הזמן והמקום - רותי פורת

הזמן והמקום

 

בנקודת זמן זו, כשאנו עומדים בפני אתגרים לא קלים, הן כחברה אנושית והן במישור הכלכלי, נידרש מכל אחד מאיתנו להסתכל פנימה ולהתמודד באומץ מול אי-הוודאות, מול הפחדים לחשוב אחרת מבעבר. עלינו להבין שלא נוכל להתקיים כאן בגבעה הזו, אם לא ניתן אמון ונבטח אחד בשני. אם לא נתמוך ונעזור לזולת, אם לא נתאחד עם כל היכולות הקיימים כאן לפעילות טובה ומועילה למען האנשים כאן, ככל שיגדל הפירוד, השנאה, הביקורת, חוסר האימון, הפחד, יהיה קשה להתמודד עם הבעיות הכלכליות והחברתיות כאחד.

לדעתי זיוה באישיותה מגלמת הרבה כוונות ועשייה חיובית וטובה למען אחרים. היא יכולה לעזור לנו לצעוד קדימה, גם אם תידרש להתמודד עם קשיים כלכליים. היא תדע לבחור את האדם הטוב ביותר שיעזור לה ולנו.

או שהיא תיבחר את החברה שתקדם אותנו לשפע. באישיותה של זיוה יש שילוב מיוחד של הרבה אנושיות וחכמה. עם אישה כזאת הייתי בוחרת להמשיך הלאה.

כל שיטה שלא תהיה אם שיתופית ,הפרטה או משהו אחר לא תצליח, אם אנחנו לא נהיה מאוחדים.

במידה ונחשוב רק על האינטרסים האישיים שלנו ולא על טובת הכלל והמחויבות שלנו אליו נתנפץ. נדרשת היום התבוננות וראיה אחרת. על כל אחד מאיתנו לפתוח את הלב, לאמון, לכבוד, לאנושיות וחמלה. אם לא נתאחד עם כל הכוחות הרוחניים, הכלכלים, הארגוניים למען המקום כאן והחברה, לא נשרוד את כל האתגרים בעתיד.

עלינו לתת אמון וכבוד ולחשוב על אחדות כדי לשמור על המקום היפה הזה.

רותי פורת

מופיע בעלון:
תגובות לדף