיתנו ידע איפה משבצת המגורים שלו, מה גודלה וצורתה, אותה משבצת שהוא נדרש עכשיו לשים כסף ציבורי עליה. מלבד שיכון הדרים היושב לבטח על  חצי הדונם שלו – יש פה בתים דו קומתיים, בניה צפופה בשיכון וותיקים שמחייבות התייחסות לנושא זה.

רחלי וייס

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף