מיחזור בגבע - טל גולן

מיחזור רבותי

 

אומרים שמטאטא חדש מטאטא יותר טוב ועכשיו עם השינויים במועצה האזורית גם היחס למיחזור עשוי להיות יותר רציני. המיחזור נועד לצמצם את הכמויות וההשקעות באשפה ולחסוך במשאבים לטובת הדורות הבאים (ילדינו ונכדינו) שיזדקקו גם הם לאותם המשאבים. העיקר במיחזור הוא ההפרדה בין החמרים השונים: עיתונים למיכל של העיתונים, כלי זכוכית למיכל של הזכוכית, קרטונים לכלוב של הקרטונים וכולי (ולא לזרוק את הכל בערמה אחת ולצפות שרוחלה תבוא לפנות את הדברים).

בגבע לקח על עצמו טל גולן (עם שרה כעזרה) את הטיפול במיחזור, כמובן לצורך ביצוע טוב של מיחזור נדרש סיוע של כל אנשי גבע (כולל ילדים). בזמן הקרוב נערוך מיפוי של הצורך באזורים השונים למיכלי מיחזור, שיהיו זמינים ומזמינים לאנשים הממחזרים. בנוסף צריכה להיות תעמולה או הסברה על מנת לשנות הרגלים של אנשים. ככל שנמחזר יותר תהיה פחות עבודה למחלקת פינוי האשפה במועצה ופחות זיהום של הקרקע, האוויר ומי התהום.

מספר טיפים:

·        בקבוקי זכוכית - בזמן הקרוב תהיה עמדה ליד הכלבו.כרגע יש עמדה ליד ד-ו. מי שלא מצליח להגיע - עדיף שישאיר ליד הפח וצוות המיחזור יאסוף.  

·        אריזות קרטון דק  (לדוגמה: דגנים ,בשמים) - לצמצם כמה שיותר ולשים בפח של העיתונים.

·        רשימת מוצרים שבינתיים לא ניתן למחזר ואין לזרוק לפחי המיחזור: קרטוני חלב, שקיות ניילון, גביעי מעדני חלב/גבינות/קוטג', כלי פלסטיק שקופים של ירקות ופירות.

בשאלות ובקשות אפשר לפנות לטל.

אנחנו כרגע בשלבי למידה. החברים מתבקשים להתאזר בסבלנות.

תודה  מכל הלב - טל גולן

מופיע בעלון:
תגובות לדף