תגובת התנועה הקיבוצית למשבר מגה

הקיבוצים מגיבים למשבר 'מגה'

"משנת 2011 לא נמשך כל דיווידנד ע"י הקיבוצים מחברת אלון, מגה או משאר החברות הבנות"

"בעקבות משבר מגה העמידו הבעלים ובהם הקיבוצים מאות מיליוני שקלים במזומן ובערבויות לטובת החברה".

מזכירות התנועה הקיבוצית בראשותו של מזכ"ל התנועה ניר מאיר, ניהלה אתמול (א') דיון מקיף בנושא המשבר בחברת מגה,בהשתתפות יאיר ריינמן, יו"ר שולחן הארגונים. ריינמן מסר לחברי המזכירות דיווח מעמיק על מבנה האחזקות בחברת אלון, ההתנהלות שהובילה למשבר בחברת מגה ועל הצעדים שננקטו בעקבות משבר זה.

ריינמן הדגיש, כי בניגוד לפרסומים, מאז שנת 2011 לא נמשך כל דיווידנד ע"י הקבוצים מחברת אלון, ממגה ומשאר חברות הבת של אלון. עוד הוסיף כי בעקבות משבר מגה העמידו הבעלים ובהם הארגונים הקיבוציים מאות מיליונישקלים במזומן ובערבויות לטובת החברה. "לצערנו, פעולות ההבראה שהתבצעו בחסות בית המשפט לא הצליחו להביא את החברה לחוף מבטחים".

במהלך הדיון הסביר ניר מאיר כי מאז ימי משבר הקיבוצים וההתאוששות ממנו, התנועה הקיבוצית איננה מנהלת עסקים. הפעילות הכלכלית מנוהלת באופן עצמאי ונפרד על ידי ארגונים הפועלים כקואופרטיבים אזוריים.

נציין כי בחודשים האחרונים הובילה הנהלת מגה צעדי התייעלות, שכללו מכירת סניפים לגורמים מפעילים אחרים. הדבר הוביל אומנם להפסקת עבודתם של למעלה מ-2000 עובדי מגה, אך אפשר את קליטתם המידית בחברה קמעונאית אחרת.

במהלך הדיוןהובהר כי התנועה הקיבוצית אינה מתכוונת לעצום את עינה לנוכח סכנת גדיעת מקור פרנסתם של אלפי עובדי מגה. התנועה הקיבוצית שותפה לדאגה להמשך פרנסתם של עובדי מגה ומזדהה עם מאבקם הצודק של העובדים למען מכירת מגה "כעסק חי" וכמקשה אחת.

ניר מאיר מזכ"ל התנועה הקיבוצית אמר במהלך הדיון: "אנו סומכים את ידנו על הנאמנים שמונו לחברה על מנת שיובילו למציאת פתרונות אשר יהיו מקובלים על העובדים ולא יפגעו במטה לחמם. אין לי ספק שאירועי מגה יחקרו ע"י גופים אובייקטים וחיצונים ונציגי הקיבוציםישתפו פעולה ככל שיידרש".

מופיע בעלון:
תגובות לדף