ואיך הבריאות? - מענית ברעם

ואיך הבריאות?לקראת החג והאביב המתרגש עלינו בכל תפארתו (ועוד רגע ואיננו), התבקשתי לכתוב על מערכת הבריאות והרווחה בגבע. בחרתי ולסקור להציג בפניכם את המערכת על כל חלקיה ומחלקותיה:

·        בראש- מרפאת גבע ובה רופאת המשפחה דר' טלי מיתקי. מזכירה רפואית ויותר-רוחל'ה לוסטיג הותיקה, שהיא גם מרכזת וועדת ייעוץ, והאחיות מאיה פרידמן הנמצאת איתנו כבר 5 שנים ומרווא ארשיד  שהצטרפה לאחרונה.

·        בית סביון- הבית הסיעודי, בניהולו המסור של מוהנד מסלחה ובו מטפלים ועובדים  8 אנשים מקצועיים ומסורים: וואג'י נג'ר, גילה ביטון, חלימה נג'ר, ראני מסלחה, אביבה מליחי, עותמן שיבלי, סלווה זועבי  ושאדי שיבלי.

·        סביונית- מרכז יום לקשישי גבע.

 בסביונית עובדות נטע דנצינגר ורינת שוורצמן. נטע גם מרכזת הוועדה לבעלי         צרכים מיוחדים ואת וועדת קשישים וגם את מערך הנקיונות בבתי הקשישים. רינת משמשת כיד ימינה של נטע בכל אלה. לסביונית מגיעים חלק מדיירי בית סביון וחברים המגיעים מבתיהם. בסביונית מתקיימות   פעילויות יצירה ומוסיקה, התעמלות, אקטואליה ועוד והכל באווירה נעימה  וחמה. שחקנית  "חיזוק" לצוות היא חנה לימור שעובדת באופן אישי עם מספר חברים. 

·        מרכז רותם- לטיפולים משלימים. במרכז עובדות: רותי פורת- מרכזת הפעילות ומטפלת בשיטות שונות במרכזן בצ'יקונג, דיקור  וטטא הילינג, נעמה גל הפזיוטרפיסטית, ניבה רובינשטיין- מטפלת ברפלקסולוגיה ושלומית לימור (בחופשת לידה) מטפלת בשיאצו, כוסות רוח ודיקור.


·        מרפאת שיניים המהווה מרכז רווח, בה ממשיכה רחל עוזרי לתת יד ולעזור, וכן עובדים רופאי השיניים דר' דודו שחר ודר' מוטי קרמיש והאורטודנט דר' סמי סאבא, איריס חרפ מנהלת המרפאה ומשמשת גם כסייעת יחד עם דורית ישראלי. במרפאת השניים עובדות גם השינניות ארבל קאופמן וחן אצילי.

     אפרת (לימור) גביש מחליפה את שלומית לימור (הנמצאת בחופשת לידה) בעבודת המשרד, הנהלת החשבונות ושרות ה"לקוחות" הרבים.


 בל נשכח מושכים בעול נוספים: דיתה לנדאו אשר על המשקפיים ורון וייס אשר על הקלנועים. שניהם כבר שנים רבות.

·        כמו כן התודה והברכה לחברים וחברות אשר נענים לפניות להסיע וללוות  חברים מבוגרים הזקוקים לנסיעות בריאות לא מעטות.

     כשבעה חודשים עברו מאז כניסתי לתפקיד ואני יכולה לאמור בביטחון מלא כי יש לנו מערכת בריאות טובה, חזקה ומקצועית שעושה מאמצים כניםלהיענות לצרכים הרבים, להשתפר ולהתמודד עם האתגרים הרבים העומדים בפניה.

    זאת ההזדמנות להודות לכול העוסקים במלאכה חשובה זו,

    ולאחל לכולכם חג שמח והרבה בריאות ,                      מענית

מופיע בעלון:
תגובות לדף