גזירות המיסוי של הממשלה

הממשלה אישרה את גזירות המיסוי הקיבוצי - הצעת החוק עוברת לכנסת להמשך הליך החקיקה

מזכ"ל התנועה הקיבוצית: "הדיון על המיסוי על חברי קיבוצים חייב לצאת מחוק ההסדרים. אף אחד לא יכול לחסל את הקיבוצים ללא דיון בבית הנבחרים

הקיבוצים השיתופיים התכנסו לבחינת איומי גזירות המיסוי

גיל לין: "המאבק למען עתיד הקיבוצים מול הגזירות מנוהל על-ידי הנהלות שתי התנועות הקיבוציות למען כלל הקיבוצים בארץ – שיתופיים ומתחדשים כאחד"

ועדת השרים לחקיקת תקציב המדינה אישרה ביום חמישי בערב את נייר המחליטים של הממשלה בעניין חוק ההסדרים והתקציב כהצעת חוק. כעת תעבור ההצעה אל שולחנו של יו"ר הכנסת, אשר ביחד עם 'ועדת ההסכמות' המורכבת מנציגי הקואוליציה, האופוזיציה, הייעוץ המשפטי לכנסת ואנשי משרד האוצר יחליטו אילו מסעיפי חוק ההסדרים יעברו במסלול 'עוקף כנסת' ויובא לאישור כחלק מחור ההסדרים ללא דיון ציבורי, ואילו חוקים יופרדו מחוק ההסדרים ויועברו למסלול חקיקה ולדיון בוועדות הכנסת.
מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, אמר בתגובה: "עם כל הכבוד לנערי האוצר – אף אחד לא יחסל את הקיבוצים בישראל ללא דיון ציבורי בבית הנבחרים. גם אנחנו מבינים ומסכימים שיש לעשות תיקון בחוקי המס על חברי קיבוצים, והצגנו עמדה זאת לאנשי האוצר כמו גם לשאר השרים ופקידי הממשלה שנפגשנו איתם, אך שינוי כזה צריך להעשות ברצינות ולא במחטף חוק ההסדרים".
מזכ"ל התנועה הקיבוצית ביחד עם צוות מאבק המיסוי של התנועות נפגש השבוע עם מנכ"ל הביטוח הלאומי פרופ' שלמה מור-יוסף, זאת בשל העובדה שעל-פי הצעת החוק צפויה אפליה חמורה בכל הנוגע לזכויות חברי הקיבוצים בביטוח הלאומי. ניר מאיר: " מור- יוסף הבהיר לנו שלא הוא הקובע, אלא האוצר. אנחנו מצדנו הבהרנו כי לא ייתכן שהכתוב בהצעת החוק כעת יישאר כפי שהוא – לא מקובל ולא חוקתי שהחוק ידרוש שנשלם כמו כולם, אבל חברינו שצריכים סיוע מהביטוח הלאומי לא יקבלו כמו כל אזרח. אם נצטרך נעתור על כך לבג"
ץ .

יותר מ-70 ממלאי תפקידים בקיבוצים השיתופיים מכל רחבי הארץ התכנסו השבוע במועדון ברמת-רחל בכנס שיזם המטה השיתופי בתנועה הקיבוצית ועסק במשמעויות הצפויות להצעות האוצר עבור הקיבוצים השיתופיים. 
גיל לין, המשנה למזכ"ל התנועה ומי שהיה עד לא מכבר ראש המטה השיתופי פתח את היום ואמר לנוכחים: "האיומים הנוכחיים על התנועה הקיבוצית מחייבים אותנו לאחד כוחות וזאת עשינו, המאבק למען עתיד הקיבוצים מול הגזירות מנוהל על-ידי הנהלות שתי התנועות הקיבוציות למען כלל הקיבוצים בארץ – שיתופיים ומתחדשים כאחד והמפגש היום הוא הראייה לכך.

 חשוב היה לנו לכנס אתכם ולהסביר את הסכנות העומדות בפני הקיבוצים של כולנו על פי הצעת החוק שמציג משרד האוצר. ההצעה באה לפגוע בעיקרון הערבות ההדדית שהוא נשמת אפה של התנועה הקיבוצית ועל זה לא נסכים להתפשר. הקיבוצים השיתופיים הם נושאי הדגל בנושא זה ולכן האיום נוגע לכולנו".
לאחר דבריו של לין הציג מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, את דרכי ההתמודדות בפני האיומים על חברי הקיבוצים ומנה את הפגישות הרבות שהוא ומזכ"ל הקיבוץ הדתי, אמיתי פורת ביחד עם צוות מאבק המיסוי עושים עם הצוותים המקצועיים של משרדי הממשלה השונים. בנוסף פירט מאיר את הפגישות הפוליטיות הרבות עם שרים וחברי כנסת הנערכות בע
ניין לאחר דבריו של מזכ"ל התנועה סקרו מנכ"ל ברית-פיקוח, ירון רייכמן, עו"ד דוד ויינשטיין, עו"ד מיכי דרורי ודגן יראל את נושאי המיסוי והבנייה הנוגעים לקיבוצים השיתופיים. 
לבסוף, אישר פורום הנהגות הקיבוצים השיתופים את בחירתו של יהודה סלומון, לעמוד בראש המטה השיתופי בתנועה הקיבוצית. עוד הוחלט על הקמת צוותי עבודה בהם ישתתפו חברי הנהגות הקיבוצים השיתופיים, לטיפול בנושאים שונים הנמצאים על סדר היום הקיבוצי
.

 

ציור מצרי עתיק המראה גביית מסים, ועצירת איכרים מצריים בשל אי תשלום מס

מופיע בעלון:
תגובות לדף