מועדת תרבות - לילך רז

מועדת תרבות

·        ועדת תרבות  הנוכחית פועלת כשנתיים כדי להעניק לציבור חיי תרבות עשירים ומגוונים. כדי להמשיך את העשייה התרבותית המבורכת ולאפשר את המשך מסורת החגים הגבעית, אנחנו מבקשים לארגן צוותי חג קבועים.

בימים הקרובים יישלח קישור דרך אפליקציית "מקומי", שפיתח עבורנו זהר ברג. עם פתיחת הקישור תופיע רשימת החגים והאפשרות להירשם. התשובה תישלח ישירות למייל של נעמה רז.

כמובן שניתן בכל עת לפנות ישירות לנעמה ולהירשם דרכה.

·        זה גם הזמן לציין את סיומה של עונת קפה חוץ ולהודות לכל העוסקים במלאכה:

בתחילת הקיץ יזמו אבשי וג'ניס בן יהודה את חזרתו של המוסד הזכור לטוב. יחד איתם הקמנו צוות משובח שכלל את רותי פורת, אלכס ידין, גל לב ואפרת גביש. הצוות עבד במשך כל הקיץ להפעלת האירועים ובכל פעם התגייסו חברים רבים וטובים לעזרה.

תודה גדולה לכל חברי הצוות וכמובן לאבשי וג'ניס על היזמה.

תודה גם לנטע דנצינגר על המודעות וליונה רבי שבמסירות רבה דאג שהעוגות יגיעו למקומן.

בנימה אופטימית זו ובתקווה לשיתוף פעולה,

שתהיה שנה טובה לכולנו, חברי ועדת תרבות

סיפורו של קישוט

לעיתים אנחנו מקשטים את חדר האוכל שלנו בקישוטים ישנים המחברים בין העבר להווה, אך לעיתים סיפורם כבר כמעט שנשכח מלב. לקראת ערב החג חשבתי שכדאי להיזכר באחד מהם.

ב- 1981 לאחר שיפוץ חדר האוכל הקיים והרחבתו, הגיע הרגע לחגוג בו בפעם הראשונה את ראש השנה. רבקה'לה ארצי שריכזה אז את ועדת חגים, שכבר אינה קיימת היום, חשבה שכדאי להכין קישוט חדש לכבוד החג. היא פנתה לעדה רון וזו הרימה את הכפפה. עדה עיצבה את שנים-עשר שטיחי הקיר שעליהם שניים-עשר המזלות, גזרה את החלקים, וחילקה את התפירה בין חברות שונות בקבוצה, כשכל אחת חיברה ורקמה שטיח אחד. לכבוד החג קושטו הקירות בשטיחי הקיר החדשים, פרי העבודה המשותפת, לצד כתובות הקיר, מעשה ידיו הברוכות של גדעון גולן זכרו לברכה. ומאז לאותו חג, מלווים הקישוטים הקבועים האלה את מסורת חגינו שעל הגבעה, כמעין פס קול אילם אך ססגוני, כמעין דרישת שלום חמה מחברים יקרים ומזמנים שעברו.

כמה מן החברות שהשתתפו במבצע כבר אינן בינינו, וחלק מן החברות שפניתי אליהן, אינן זוכרות איזה מהשטיחים רקמה. אודה לכל מי שהיה שותף במלאכה, ולכל מי שזוכר או זוכרת מי רקמה כל שטיח, לומר לי כדי שנוכל לרשום מאחוריו, למזכרת.

בברכת שנה טובה, מלאת יצירה, שמחה ופריחה!, לילך רז

מופיע בעלון:
תגובות לדף