ספרים חדשים ספטמבר 2016

ספרים חדשים בספרייה - ספטמבר 2016

ספרות עברית

פועם ונפעם - מוטי זעירא


אראלה הורביץ, פלמ"חניקית, ממייסדי קיבוץ נתיב הל"ה שבעמק האלה, הייתה מאיירת ספרי ילדים מחוננת, שציוריה – המזוהים כל כך עם ארץ-ישראל – עיטרו את ספריהם של פוצ´ו, דבורה עומר, תקווה שריג, אוריאל אופק, נירה הראל ורבים נוספים. הספר עוקב אחר סיפור חייה מילדותה על חוף ימה של חיפה עד מותה בביתה הקיבוצי אל מול נופיו של עמק האלה, שעל יופיו, צבעיו וריחותיו התרפקה כל חייה.

זהו סיפור ייחודי ואישי מאוד, המייצג, עם זאת, דור שלם של ילידי הארץ, "צברים", שהוריהם החלוצים הולידו אותם אל המקום הקשה והנפלא הזה, והעמיסו עליהם את המשימה להגשים פה בארץ חמדת אבות את כל התקוות, . ד"ר מוטי זעירא הוא היסטוריון וסופר, שמחקריו ופעילותו הספרותית והחינוכית עוסקים בעולמה של התרבות העברית בארץ-ישראל ושל ראשית התנועה הקיבוצית. חבר קיבוץ גבעת חיים איחוד.   

מאחורי ההר - מאיה ערד

משאלתו האחרונה – קריאתו של ברל כצנלסון לאיחוד התנועה הקיבוצית

הבור - מרגלית דן וברגמן רונן 

גולדה מאי- הרביעית בראשי הממשלה, מבחר תעודות ומבואות מפרקי חייה 1978-1989 עורך: חגי צורף

על הדברים החשובים באמת - חיים שפירא (נתרם)

עפיפון לב ורוד - אירית ברעם (שירים


בנובמבר

היא מלקטת

את רסיסי לבה

קרוב אליה

 

כציפור סתו

היא תרה אחר בית חם.

הקיץ תם.

 

בשמים מתאספים ענני סערה.

היא מנערת את נוצותיה

אוספת את כוחותיה

חוברת ללהקה

ועפה.

(אירית בתם של נעמי ז"ל וזוהר נכדתה של יונה ברקאי)

ספרות מתורגמת

קתלין – כריסטופר מורלי


קתלין היא דמות מהסוג שמתאהבים בה – תמירה, נאה, חכמה ורבת תושייה – היא מושלמת ללא דופי. כי ככה זה עם דמויות יצירות הדמיון והבדיון. זאת אומרת, בהנחה שזהו דמיונם היוצר של "העקרבים", חבורת סטודנטים צעירים מאוקספורד, המוצאים מכתב מקרי ששלחה נערה בשם קתלין לג´ו, מכתב המצית את דמיונם והם כותבים בעקבותיו סיפור בהמשכים ודמות שהיא מופת בעיניהם, דמות שאי אפשר שלא להתאהב בה.

עיר חלולה – רוגס רנסום

סנטרל פארק - מוסו גיום

הרוצח שחלם על מקום בגן-עדן – יונס יונסון

מאוהב – אלפרד הייז

כל הכוכבים שבשמים – אדריאנה טריג'יאני

 

דריאנה טריג'יאני, מחברת רב-המכר "אשת הסנדלר", חוזרת ברומן נוסף, גדול מהחיים, שעלילתו משלבת אמת ובדיה. בשנות השלושים של המאה העשרים, תור הזהב של הוליווד, ...

קלריסה – שטפן צוויג

ורד לאמילי  – מסתורין ואהבה: סיפורים מטובי הסופרים בעולם

רוסמן מריצה.

אני מלאלה: הנערה שנאבקה למען ההשכלה ונורתה על-ידי הטליבאן.- מלאלה יוספזאי

 

כשהטאליבאן השתלטו על עמק סוואט בפקיסטאן, רק ילדה אחת פצתה פה. מלאלה יוספאזי סירבה לשתוק ולחמה על זכותה לחינוך. ביום שלישי, 9 באוקטובר 2012, כשהיתה בת 15, היא כמעט שילמה את המחיר האולטימטיבי. היא נורתה בראשה על ידי הטאליבאן בשעה שחזרה בהסעה מבית הספר, ורק מעטים סברו שהיא תינצל. במקום זאת, החלמתה באורח נס של מלאלה הובילה אותה למסע יוצא דופן מעמק מרוחק בצפון פקיסטאן לניו יורק הגדולה. בגיל 16 היא הפכה לסמל עולמי למחאה שקטה והמועמדת הצעירה ביותר אי-פעם לפרס נובל לשלום.
אני מלאלה הוא סיפור יוצא דופן על משפחה שנעקרה על ידי הטרוריזם העולמי, על מאבק למען זכויות להשכלת בנות, על אבא דוגל בחינוך אשר עודד את בתו לכתוב ולפקוד את בית הספר, ועל הורים אמיצים שיש בלבם אהבה עזה לבתם בחברה שמאדירה בנים. אני מלאלה יגרום לכם להאמין בכוחו של אדם אחד לחולל שינוי בעולם.

מלאלה יוספאזי הגיעה לתודעת הציבור בגיל 11 כאשר כתבה לבי-בי-סי אוּרדו על חייה בשלטון הטאליבאן בשם העט גוּל מקאי. לעתים קרובות היא דיברה על המאבק שניהלה משפחתה למען זכויות לחינוך בנות ם.. 

יאנג דיוויד - ילדי השטאזי

קרשו איאן – לגיהנום ובחזרה: אירופה  1914-1949

שנה טובה לכולנו וקריאה מעניינת!

מופיע בעלון:
תגובות לדף