100 דרכים להגיד לא - צקי גפן

יש 100 דרכים להגיד  לא !  אבל רק דרך אחת להגיד כן !

כן , כן ,כן חייבים להגיד כן לסיום תהליך ההחלטות על השינוי המוצע , עצירת התהליך כעת ומניעת מידע ישיר , בלתי מצונזר או מעוות חייבת להיות – הציבור חייב זאת לעצמו.

השינוי (לדעתי) חיוני לגבע בדיוק כמו שינויים רבים חלקם באו טיפין טיפין וחלקם היו דרמטיים , היו שינויים שהתקבלו ברוב ניכר והיו שנתקבלו על חודו של קול וכך נהגנו.

מעשה של הדחת צוות שנבחר על ידי החברים שמית , הצוות שהיה כנראה הטוב ביותר שגבע יכולה הייתה להציג , אינו בלתי דמוקרטי כי הרי הציבור שמינה יכול גם להדיח אלא סתימת פיות בחסות מידע שלעיתים אינו מושלם או שאינו נכון (עלויות , חברים , עלויות).

חברים הטובים שבהם החתימו על עצומה שנוסחים לה שניים לפחות , חברים , הטובים שבחברי ניסו להחתים אותי על הדחתי , זה נחמד בתור פיליטון אך לא יותר מכך.

גבע צריכה להקשיב ואח"כ להחליט ולא להחליט על הדחה ואח"כ להגיד אין עם מי לעבוד ! ולתקוע את תהליך השינוי לשנים של חילופי דורות .

אני לעצמי החלטתי אני כחבר בצוות "פני גבע לאן" אמשיך עד ההחלטה הציבורית "כן" או "לא" במידה ותתקבל ההחלטה לבצע הדחה – כן הדחה , וזאת בדיוק משמעות ההחלטה אם תתקבל הצעת צוות מנחם מזור , אני לא אקח כל תפקיד במערכת הגבעית יותר.

תודתי לחברים שהיו בתחילת הדרך בצוות והערכתי לאותם אלו ששרדו למען רעיון הקיים כבר ביותר ממאתיים קיבוצים .

ולחברי גבע – תנו יד לסיום תהליך ההצגה של השינוי לציבור בצורה מלאה , אח"כ נעבור שלב ארוך של ויכוחים ודיונים על הפרטים החשובים לכל אחד , יקומו ציוותי משנה לתיקוף ודקדוק ונצא לגבע בעלת חזון חדש לעתיד.

צקי גפן

מופיע בעלון:
תגובות לדף