בעקבות האסיפה - יאיר קארו ; נציג ציבור - חייק פורת

בעקבות אסיפה ולקראת המשך

ביום שני 19.12.2016  בשעה 20.00  נקבצו למועדון מספר בעלי תפקידים מבחוץ ובהם דורון חורב יהודה בכר ויוסי כץ.

מזג האוויר הסוער לא מנע מעוד מספר חברים ( 10  בדיוק )  להגיע לאסיפה במקום לשמוע על רצח השגריר הרוסי בתורכיה – דבר שממילא אפילו אסיפת קבוצת גבע כבר לא תוכל לשנות.  כוס תה חם קיבלה את פני הבאים ,  ולא עלתה בקשה לחלק מספרי ברזל או לנקוט בנהלי חירום לאיתור נעדרים.

לקהל שהתכנס באווירת חנוכה לא חיכו לביבות אבל נמסרו ההודעות הבאות:

1  ניתוק מערכות גז בבתי צעירים – לאחר שנמצאו בלתי עומדות בתקני הבטיחות הנדרשים  . הודעה מלאה בהמשך בדף..

2 עדכון לגבי נושא המים והחשמל  -   בתחום המים, היקף הנושאים לטיפול כתוצאה מפניות חברים וכתוצאה מבעיות שעולות בתהליך ההפעלה "על יבש – ללא חיוב " מצריך דחיית מועד ההפעלה  ( ללא קשר להתאמות שיש לבצע במודל )

 על רקע אי בשלות המערכת להפעלה בטווח של 2-3 חודשים.  במהלך חודשים אלו ממשיכה ההפעלה של המערכת ללא חיוב, לאיתור נזילות  - דליפות  - מדים לא תקינים ועוד נושאים טכניים ( המצריכים הסדרה בכל מקרה גם לחובבי היום הקובע) . במקביל בדיקת המודל עצמו נמשכת בהתייחס להערות ופניות חברים.  בתחום החשמל – המצב טוב בהרבה  , היקף הבעיות מצומצם יחסית ולמעט עדכון הנובע בעיקרו "מתקציב דודי חשמל " המערכת על סף בשלות להפעלה , כאשר בכל מקרה בתחילת ההפעלה בחיוב המתכוננת ל-1.1.2017 ידוע וברור שיהיו שגגות ובעיות כבכל מערכת שעולה לאויר.  אבקש להמתין בסבלנות לסיום הבדיקות המחודשות של תחום חשמל-מים.

3 לאחר מכן הועלתה בקשתו של חייק להמשיך לקלפי לצורך הצטרפותו כנציג ציבור ( חסר נציג אחד )  למזכירות גבע .

האסיפה אישרה בהצבעה העברת הנושא לקלפי שמועדו יקבע בהמשך.

4. עדכון תקנון בקרה – הנושא הוצג על ידי יוסי כץ יו"ר הדירקטוריון.

הודגשו השינויים שהתקבלו בעקבות הערות חברי גבע בישיבת הועדה הכלכלית  - כל השינויים הללו נתקבלו והוכנסו להצעת העדכון.

התקיים דיון מעניין ונשאלו שאלות שונות על ידי החברים ותשובות ניתנו על ידי יוסי כץ , יהודה בכר באשר לנושאי הניהול הרלבנטיים ועל ידי יאיר באשר לנושאים המשפטיים שליוו את הצעת העדכון.  

האסיפה הצביעה פה אחד על אישור העדכון המוצע והעברתו לקלפי שמועדו יקבע בהמשך.

על סדר היום עדיין שורה ארוכה של נושאים  - חלקם מרכזיים חלקם "אומנתיים" אבל כולם צורכי זמן ומאמץ  לדון להחליט להתקדם ולבצע.

נרענן הזיכרון ונעדכן שוב  - רשימה חלקית: רפורמה ברישיונות נהיגה, אמנת שירות בניין, נהל מכרזי דירות, תכנית חסכון 50 לילד ( של המדינה )  - קליטה עלות ומשמעות , תכנית בינוי 2017, רפורמת התקציבים האישיים , בדיקה חוזרת מודלים מים וחשמל,  רפורמה במסלולי הצעירים והתאמתם ליכולות הכלכליות של גבע,  חלופת האגודה  ,  ועוד בלי עין הרע.... 

   עברנו את חג ה – 95 בשלום ותודה למארגנים ולמשתתפים הרבים.  

שבת שלום – יאיר

*************************

נציג ציבור

חברי גבע .

הצגתי את מועמדותי לתפקיד נציג ציבור במזכירות . אחרי שנות התנזרות שגזרתי על עצמי (ושהבטחתי לרותי ) אני סבור שלניסיון בעשייה הציבורית יש  מקום בימים של סימני שאלה ואי וודאות חברתית בשאלות ונושאים שיעלו בעתיד הקרוב והרחוק שוב על הפרק , ונצטרך בשום שכל, איפוק, רגישות וצניעות להתמודד איתן.

חושב שמכאן והלאה כל חבר/ה המציגים את מועמדותם לתפקידים מסוג הנ"ל , גם יציגו לציבור את עיקרי הנושאים בהם הם מתכוונים לעסוק ולקדם כנציגי ציבור .

להלן תחומים אותם ארצה לראות מקודמים ע"י המזכירות :

א . המשך תהליך בדיקת שינוי אורחות החיים בגבע -  אין לנו כקהילה  את ה"פריבילגיה" שלא לעסוק בכך . אולי באופן שונה ואחר , אולי בלו"ז נאות וסבלני , אולי עם דגשים והסדרים אחרים , ואולי ואולי , אבל חייבים להתניע שוב  את התהליך  באופן מבוקר סדור וחברי  ובעיתוי נכון .

ב. בינוי – קשור באופן מסוים לנושא הקודם , אבל מחוייב בתשובות ותכניות עתידיות לחברים ש"נפלו בין הכיסאות" וצעירים רבים המחפשים תשובות , ובית זה חלק מהן .

ג. אוזן קשבת ופה שואל לחברים שההתמודדות מול המערכות הציבוריות בגבע קשה להם מסיבות שונות .

ד. גיבוי בעת הצורך , וביקורת בונה בעת הצורך לבעלי תפקיד שגם כך מלאכתם לא קלה והם מתמודדים יום יום עם נושאים לא פשוטים , שמעסיקים בסופו של יום את הציבור כולו .

אשתדל לעזור כמיטב יכולתי וניסיוני .

שבת שלום, חייק פורת

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף