פניה לחברים - רועי לרון ; דנדי

חברי גבע היקרים,

תהליך השינוי הוא לא קל ולא פשוט. מזלנו הגדול שאנחנו מאחרוני הקיבוצים שעוברים אותו וכמעט כבר הכול נלמד ונלקח בחשבון.

אני חבר בצוות השינוי ומשקיע רבות מזמני הלא פנוי ומזמן משפחתי בתהליך זה.

לאחרונה התוודענו לעצומה המבקשת לקחת את מנדט הצוות מלהמשיך בתהליך.

אני סבור שזה לא מכובד... הקיבוץ נתן לנו מנדט לעבוד והתהליך יצא לדרך. ייתכן וכלל חלקים נכונים יותר וחלקים נכונים פחות ויכול להיות שיש חילוקי דעות לגבי "אבני דרך" מסוימות, אבל אנחנו רגע לפני סיום התהליך ואני מבקש לאפשר לנו לסיימו, להגיש את מסמך העקרונות ולהסביר אותו לציבור הרחב.

לאחר סיום התהליך והצגת מסמך העקרונות, הכול עדין בר שינוי. לגבי כל שיידרש, נשב בשנית, נדבר, נשמע, ובמידת הצורך נשנה, כפי שהיה עם נושא הפנסיה.

אני מבין שהשינוי לא קל ומעורר הרבה אמוציות, ולכן אני אני מזמין את כול בעלי הדיעה, לשבת ולדון בכול נושא שיהיה בו צורך לאחר הגשת מסמך העקרונות. בואו וקחו חלק, תנו מניסיונכם ותהיו שותפים לתהליך .

כמו כן, יש לי תחושה, ששכבת הגיל הצעירה של חברי גבע לא מספיק משמיעה את קולה. חבר'ה תתעוררו! תבחנו מה מתנהל בקיבוצים מסביב, דברו עם חבריכם החיים בקיבוצים מופרטים על מידת התרומה לקיבוץ עצמו ולפרט. 

בנוגע לעצומה, אני יודע על מספר חברים שכן רוצים בשינוי ובכל זאת חתמו על העצומה. שינוי דורש צוות שיוביל אותו. בלי צוות ובלי תהליך, לא יהיה שינוי נכון ומסודר. 

בקיבוץ ממנו הגעתי אני, עברו את אותו תהליך לפני חמש עשרה שנים וגם שם עלו אותם קשיים בדיוק כמו בגבע, וכיום אין אחד שלא מרוצה מהשינוי. זה שרצה שכונת בנים קיבל אותה, משפחה שרצתה שרק אחד מבני הזוג יעבוד עשתה כרצונה, אותו חבר שרצה לעבוד בשלוש משרות בכדי להתפרנס טוב יותר עושה זאת, ועוד אין ספור דוגמאות.

חברים, לשיטתי אין דרך אחרת. זה לא קל ובטח מפחיד, אבל העולם מתקדם. חייבים לעבור את תהליך השינוי וכל עכבה במקרה זה, אינה לטובה.

שבת שלום, רועי לרון

**************

לחברי גבע

בפגישה הראשונה עם חברת "אבני דרך" קבלנו הרצאה שעסקה במצב גבע.

איפה הם עבדו ואיפה הם עובדים היום.

אפשר להחליף את חברת "אבני דרך" אבל חס ושלום לא לעצור את תהליך ההפרטה.

כל אחד מחברי גבע יודע בדיוק למה אין ברירה, אלא להמשיך את ההפרטה.

כי שום דבר, וממש שום דבר לא ישכנע חברים שלא עובדים וחיים על חשבון חבריהם לעבוד, אלא הפרטה!

בהצלחה דנדי

נ.ב. הצוות של "גבע לאן" הוא מצוין. צריך רק לחזק אותם

מופיע בעלון:
תגובות לדף