אביב במטעים - אבשי

אביב במטעים

פסח חג האביב הוא מועד מתאים לסכם את שעברו המטעים השונים מאז פרוץ האביב, ולנסות לחזות את שיתרחש המשך. האות לפרוץ האביב במטעים ניתן עם פריחת השקדים ואחרי זה הכל מתרחש במהירות ולעיתים קשה לעקוב אחרי השינוים ולהגיב בהתאם.

 כבר בחורף הסתמן שאנחנו בפתח שנה טובה לפי מנות הקור שהיו השנה סבירות ונותר רק להתפלל למזג האויר יפה בפריחה. התפללנו וזה עבד...מזג אויר נפלא לאורך כל זמן הפריחה שהיתה קצרה מאד יחסית אבל שופעת. הדבורים עבדו בשצף קצף והיה להן קשה להדביק את קצב הפריחה ואת מיליוני הפרחים החדשים שנפתחו כל יום אבל נראה לנו שהן עמדו בכבוד במשימה.

 

מייד ותוך כדי הפריחה החל לבלוב העלים הצעירים ואיתם הופעת המזיקים שמנסים לנגוס את חלקם. המרססים ומפעיליהם נשלחו לעמוד בפרץ וריססו לילות ארוכים חמרים נגד מחלות מזיקים ודשנים לדישון עלוותי להזנה של הצימוח והפרי הצעיר שהתחיל להסתמן.

 

במקביל בגלל עצירת הגשמים המוקדמת התחלנו להשקות את המטעים ולדשן כדי לעזור לצימוח ולפרי להתפתח כהלכה. האביב הוא מועד של מעבר מחצי תרדמה בחורף לאין סוף עבודות שצריך לעשות במקביל והצוות רודף אחריהן ונמצא תמיד בפיגור אבל בסוף הכל מסתדר. העבודות הן: ריסוסי מפוח ריסוסי עשביה השקיה דישון הכנת כלים לעונת הניעור ועוד.

כרגע למרות שעוד לא עשינו סקר רשמי מסתמן שהיבול נאה ועדי שקיבל לאחרונה את שרביט הניהול יתחיל את תפקידו ברגל ימין...בהצלחה.

במטעי הזיתים  פריחת הזית

 

הפריחה שופעת ומסתמנת שנת יבול טובה במקביל נטענו במרגלות האבלק מטע זיתים צעיר ונאחל לו הרבה שנים של שפע יבול.                


בפרדס הצעיר שמתחת בית הקברות שסיפק לחברים רבים השנה הרבה רגעים של נחת וטעם טוב הסתיימה הפריחה שהיתה שופעת וריחנית .הפרדס מושקה פעמיים בשבוע. ננקטו פעולות להגדלת היבול ונאחל לעצמנו גם שם שנת יבול טובה.

לסיום נאחל לבית גבע ולכל עם ישראל פסח שמח וכשר ורוב נחת

בשם צוות הנוטעים,  אבשי

מופיע בעלון:
תגובות לדף