בין 3 נקודות עובר רק קו 57 אחד

"חוליה חשובה בבניית מערך תחבורה ציבורית מתקדמת בגלבוע"

הושק קו אוטובוס חדש המחבר בין גדעונה, כפר יחזקאל וגבע- עם רכבת העמק בעפולה.

החזרה לשגרה, בתום החגים, הביאה עמה בשורה תחבורתית חשובה לתושבי הגלבוע המשתמשים בתחבורה הציבורית. החל מהשבוע, החלה חברת סופר-בוס, להפעיל את קו 57 החדש שיחבר בין העיר עפולה למושב גדעונה.

 

קו 57 החדש ישרת היטב את היישובים גדעונה, גבע וכפר-יחזקאל, לטובת הגעה לתחנה המרכזית עפולה, ומרכז העיר.גולת הכותרת, היא התחנה הראשונה של הקו (או האחרונה)בתוך תחנת הרכבת החדשה בעפולה. מסלול הקו כולל 6 תחנות בתוך העיר עפולה, 3 תחנות בצמתים המרכזים בכביש 71, ותחנות בתוך שלושת היישובים. תדירות הקו, מתוכננת כך שכל כשעתיים יצא אוטובוס מכיוון עפולה לגדעונה, ובמקביל ייצא אוטובוס בכיוון הנגדי. סה"כ מתוכננת לאורך היום לצאת תשע נסיעות יומיות (בכל כיוון), וזאת במשך חמשת ימי השבוע. ביום שישי יצאו 4 נסיעות (בכל כיוון), ובמוצ"ש יצאו עוד שתי נסיעות.

"תחבורה ציבורית מתקדמת היא מנוע צמיחה אדיר", אומר עובד נור, ראש המועצה אזורית הגלבוע. "יש לברך את כל גורמי התחבורה על ההשקעה בקידום התחבורה. מבחינתו נברך על המוגמר כשתקום תחנת רכבת בגלבוע. עד אז, חנוכת קו 57 של חברת סופר-בוס, הינה חוליה חשובה ביותר בבניית מערך תחבורה ציבורית מתקדם בגלבוע. ככול שנשכיל לשלב ולדרבן בין כל הגורמים, יזכו תושבי הגלבוע ליהנות מזמני נסיעה מקוצרים, פחות פקקים, אוויר נקי יותר ומהתחדשות תחבורתית מרגשת".

לוח הזמנים של קו  57מותאם ללוחות הזמנים של הגעת הרכבת מחיפה (לעפולה), ויציאת הרכבת בכיוון לחיפה. בכך מתאפשר למשתמשים בתחבורה ציבורית לכלכל בצורה מושכלת ויעילה את מסעם. הסנכרון בין לוחות הזמנים נועד גם לצורך ניצול מטבי של כרטיס "רב-קו", אותו כרטיס חכם הניתן לטעון בחוזה נסיעה לשימוש בכל אמצעי התחבורה הציבורית בישראל. עם תחילת פעילות "רכבת העמק", הפך כרטיס זה לרלוונטי ביותר לתושבי הגלבוע המשלבים בין הנסיעות בתחבורה הציבורית.

מצ" בתמונות לפרסום.

לפרטים נוספים: שי אלט, דוברהמועצה: 058-6650088.

מופיע בעלון:
תגובות לדף