מי רוצה להיות מתנדב - ברנדה

מי רוצה להיות מתנדב?

יש בעולם  צעירים שעדיין רואים את הקבוץ כיעד ראוי להתנדב בו.יש סקרנות  לראות חברה  שחיה לפי עקרונות של שוויון.  גם המדינה שלנו מושכת אותם מכל מיני סיבות.

בגבע היום יש 17 מתנדבים.

בשנתיים האחרונות יש יותר מתנדבים ממזרח אסיה, מדרום אמריקה, ודרום אפריקה.

ופחות "בלונדיניות" מארצות הסקנדינביות.

היום במסגרת המתנדבים באים יותר יהודים צעירים שכוונתם לעלות ארצה ולהתגייס לצבא. כיום יש שלושה צעירים יהודים מפריז ושניים מדרום אפריקה שעושים עלייה.

החודש הגיעו מתנדבות  גם מסין.

כשנסעתי את השני קילומטרים להביא אותן מתחנת האוטובוסים, ירדו שתי בנות סיניות עם מגן דוד מודפס על חולצותיהן. שאלתי אותן אם  קנו את החולצות בתל-אביב,

הן ענו "קנינו אותן בסין" , והתחילו לדבר איתי בעברית קלה שלמדו בביג'ין.

יש שני מתנדבים מקולומביה, שניים מגוואטמלה ושתיים מאקוודור. יש גם נציגים מדרום קוריאה, הולנד וגרמניה.  אלאנה מאוקראינה והיו ל3 חודשים שני מתנדבים  מלונדון. המתנדבים האלה היו גם לפני שנה מתנדבים בגבע.

המתנדבים עובדים בחדר האוכל,  במטבח, בבקרה, במתפרת תאים, בנוי, בבריכה וגם במוסך. בקרוב גם ברפת.

חוץ מהעבודה  יש למתנדבים גם הרצאות , טיולים וסמינרים.

 מדי פעם יש מפגשים בערבים עם קבוצות מתנדבים בצפון. האחרון היה מפגש   מרגש

בעין- השופט.  התוכנית כללה הרצאה על תולדות עין השופט, מפגש עם מגלי ה"סליק". הערב  הסתיים עם "מעגל תופים מוסיקאלים" , מאד מיוחד. כל יום שני אחרי בדיקת החדרים (נקיון) אנחנו מקיימים אסיפה בה דנים על בעיות מקבלים מתנדביםחדשים נפרדים מהעוזבים. מנסים להבין איך מסתדרים עם השיטה הקיבוצית ואז מקבלים גם כסף כיס המכונה בפי העם    funny money. בקיצור מנסים לקיים קיבות בתוך קיבוץ

שנה טובה מהצוות ומכל המתנדבים

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף