רכבת העמק שועטת בפתחה של שנה חדשה - אורי ברזק

מראש הגבע, העמק משתנה לנגד עינינו. אנשים רבים באים ומצטרפים. עתיד הולך ונבנה, רכבות חולפות בשריקה ומזכירות לנו שהזמן לא עומד מלכת. שנה חדשה עומדת בפתח ואיתה הזדמנויות ליצור עתיד חדש לעמק כולו.

מזה שנה נפגשת קבוצת אנשי חינוך מכל רחבי העמק – ממושב ברק שבמערב ועד בית השיטה שבמזרח, ורוקמת חלום אזורי משותף – בית ספר דמוקרטי לילדי הגלבוע. אנו, אורה רכס, הילה לנדאו ואנוכי, זכינו לקחת חלק בקבוצה זו ולרקום את החלום האזורי למציאות. יחד הקמנו עמותה הנקראת 'אלי-מרחב' (מתוך שירו של שלונסקי 'לא אורחת גמלים ירדה לכרוע'), יחד אנו מעצבים את דמותו של בית הספר החדש, ויחד עם המועצה האזורית אנו נערכים להקמת בית הספר בשנה הקרובה.

בחיפוש אחר מקום לבית הספר, סימנו את גבע בתור המקום המתאים ביותר להקמת בית ספר יסודי אזורי חדש. בית ספר קטן בסגנון של פעם. בית ספר המשלב קשר ייחודי בין מבוגר לילד, קשר ייחודי בין למידה ומרחבי טבע, קשר מיטיב בין דור נכדים לדורות של הורים וסבים.

עבור גבע נפתחת השנה הזדמנות להרחיב את הבשורה החינוכית שהביאה לאזור עם הקמת מרכז 'סקרנות', ועם הרחבתו לפרוייקט קידום-נוער, הפועלים כאן מאז שנת 2009. מי ייתן ותהייה זו אבן שואבת לאנשים הרוצים לטפח ולהפריח את ניצני המעשה החינוכי שלהם.

מתחילה לה שנה עם תקווה להמשיך ולעשות יחד, דברים חדשים ומלאי תקווה. נאחל כי נשכיל להכנס בשער הזה ונצא בו אלי-מרחב, נחולל בשורה משמחת ומרחיבת לב לנו ולאיזור כולו. מי ייתן והניצן של היום יפרח וייצבע באלף גוונים חדשים את שדותינו.

שנה טובה!

אורי ברזק


מופיע בעלון:
תגובות לדף