ישראל גשרים רבים לה - מתוך YNET

ישראל גשרים רבים לה

כמי שעוברים  לא מעט בצמתים שונים בארץ, הורגלו למראה המקום הבלתי משתנה מזה שנים לא מעטות, מכירים את דרכי התעבורה מימים ימימה ונוסעים שם בבטחה של מי שמכירים ורגילים,מופתעים בשנים האחרונות פעם אחר פעם למראה תנאי ואתרי התעבורה למיניהם שמשנים צורתם, כמו אצלינו בעמק או בצומת גולני למשל.

 בשנים האחרונות נאלצו חברינו  להכניס פרטים חדשים לדיסקט  כדי לאמצו לתנאים החדשים והמשתנים חדשות לבקרים. כך אצלינו בעמק וכך גם בצומת גולני שרבים מאיתנו מרבים לעבור בה.

 ועוד  YNET "חלון אחורי"   מתוך

 חברת נתיבי ישראל הציבה השבוע את הגשר להולכי רגל,

שהינו חלק מהמחלף החדש ההולך ונבנה בשנתיים האחרונות. הגשר החדש, הינו חלק מהפרויקט ההולך ונשלם בצומת הכבישים 65 ו-77, שפתיחתו לתנועה בתצורת הגיאומטריה החדשה, צפויה להתבצע במהלך החודש הקרוב. מחלף גולני הינו חלק מהזרוע המזרחית שתקשר בין מחלף תל קשיש לבין אצבע הגליל במסלול שיאפשר נסיעה ללא עצירה ברמזורים

הגשר שהוצב השבוע, ישמש את הולכי הרגל שיעשו את דרכם בין הצד המערבי של הכביש (בעיקר תחנות האוטובוס החדשות) לצד של אתר ההנצחה והמרכז המסחרי. הגשר יאפשר חצייה נוחה ובטוחה מעל כביש 65 המשוקע בקטע החוצה את המחלף. היקף ההשקעה בפרויקט, כ-300 מיליון שקל.

המחלף שמוקם בצומת גולני, יהיה מחלף מערכתי שיענה לצרכים מגוונים", אמר מנכ״ל נתיבי ישראל שי ברס, "המחלף נותן ביטוי להרכבה של הרקמה הישראלית. ישולבו בו מעברים תת קרקעיים להולכי רגל, כבישים לכלי רכב, מעבר טנקים תת קרקעי, דרכים לרכב חקלאי, שביל לרוכבי אופניים ותחנות לתחבורה ציבורית בכיווני הנסיעה השונים".

הקמת מחלף גולני מנוהלת ע"י חברת וקסמן, גוברין, שטרן וקבלן הביצוע הינה חברת התשתיות מרדכי בנימין ובניו

הגשר החדש עוצב באופן שגם מי שטס במהירות המותרת, יוכל להתרשם ממנו. שלד מתכת חלול הנמתח לאורך 60 מטרים משני צידי הכביש, ללא עמודים או כבלים. ממזרח הגישה לגשר מתבצעת דרך רמפה המקשרת לאתר ההנצחה ומקדונלדס או דרך מדרגות המקשרות לכביש העובר למטה. ממערב הגישה היא באמצעות רמפה ארוכה המוקפת בגינון. הטיפול הנופי כולל צמחיה ארצישראלית עשירה, שלמרות שמדובר בצמחייה צעירה שרק נשתלה וטרם הצליחה להתפתח, אפשר כבר להתרשם ממנה ולצפות לביקור חוזר עוד שש או שמונה שנים כשהצמחיה תגיע לשיאה.

 חוויית ההליכה בגשר עצמו מתחילה כבר בכניסה אליו. מעטפת הגשר יוצרת צורת משושה שמבט מקצה אחד לקצה השני מדגיש את עומק המבנה. בהמשך, קונסטרוקציית הפלדה העוטפת את הולך הרגל היא מצד אחד קלה ודלילה ומאפשרת מבט לכל כיוון, מצד שני נוכחותה גדולה. צבעה הלבן מדגיש אותה על רקע השמיים הכחולים, הכבישים האפורים או הנוף החום עם הכתמים הירוקים

הגשר התפרסם במגזין אדריכלות כאחד הפרוייקטים הייחודיים והמעניינים בארץ.

מופיע בעלון:
תגובות לדף