ספרים חדשים בספריה פברואר-מרץ 2016

ספרים חדשים בספרייה – פברואר-מרץ 2016

ספרות מתורגמת

אמסטרדם - מקיואן, איאן

צפרדעים - יאן, מו


קרול  - הייסמית' פטרישיה

מרכבת היהלום - אקונין, בוריס

אפרסקים לאדוני הכומר - האריס, ג'ואן

סיפורי חייו של מר פיקרי -  זווין, גבריאל


אנשים משקרים שקרים משעממים על פוליטיקה, על אלוהים ועל האהבה. כל מה שאתה צריך לדעת על אדם כלשהו יתגלה לך אם רק תשאל אותו שאלה אחת ויחידה: איזה ספר אתה הכי אוהב? 

לאֵיי-גֵ'יי פִיקְרי כבר אין ציפיות גבוהות מהחיים. אשתו האהובה מתה, וחנות הספרים שלו, חנות הספרים היחידה באי הקטן שבו הוא מתגורר, אינה עסק משגשג.

עד שיום אחד הוא מוצא ילדונת פעוטה במדור לספרי ילדים ונוער. לבובתה הוצמד פתק: "זאת מאיה. היא בת שנתיים וחודש. היא חכמה מאוד, מדברת יוצא מן הכלל לגילה, והיא ילדה מתוקה וטובה מאוד."

מאיה תשנה את חייו, ואיתה יזכה גם באהבה וגם בחברות אמת. אולי מפני שהחיים הם לא רומן, הם אסופה של סיפורים קצרים, סיפורי חיים.

סיפורי חייו של מר פיקרי היה לרב-מכר מיד עם צאתו לאור בארצות הברית. ספרי הנוער של גבּריאל זֶווין תורגמו ליותר מעשרים שפות. מקומאחר וסדרת ספרי הבכורה ראו אור בכתר. 

"ספר מצחיק, עדין ומרגש, המזכיר לכולנו מדוע אנו קוראים ומדוע אנו אוהבים" - לייבררי ג'ורנל

מחפשים את אלסקה - גרין, ג'ון

אלה שמצילים אותנו  - בלום, ג'נה


משך חמישים שנה סירבה אמה של טרודי לדבר על חייה בגרמניה במלחמת העולם השנייה. טרודי היתה רק בת שלוש כשהיא ואמה שוחררו בשנת 1939 על ידי חייל אמריקני ועברו לגור איתו במינסוטה. ברשותה של טרודי רק רמז אחד לעבר: תמונה משפחתית שבה מופיעים אנה, טרודי וקצין נאצי, האובּרשטורמפיהרר של בוכנוואלד. רדופת אשמה על מורשתה, פותחת טרודי, כעת דוקטור להיסטוריה גרמנית, בחקירה מעמיקה של העבר. אלה שמצילים אותנו משלב סיפור אהבה יצרי כמו אבוד מראש. אולם מעל לכל אלה, זהו ניתוח מעמיק של אחד מהרגשות החבויים והמסתוריים ביותר – הבושה.

גֶ'נה בלום היא ממוצא יהודי-גרמני. במשך ארבע שנים עבדה בפרויקט הנצחת השואה של סטיבן ספילברג וראיינה ניצולי שואה. כיום היא מלמדת באוניברסיטת בוסטון ומשמשת עורכת הסיפורת בכתב העת AGNI.

הנעדרים - קובן, הרלן

ניצב כל הלילות  -  הרפר, לי

ספרות עברית

שנאן, אביגדור – פירוש חדש לספר האגדה: מבחר האגדות שבתלמוד ובמדרשים – ח"נ ביאליק וי"ח רבניצקי  

עשו אחי: אבי אדום ורומי - אמינוף, עירית

הר האושר  - גוטפרוינד, אמיר

ילד שלי מיוחד - חגי, עירית

תומי תינוק בן יומו, בוכה כל הזמן, ואמו חסרת האונים אינה יודעת מדוע הוא בוכה וכיצד ניתן להרגיעו. · דביר בן הארבע אינו מצליח להתבטא ולו במילה אחת, והוא חסר ביטחון, חרד מכונס ומסוגר. · גל מתקשה להתקשר עם בני גילו, והוא קורבן ללעג וניצול. · בן נולד עם כפית זהב בפה, והוא זוכה לכל טוב מהוריו ומבני משפחתו, ובכל זאת מופיעים אצלו קשיים חמורים בהתנהגות. אלה ואחרים הם דמויות המאכלסות את הספר "ילד שלי מיוחד". "ילד שלי מיוחד" פורש בפני הקורא את עולמם הקשה והמורכב של ילדים בעלי קשיים בתחום התחושתי המוטורי, השפתי והתקשורתי ובתחומי התנהגות, וכן את הקשיים הרבים של הוריהם של ילדים אלו ושל מערכת החינוך, שלא תמיד יודעת לאבחן אותם ולטפל בהם. הספר מאפשר הצצה לנבכי נשמתם של ילדים אלה. הוא מציע הן להורים והן למטפלים ולמחנכים דרכים להתמודד עם הקשיים, להכיר ולהבין את עולמם המורכב של ילדים מיוחדים וכיצד ינהגו כשיתבגרו, ולא פחות מכך מכיוון הספר להכרת אישיותם והישגיהם. עירית חגי (קורצס) היא פסיכולוגית חינוכית והתפתחותית בעלת ניסיון רב באבחון וטיפול בילדים בעלי עיכובים התפתחותיים, ליקויי למידה והפרעות התנהגות. "עירית חגי מציגה בספרה לקהל הרחב את פרי שנות ניסיונה, ואכן היריעה רחבה עד מאוד... נראה לי כי כל אדם, גם מי שלא נמנה עם הקהלים הייחודיים של ספר זה, הרוצה לדעת דבר או שניים על ילדים בעלי צרכים מיוחדים ועל ההורים והמטפלים הבאים לקדמם ימצא בו עניין." ד"ר משה לנזמן, פסיכולוג חינוכי התפתחותי ספרים בסדרה: אוף, גוזל/ על כ"ץ, וזה היער אין לו סוף/ מרומי רקיעים ותחתית השאול/ בסוד לויתן/ מיכה אנקורי, בשפה אחרת/ אמירה אור ודורית אמיר, מבוי סתום/ המאבק באלימות ילדים/ שיקום הסמכות ההורית/ חיים עומר, הפסיכואנליזה של האמנות והיצירתיות/ פנחס נוי, התאהבות/ אייל מלאך- פינס, להיות פרפר/ עמוס צור, לומדים זוגיות/ זיוית אברמסון, לכל אדם יש שכל/ אורניה יפה- ינאי, מאמרים קלינייםעל קליין וביון/ רובין אנדרסון, מסע אל עצמי/ רות נצר, מעובר לילד/ אלכסנדרה פיונטלי, מעשה ביצירה/ ריבה פרי, פסיכולוגיה מדוברת/ ענת פרי- פיאמנטה, קסמן של אגדות/ ברונו בטהליים, הגנן הנאמן/ סיפור במתנה/ רצות עם זאבים/ קלאריסה פינקולה אסטס. ספרים נוספים בסדרה בתוך הספר.

בשידור חי - אורן, רם

מופיע בעלון:
תגובות לדף