הצעת מועמדות ו"אני מאמין" לתפקיד מזכירה חברתית - זיוה אוחיון רכט

תפקיד מזכירה חברתית גבע – דבר המועמדת לחברים

חברים יקרים,

רגע לפני שאתם מתפנים לקרוא את ה"אני מאמין שלי" לתפקיד מזכירה חברתית בגבע,

ברצוני להדגיש:

1. אינני רואה בבחירתי לתפקיד מזכירה  חברתית בגבע מטרה. בעצם הגשת מועמדותי לתפקיד ולצידה דרישות תמרוץ ותגמול,  יש הצהרה כי ברצוני להביא לשינוי תפישתי בקרב החברים את תפקידי הניהול ותפקידים נוספים בתחום העסקים החברתיים.

לתפישתי, תפקידים אלו הינם תפקידי "שליחות חברתית", שמתפקידנו כחברה למשוך אליהם את האנשים הטובים ביותר.  העומדים בראש תפקידים אלה , חברה וקהילה, יש בידם  לעצב את סביבת המחייה שלנו ולהשפיע על איך יראו חיינו וחיי ילדינו לצד החיים החומריים והכלכליים שנעמיד לרשותינו ולרשותם. לפיכך, כך לתפישתי, עלינו לעשות כל שאל ידינו כדי שאנשים אלו , לצד רצונם הטוב ותחושת השליחות הגדולה להטיב ולעצב לטובה את חייהם של האנשים בחברה, יוכלו  לתפקד בסביבה שלעיתים עשויה להיות תובענית, קשה, כפוית טובה ומתסכלת .

2. שיקולי עלות תועלת בגיוס לעבודה של חברים אל מול שכירים. חברי גבע בקיבוץ שיתופי לעולם יעלו פחות לקופה הציבורית ביחס להוצאה על שכיר. כל עבודת חבר גבע הינה הכנסה לקהילה וכל העסקת שכיר הינה הוצאה. העסקת שכירים בתפקידי ניהול דורשת הענקת תנאי שכר בסיסיים גבוהים כולל הטבות, קרנות השתלמות ורכב צמוד כפי שנהוג ומקובל בתפקידים אלו בכל מקום אחר.

כשאנו באים למשוך את בני המקום לשמש בתפקידים אלו, תמרוץ ותגמול הינם ההוצאה היחידה שלנו כקהילה ! גבוהים וקשים לעיכול ככל שיהיו תמריצים אלו, עלותם לקהילה לא תעלה על 20% מסך עלויות השכר לשכיר מבחוץ. גם את זה צריך לקחת בחשבון.  והרווח שלנו ?  אין לי ספק שכל אחד יכול למנות מספר רווחים לקהילה מבלי שצריך לומר אותם.

ועכשיו מוזמנים לקרוא את ה"אני מאמין שלי"  ולגבש את עמדתכם בנושא.

בהצלחה !!!

זיוה


תפקיד מזכירה קבוצת גבע

"אני מאמין" זיוה אוחיון רכט

אני מציעה את מועמדותי  לתפקיד מזכירה חברתית בקבוצת גבע.

בתקופה זו של חיפוש דרך ופילוג עמוק בתוך קהילת הבית "קבוצת גבע", האמנתי כל הדרך שהכוחות להובלת הקבוצה חבויים בתוכנו.

בהיותי חלק מצוות וועדת האיתור לתפקיד מזכיר/ה, האמנתי והאמינה הוועדה כולה, שעלינו לעשות כל מאמץ למצוא את אותו אדם מתאים מבית, כי מגיע לגבע שיגיע מישהו מתוכנו שליבו שייך לגבע, כדי שנוכל לשקם ולקדם את הדורש טיפול בימים לא פשוטים אלו שעוברים על הקבוצה כולה, קהילה שנמצאת בצומת מרכזית של שינוי!

הקולות "למה לא את?" היו בתוכי כל הזמן וקראו לי לבחון את הכוונות שלי. אני מכירה בכישרונותיי ובחשיבות שאני מייחסת לחלוק את הידע והיכולות שלי עם העולם, עם המקום ובכלל. "מלכודת הדבש " של עבודתי הייתה טובענית ומתוקה מדיי מכדי שאוכל להקשיב לקולות הפנימיים שלי. התמזל מזלי ובמקום העבודה שלי- בסוכנות היהודית, התחולל בתקופה האחרונה משבר גדול, שהיווה עבורי הזדמנות לשינוי ומיקוד למקום שבו אני רוצה להיות ולהשפיע . ולכן החלטתי, ביני לבין עצמי , שהגיע הזמן שאתן מיכולותיי ומכישרונותיי בתוך הבית. הקבוצה יקרה לי ולא היה לי ספק ביני לבין עצמי , שאין טעם בכלל לחפש במקום אחר .

הפרטה כן או לא? את דעותיי האידיאולוגיות מכירים כולם,  אך אני מצהירה בזאת שתפקידי בתהליך השינוי שעומד על הפרק,יהיה להעמיד לרשות הציבור מספר חלופות ביניהן האחת שיתופית שתכלול מקצה שיפורים ותיקון הליקויים כדי להעמיד שיטה ערכית נכונה וברורה לציבור , והשנייה השיטה המופרטת שלא תשאיר כל מקום להפתעות ביום שאחרי ותתבסס על מודל מיסוי שלא יעלה על 800 ₪ בחודש. כל אחד ואחת בקהילה "יעשה חושבים" ויבחר את החלופה המתאימה ביותר עבורו.  ומשם ננהל את הדברים על פי החלטת הרוב.

ניסיון ניהולי.לניהול השוטף אביא את היכולות והכישרונות שצברתי במהלך 20 שנותיי בתפקידי ניהול שונים שנגעו בתחומים חברתיים וכלכליים, לאחרונה, כמנהלת שותפויות דטרויט-גליל מרכזי, ובעבר כמנהלת פיתוח כלכלי ויזמות עסקית בקרן הקהילתית בית שאן וכמנכ"לית ושותפה מייסדת של ארגון לתת.

בנוסף,כמרכזת וועדת קליטה מזה כ- 7 שנים צברתי ניסיון בעבודה מול המערכות בקיבוץ. בתקופה זו, קלטנו מעל ל - 60 בנים/בנות ובני/ות זוגם. אני גאה מאוד על ההישג הזה. פרסמנו  לציבור תחשיב עלויות כלכליות שמראות שקליטה לא עולה לנו אגורה!!! אלא מחזירה את הבנים הביתה, מצעירה את השורות וממלאה את בתינו במשפחות צעירות וילדים על המדרכות ובגני השעשועים. 

פוליטיקה. אני יודעת לעבוד בסביבות פוליטיות מורכבות של בעלי אינטרסים שונים, בעלת יכולת גישור ופישור, יכולת קבלת החלטות גם במצבים מורכבים ויכולת עמידה גבוהה בלחצים.

אני פועלת ופעלתי תמיד לקבלת החלטות בקונצנזוס במהלך כל שנות עבודתי. הערכים שאני מביאה איתי לכל מקום הם יושרה, אמת פנימית, אהבת האדם וכבוד האדם ומתן שירות תוך ראיית צרכיו של האחר.

צוות ליווי . אני יודעת שאצטרך ,ככל הנראה ,ללמוד להתגבר על התחושות הקשות שיש לי אל מול תכונות ומצבים (שכנראה איחשף אליהם בתוך הקבוצה) של חוסר אמת, ניצול הכלל ורמיסת האחר כדי להשיג טובות אישיות.  אני מאמינה כי אוכל לנשום ליד זה ולגייס את תמיכת השותפים בקהילה , למזער מצבים שכאלו ולא אכנס אליהם לבד!!!כדי להתמודד עם סוגיות מורכבות ארצה לפעול להקמת צוות ליווי להחלטות אסטרטגיות.  בכל שנות עבודתי תמיד ליוו אותי יו"רים מתנדבים שהגיעו מתחום העסקים: בארגון לתת היה זה ינקי מרגלית יו"ר ונשיא אלאדין, בקרן הקהילתית איש העסקים רוני דואק ובעבודתי בסוכנות היהודית ליוו אותי יוסי אקרמן מי שהיה נשיא ומנכ"ל אלביט וג'ק יעקובי תא"ל בעבר מפקד בסיס רמת דויד וסמנכ"ל Better Place.

פניתי למספר חברים לקחת חלק בצוות שכזה.  נבחן זאת מול הקהילה ונתקדם בהתאם.

חיזוק. בתפקיד המזכירה וכדי שאוכל לעבוד מול מנהלי הקהילה, אצטרך הבנה יותר מעמיקה של מערכת ניהול קיבוצית , עזרה בהבנת המערכת החשבונאית הקיבוצית וכמובן הכי חשוב ללמוד להכיר יותר את ראשוני המקום ולהבין מי שייך לאיזו משפחה כדי לא להיתפס בסבך עץ השורשים הקיבוצי.

שורשים . אני נולדתי וגדלתי בשדרות ומשם עץ השורשים והבסיס הערכי שלי . למדתי באוניברסיטה בארה"ב ובאוניברסיטה העברית בירושלים. מארה"ב עברתי לגור בתל אביב שם עבדתי והשתלמתי כל השנים עד שהתחתנתי. מזה 15 שנה אני בגבע שהיא בית לי, למשפחתי, לבנותיי ולבן זוגי, נתי.

עם הפנים לעתיד.מי שרוצה שיהיה כאן מה שהיה בעבר כדאי שיצביע נגד !! כך לא יהיו לאף אחד אשליות.

למי שיש קצת אמונה ורצון שהדברים בקבוצה יראו אחרת, ברמה הבינאישית וברמה הערכית, זו הזדמנות לחזור ולהביע אמון בקהילה ובאלו שיעמדו ועומדים בראשה.

בסופו של יום ההחלטות יובאו לציבור להצבעה והציבור כבעל המניות הוא גם בעל האחריות על איך תראה הקהילה בעתיד.  תפקידם של המנהלים הוא להכין את הקרקע להחלטות החשובות ולנהל את המקום, ברוח ההחלטות שהתקבלו ויתקבלו ככל שנחפוץ בכך.

תנאי עבודה.לעניין תנאי העבודה אותם אני דורשת . ראשית אפתח ואומר שאני מאמינה שהם ריאליים ומשקפים את עמדתי מזה שנים רבות וגם הובאו בפני המזכירות עוד בימי דני פלג, שכדי לייצר שכבה ניהולית צעירה הקיבוץ צריך לייצר תמריצים הולמים שאינם נופלים ממה שנוכל כמנהלים צעירים להשיג בחוץ. בסופו של יום הם משתלמים לקהילה גם כלכלית.

לעצמי ביקשתי :

·        משרה מלאה (מתוכה יום בשבוע אשתלם בנוסף גם בתחום ניהול קהילה) .

·        רכב צמוד עם קילומטרים מוגבלים (2,500 ק"מ בחודש) כפי שעמדו לרשותי בכל שנות עבודתי בחוץ. הרכב ישמש לעבודה השוטפת ולצרכיי הפרטיים / המשפחתיים וכך אמשיך להעניק למשפחתי את מינימום  התנאים כפי שיש ביכולתי להשיג באם הייתי ממשיכה לעבוד בחוץ.

וזהו.

בנוסף לכל מה שציינתי כבר בהתחלה, אני אביא לתפקיד מסירות, אשקיע את השעות הנדרשות להשלמת המשימות ולקידום הנדרש, אפעל באופן המקצועי ביותר ודלתי תהיה פתוחה לכל אחד ואחת בקהילה על פי הצורך.

מזמינה את כולם להקשיב לשיר של ליאונרד כהן Anthemשווה!!! https://www.youtube.com/watch?v=mDTph7mer3I

יוצאת לדרך !!

ההחלטה בידכם. וואו!

בהצלחה לכולנו, זיוה אוחיון רכט

מופיע בעלון:
תגובות לדף