מיחזור + כתבה של רחלי וויס

מיחזור גבע

לחברים שלום!

אנחנו מרגישים שהמודעות למיחזור בגבע גדלה ומרגישים את זה בכמות שזורקים בעמדות המיחזור. אנחנו אמורים לקבל מהמועצה עוד עמדות כדי שלחברים יהיה נוח למחזר. לאחרונה העברנו את מיכל הזכוכיות הסגול לעמדה מדרום לכלבו כדי שיהיה נגיש יותר לכלל החברים. בזמן הקרוב נעביר אותו, מסיבות שונות, לליד כלוב הקרטונים ממזרח לכלבו.

במיכל הסגול זורקים בקבוקי וכלי זכוכית ללא מיכסים.

תזכורת לגבי שאר העמדות:

כלוב קרטונים – נא לזרוק שם רק ארגזי קרטון וקרטוני ביצים.

אריזות קרטון קטנות (כולל גלילי נייר טואלט, אריזות עד גודל של אריזות דגנים) – נא לקפל שטוח ולזרוק לפח העיתונים.

לקרטוני חלב ומיץ אין פיתרון בינתיים כי הם מכילים חומרים שאינם קרטון ולכן יש לזרוק אותם לאשפה.

 

 

עמדת בקבוקים – רק בקבוקי פלסטיק.

לא לזרוק אריזות שקופות ואריזות ירקות.

הן מפלסטיק אחר ולכן בינתיים אין אפשרות למחזר ויש לזרוק לאשפה.

ננסה בעתיד להגדיל את כמות החומרים שאפשר למחזר.          תודה צוות המיחזור

***************************

תמונת מצב בקיבוצים: נחמן גלבוע 

המשך מגמת הצמיחה בתעשייה הקיבוצית- יכולת המפעלים להשתלב בתהליכי הגלובליזציה והשיפור בתהליכי הניהול הביאו להמשך הצמיחה בתעשייה הקיבוצית - "הצמיחה נבעה מיכולתם של המפעלים הקיבוציים להשתלב בהצלחה בתהליכי הגלובליזציה של השווקים, וזאת לצד שיפור בתהליכי הניהול", אומר רייכמן.

לצד השחיקה בפעילות החקלאית, המגזר הקיבוצי מתמודד כיום גם עם גזרות חדשות ועם הקשחת עמדות מצדה של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). "רשות המקרקעין", מציין רייכמן, "נוקטת כיום גישה מחמירה כלפי בנייה וכלפי צמיחה דמוגרפית בקיבוצים המתחדשים.  – שני נושאים הקשורים זה בזה..מרבית הקיבוצים המתחדשים מצויים כיום במצב של הקפאת בנייה עקב מדיניות זו. הקפאת הבנייה מהווה בעיה אסטרטגית חמורה הניצבת בפני הקיבוצים.

 "אוכלוסיית הקיבוצים מתבגרת, ושיעור חלקם של הפנסיונרים בקיבוצים גבוה באופן ניכר משיעורם באוכלוסיית המדינה. קליטת הדור הצעיר בהתיישבות היא נשמת אפם של הקיבוצים החפצים לשמור על כושר הישרדותם בטווח הארוך ולא להיהפך לבתי אבות בתוך שנים אחדות.  

הביאה לדף: רחלי וייס

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף