בקרה - חנוכת מפעל המתקנים - יפתח רונן


בקרה - חנוכת מפעל המתקנים

ביום ה' 16 ליוני נאספו עובדי בקרה ומוזמנים לציין באופן רשמי את חנוכת מפעל המתקנים ( לשעבר מחלקת הפרופילים ) במשכנו החדש במבנה מפעל השקדיה לשעבר. 

בטקס הוצגה מצגת מרגשת על הקמת שקדיה ופעילותה שהיו חלק חשוב בטעמים ובריחות שהיוו חלק מרכזי בנוף של קיבוץ גבע,ובחיכם של חבריו, משך שני עשורים ויותר.

הטקס נערך במעמד ראש המועצה האזורית גלבוע עובד נור, וסגניו הישאם זועבי ודודי בונפיל.

דברים שנאמרו לברכה:

”התכנסנו כאן היום לציין את חנוכתו המחודשת של מבנה שקדיה ההיסטורי, כאגף חדש ומורחב של מפעל בקרה.

במקום זה בו יש לרבים מאתנו זיכרונות מתוקים ומלוחים, יש בראש ובראשונה חזון ! חזונם של מייסדיי שקדיה שחלקם ייסדו שני עשורים לפני כן, את בקרה.

החזון של הקמת תעשיה מבוססת חומרי גלם חקלאיים שמוצריה הנם מוצרי איכות , מיתוג ואריזות חדשניות, מיכון מודרני ורשת שיווק ארצית, כל אלו התבססו על חזון ועל אמונה ביכולת של חברי גבע ועובדים מהעמק, ללמוד , לפתח ולהתפתח.

השקדיה כבר לא כאן, גם השוקולד, הסוכר השקדים והמלח כבר לא כאן, אבל המבנהספוג זיכרונות על עבר מפואר, וחנוכת מפעל המתקנים של בקרה, שכללה את: שיקום המבנה , החזרת כבודו והדרו מהעבר, עושות צדק היסטורי עם המבנה ועם רבים וטוביםשעבדו בו לאורך השנים.

אולם הייצור על רצפתו הצהובה, המחסן המרווח, המשרדים הנוחים וחדרי ההלבשה לעובדים,  כל אלו מהווים תנאים הכרחיים אך לא מספיקים להצלחה. מפעל המתקנים יקום וייפול עליכולת אנשיו, ועל יכולת כלל אנשי בקרה לתמוך ולהתחבר רגשית ופיזית למקום זה שהנו נפרדפיזית אבל מהווה חלק בלתי נפרד מבקרה !

רבים וטובים מעובדי בקרה בהווה ובעבר, נושאים עימם זיכרונות ויזכרו על ידנו גם בזכות שנותיהם בשקדיה : מקימי בקרה אחיק שמחוני ואמי גטריידה  שעשו להקמת המפעל ופיתוח המותג שלו ( אחיק ) ולהקמת מחלקות השוקולד והסוכר וייצור טונות של מוצרים מעולים (אמי ). ויואל פרנס שהיה מעורב גם הוא.

גדעון גלילי ז"ל שבניו ונכדותיו עובדים בבקרה היה משלב ההקמה מעמודי התווך של שקדיה עד שעבר לבקרה לשנים ארוכות במחלקת הצילינדרים.

איתן רצין ז"ל,שבתו עובדת בבקרה, ניהל את שקדיה שנים ארוכות לאחר תקופה בשיווק בקרה.

צביה דורון, ואמירה רון ובתיק אשוח שקדו (תרתי משמע) משך שנים על אריזת הרביעיות המלוחות והמתוקות ועל חבילות השי המעולות, בועז ענבר, נתי רכט,רון וייס,גיל ארצי,  ישי עוזרי ,וישראל זיק, שעבדו בתפעול, נעמי גורן  במשרדים ובשיווק וגם עובדים שאינם חברי גבע אשר עבדו בשקדיה ועברו לבקרה כמו יפעת סנדרוסי וניקולאי ליברצ'וק, ואם נשכח מישהו – הסליחה עמדו.

משך מעל לשנה עסקנו בשיפוץ המקום, פסולת רבה פונתה, חלקים מיותרים הוסרו, האולם הורחב והמשרדים שוקמו. רבים העושים במלאכה : קבלנים, בעלי מלאכה, עובדי המחלקה ומנהליה, צוות האחזקה, ולכל מי שנרתם ונתן יד להשלמת הפרויקט.

לרענן מרכז המשק של גבע אשר עבד בשקדיה  וניהל את החברה בעבר, תודה מיוחדת על ההתגייסות לניהול והשלמת העבודות.

עכשיו , לאחר שחנכנו את המקום רשמית, מוטלת על הצוות המשימה האמתית, לפרוץ קדימה!  לקבל השראה מהעבר ולפרוץ קדימה אל העתיד: במתקנים מורכבים יותר, בפרויקטים, באיכות ומקצועיות ובחדוות היצירה שספוגה בקירות המקום ובמורשת מייסדי שקדיה "

יפתח רונן.


מופיע בעלון:
תגובות לדף