נשים עושות שלום


חברות וחברים שלום ... שלום... ועוד שלום!

בימים אלה הקמנו צוות היגוי בגבע, כחלק מתנועה רחבה וצומחת של 'נשים עושות שלום' הפועלת במרחבי הארץ.

'נשיםעושותשלום'הינה תנועה פוליטית בלתי מפלגתית, תנועת השטח הגדולה ביותר בארץ לקידום תמיכה ציבורית וליצירת מנופי לחץ ("לחץ אזרחי מלמטה") על מקבלי ההחלטות , תוך דרישה לשוב לשולחן הדיונים ולהניע תהליך מדיני.

בשלב הראשון ועד לבניית תכנית פעולה סדורה, בכוונתנו לצרף לתנועה כמה שיותר שותפים. ההצטרפות אינה כרוכה בתשלום או בהתחייבות כלשהי, והיא מיועדת לנשים ולגברים כאחד.

ההשתתפות לפי בחירה ורצון. לדוגמא:

v    השתתפות פאסיבית- חתימה בלבד.

v    השתתפות אקטיבית -  חוגי בית, הצטרפות להפגנות (בארגון התנועה) מול הכנסת ועוד.

בשבוע הבא, בימים שלישי ורביעי (29,30/11/2016), בח"א, בשעות ארוחת הצהריים, נחתים לתנועה חברות וחברים, עובדים שכירים וכל המעוניין

(יש להצטייד בכתובת מייל ותעודת זהות).

..............................................

"נשים עושות שלום" - מתוך העיתונות

התנועה הוקמה במהלך מבצע "צוק איתן", בקיץ 2014,  כאשר סבב דמים נוסף שטף אותנו והשיח בציבור הישראלי נישא יותר ויותר על גלי פחד ושנאה, התאחדו נשים תחת ההבנה  שלא גזרת גורל היא שלנצח תאכל חרב, ושהסכם מדיני הוא שיאפשר לנו ולשכנינו חיים בטוחים ושקטים. על כן יש לדרוש ממנהיגינו הנבחרים לחתור בכל דרך אפשרית להנעת התהליך המדיני שנתקע ולהשגת הסכם מדיני עם שכנינו הפלסטינים. התנועה איננה מדברת על עתיד אוטופי אלא על שינוי המציאות שלנו, כאן ועכשיו!

דרישה נוספת של התנועה, בדרך להשגת הסכם מדיני, הוא שילוב נשים במוקדי תכנון וקבלת החלטות בתהליכי המשא ומתן. מעורבות נשים מייצרת תהלכי הידברות והסכמה אפקטיביים, כפי שמעידים כל הסכמי השלום שהושגו בעולם ב-15 השנים האחרונות.

מאז הקמתה צמחה התנועה, התגוונה , העמיקה אחיזתה בציבור, ובנתה במקביל את התשתית הארגונית שלה, שמבוססת על התנדבות. הוקם צוות היגוי נבחר, צוותי עבודה לתחומים השונים (כמו: תקשורת, מגוון, קשרי ממשל) ורשת ארצית של רכזות שטח שמפעילות את חברות התנועה באזורים השונים לצד פרויקטים ארציים (כמו: "רכבת השלום" "צום איתן" ליד מעון ראש הממשלה, ועוד).

התנועה מונה כיום למעלה מ-10.000 חברות וכ-18,500 תומכות – נשים מכל גווני החברה הישראלית: מימין, מהמרכז ומשמאל,יהודית, ערביות ודרוזיות, דתיות וחילוניות, ממרכז הארץ ומהפריפריה. יחד הצלחנו לבנות שיח המחפש את המשותף ולא את המפריד, שיח המאגד אותנו כנשים, כאזרחיות, כאימהות, כאחיות, כרעיות, כחברות, כבנות אנוש. תנועת נשים עושות שלום הוקמה ומונהגת  ע"י נשים, אבל כ-20% ממנה הם גברים!".

נשמח ליוזמות, רעיונות , הצעות ועוד ... וכמובן בואו לחתום, להשפיע ולשנות!

שבת שלום

צוות היגוי : אירית לב, ענת לביא, דגנית לב, ענת לוין ורינת גלילי.

http://www.womenwagepeace.org.il/'נשים עושות שלום'- אתר התנועה

 

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף