זכרונות מהסולם 3 - דנדי

זכרונות מהסולם

 

עמדה

עמדה, מבנה עשוי לוחות עץ כפולים וביניהם מלאו חצץ גס.

 החצץ שימש מגן בפני כדורי רובה. הייתה עמדה מאחורי בית רביעי ,( גנון רותם ניצן לשעבר)  מצפון לבית פישקו,איזור שהיה סוף העולם לגבינו, הייתה שם גדר ביטחונית כפולה וגם עצי ברוש וגם יללת תנים מצמררת.  ובכל זאת ניצל סבא  גרינהוד (שגר בבית פישקו) את הגדר  על מנת לגדל שם שפנים ותרנגולי הודו. מורדי נכדו שחט את השפנים בעמדה , איפה הם התבשלו ונאכלו אינני יודע, אני בטוח שהם נאכלו ,אצל מורדי לא היה אפס. .

הפריצה למחסן:

הייתה גם עמדה נטושה ממזרח לרפת, השנה בערך 1942 אחיק שהיה ממחזור ה' הזמין אותי (מחזור ו')לפרוץ למחסן בו החזיקו את הדברים המתוקים שביום יום לא היינו זכאים להם ורק חלמנו לטעום מהם. הפריצה הייתה מתוכננת לפרטי פרטים..

בתוך מחסן התבואות היה  חדר ששימש כמחסן הפרודוקטים,(כל דברי המתיקה כמו חלבה או פירות יבשים שלא היתה לנו גישה אליהם היו שם וראינו אותם רק בחלומותינו) למחסן הפרודוקטים הייתה דלת חזקה ונעולה
אך המחסן היה ללא גג , (פירצה קוראת לגנב...).

לפני שסגרו את המחסן בתום יום העבודה, נכנסנו אליו התחבאנו באחד התאים הרחוקים ,עד שנסגרה דלת הברזל הכבדה של מחסן התבואות עם סיום העבודה.. 

או אז טפסנו אל מחסן הממתקים,הצטיידנו בכל טוב, פתחנו חלון קטן , קפצנו לגג המחסן ,ומשם לעמדה המזרחית הנטושה (אותה הזכרנו בראשית הקטע שלפנינו) . שם הסתרנו את השלל ובמשך כמה ימים נהנינו מפרי עמלנו. 

 

דנדי

מופיע בעלון:
תגובות לדף