בעקבות הצגת הסקירה הכלכלית - מיכה קארו ; רחלי וייס

בעקבות הצגת הסקירה הכספית של גבע.

1. הסקירה החשובה אוששה ואימתה את הידוע : הן לגבי המצב הכללי והתאגידים בפרט, והן לגבי הסיבות  שהביאו לכך.    הכתובת הייתה על הקיר!

2. אני מסכים לחלוטין עם תשובת יהודה בכר  (יו"ר כלכלי)  שצריך לתקן את "המכונית" ונדרש "נהג איכותי", וככל ש"המכונית" מקרטעת, נדרש "נהג איכותי יותר ", כך לכל תאגיד.

3. מתברר שוב – הפעם גם לדברי מכיני הסקירה - שההשקעה בפנסיה ובביטחון סוציאלי יצרה נכס כלכלי איכותי והיא הביטחון והבטוחה היחידים לעת צרה .

4. ועכשיו תארו לעצמכם חברי גבע  -  לאור הסקר ומצב התאגידים והתחזית - מה היה קורה, אילו קיבלנו את ההצעה לפנסיונרים "תקציב גימלאים אחיד" של אבני דרך - גבע לאן.

כל מילה מיותרת!

כל טוב,מיכה קארו

*************

כל חץ הפוגע במטרה הוא תוצאה של מאה החטאותהנרי דייוויד ת'ורו

ראש החץ האנושי שהוביל את תהליך גבע לאן החטיא לעניות דעתי.

החטיא כי הוא דהר קדימה בלי להתבונן אחורה לראות עם הציבור איתו ולא היה רגיש לחבר הנמצא בתהליך של שנוי המאיים על כל תפיסת החיים הקודמת.

החטיא כי התייחס בזלזול ויהירות לאמירות שונות מאילו שלו ולא עסק מספיק בהדברות וגישור עם האוכלוסיות השונות טרם גיבוש עקרונות החוברת.

החטיא כי לא שיתף מספיק את הציבור הרחב ולא הפך את הציבור הרחב שותף בהחלטות בתחנות בדרך.

החטיא כי לא היה בין שורותיו  אפילו אחד שאמור להרוויח כ-30 שח לשעת עבודה ופגע בכבודם של אנשים רבים בעקבות התמחור.

החטיא כי התמקד בעיקר ב-לאן ולא בעיקר באיך ולא נפתח ופתח עוד ורסיות של שנוי.

החטיא כי לא נכון למנהל המפעל המעסיק הרבה חברים לעסוק בתהליך השנוי והתמחור ועוד.....

ולכן צריכים גם מובילי הצוות  המקומי וגם הצוות המייעץ מבחוץ להניח את המפתחות. אין לעשות הפרדה בין השניים. עבודתם משותפת ושניהם אחראים לתהליך ולאופן בו זה נעשה. אין להשליך על חברת אבני דרך את הכישלון ולהפוך אותו ל"שעיר לעזעזל" של התהליך.

בקיבוצים רבים הצוות הראשון כשל בתהליך מורכב ורגיש זה. ורק צוותים שבאו אחרי, שלמדו מכישלונות העבר הצליחו במשימתם. יש בקרבנו מספיק אנשים מוכשרים שיכולים לקחת על עצמם את המשימה.

רחלי וייס

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף