גרעין צבר ב'- סיום תקופה - חייק פורת

12/10/16

גרעין צבר ב' -  אסיף לסיום תקופה

באמצע חודש נוב' 16 יסיימו מרבית חברי /ות גרעין צבר ב' את שירותם הצבאי . בגבע יישארו לשנה נוספת 2 קצינות בקבע, לוחמת אחת (מחויבת לשרות מלא וארוך ) ו 2 בנים לוחמים .

נכון להיום עזב את הגרעין רק חייל אחד בלבד על רקע רצונו לחוות אורח חיים דתי באחת ההתנחלויות בשומרון.

 

עברנו שנתיים לא פשוטות של דאגה מתמשכת לשלומם, שמירה על בית חם ומקבל בכל תנאי ועת, קשר על בסיס כמעט יום יומי עם הורי החיילים, קשר מתמיד ורציף עם מפקדיהם, ועוד . . .  לא בפעם הראשונה אנו חווים את הקהילה בגבע היודעת לחבק ולאמץ בלי סיסמאות וטכסים, אלא בחיי השגרה והתמודדות עם הבעיות הקטנות והגדולות. כל זאת בא לביטוי באירוח יוצא דופן ומרגש של משפחות חברי גבע שהרימו את המשימה הציונית והאנושית הזאת לסטנדרטים שלא הכרתי לפני כן , בלי חשבון של זמן , תקציב ואי נוחות לעיתים , החברה ברובם המכריע טופלו בידיים חמות , מכילות ואכפתיות , ועל כך תודתנו הגדולה .תודה מיוחדת להגר לב שותפה נאמנה מרגע נחיתתם ועד שחרורם הקרוב שפעלה בנחישות ואהבה כאחד . כמו גם בתיה אלוני הבלתי נגמרת עד לרגע הכואב שמנע ממנה את הרצף והקשר , אבל את עשייתה המקדימה – איש לא ייקח ממנה . כחלק מלקחי הגרעין הקודם התחלנו את "שלב ההתנתקות" וחיפוש הדרכים למימוש עצמי בארץ כבר לפני חצי שנה  וכולי אמונה ותקווה שרובם הגדול של חברי הגרעין יישאר לבסוף בארץ , וכמה זוגות  הורים שעשו , עושים ויעשו אף הם עליה בעקבות הנוער .               תהליך אישור קבלת גרעין צבר ג' יצא לדרך , ובתאריך 15/11 תקיים המזכירות ישיבה בשיתוף אנשי "הצופים" והתק"צ , שתוקדש לפרויקט קהילתי חשוב זה , ואישור קבלת גרעין ג' באוגוסט 2017 .

 הערה : פרויקט גרעין צבר אינו למטרות רווח, והכספים המתקבלים ממשרד הביטחון וגורמים אחרים אמורים לכסות את ההוצאות .כמו כן, ההתייחסות עד היום לחיילים בודדים בגבע היא בדיוק כמו לבנים שלנו המשרתים בצבא .

רשימת חברי הגרעין ותפקידם בצבא: סמל יונתן פרחי -  סמב"צ ביח' קשרי חוץ בפיקוד צפון . סמל קני שפטל – לוחם בהנדסה קרבית , סמל  אורן נרדי–לוחם בשריון חט' 7, סמל גילי כהן –מ"כ בנח"ל ,ס ג"מ בר צרפתי - קצינת ת"ש באיו"ש ,סג"מ רוני קון – קצינת רפואה באיו"ש, סמלת אירית מוסאיוב–מ"כ ביח' חילוץ והצלה, סמלת רובי בלך – מדריכת ניווט ב"דובדבן", סמלת שי כץ – מדריכת א"ג ביח' "מורן", סמלת מימי גינצבורג– מדריכת קליעה, סמלת נרי גולדשמיט– מדריכת ירי, סמלת שקד שפילינגר– מדריכת א"ג בחיל האויר,  אולגה נובק– נפצעה בעת השירות ב"עוקץ" ומבצעת שרות לאומי בביה"ס המיוחד במסילות. סמלת אמילי מנדלסון - סמלת ת"ש . רבקה קארפ– צוערת בה"ד 1 (קורס קציני תותחנים )

אני גאה בכולם , תודה לכולם ושנה טובה

 

חייק פורת – מרכז הגרעין

חייק והגר,

בהחלט מרגש לראות את ההתבגרות וההתפתחות של החבר'ה שגדלו מנוער לחיילים ובקרוב לאזרחים במדינת ישראל.

תודה לכם, שתמיד הייתם שם בשבילם לתמוך, לחבק, לעזור, לדבר עם מפקדים (ולנזוף כשצריך..), לנגב את הדמעות, לרפא לבבות שבורים, להסיע, להחזיר, ללוות בבית חולים, לחנך, ללוות ולהתוות את הדרך. התמזל מזלם של חברי הגרעין לקבל את שניכם בתור מודל לחיקוי, דוגמא ומופת.תודה גם לקיבוץ גבע הנפלא והמופלא על קליטה חמה, אוהבת ותומכת, עשייה ציונית ראשונה במעלה - בית ראשון במולדת.       חג שמח ושנה טובה לכולם, 

נעה חכים

Marketing & PR Manager

Tzofim Garin Tzabar

Tel: +972-3-6303644

מופיע בעלון:
תגובות לדף