בגד"ש אין חדש

 

בגד"ש אין חדש (בינתיים)

 

בימים אלו מסיימים חודש של דישון וזריעת גידולי החורף.בסה"כ כ – 3300 דונם שמורכבים משני שליש דגנים ושליש קטניותממתינים לגשם שיבוא. כמחצית משטחי החיטה מיועדים לתחמיץ עבור מרכזי המזון והשאר לגרעינים לממשלה ולזרעים לחברות הזרעים.הקטניות – בקיה בשילוב תלתן לפרות שנותנות חלב וחלקה של אפונה למפעל פרי הגליל בחצור הפלילית. 

מזג האויר הנוח במדבר יזרעאל עד כה מאפשר לנו לסיים הכל בזמן.לאחר גל הגשמים הראשון נתחיל בריסוסים נגד עשביה בפלחה וקלטור הערוגות של גידולי האביב. בתוכנית לשנה הבאה ישנה התאמה לביקושים  קטנים מהתעשיה :עגבניות ,תירס ושעועית. גם מלאים גדולים בשוק הפיצוחים : חמניות וגרעיני אבטיח.את התוכנית מאזנים אצלנו שני גידולים בהיקף של 400 ד' כל אחד: גזר וכותנה.

2 פרוייקטים גדולים של בניית שיחים לטובת שימור הקרקע הסתיימו בזמן והמשך שיתוףהפעולה עם רשות הניקוז ומע"צ החדשה יתחדש באביב בפרוייקט גדול שמטרתו להגן על המחלףהחדש בכניסה המשותפת לגבונים ולטבונים תוך שימוש בעודפי האדמה (100 אלף מ"ק) לבניית שיחבזרעין.

בקיצור -גם השנה נזרע את כל השטחים וננצל את כל מכסת המים ע"מ להשיא רווח לקבוצה.נאחל למתגייסים הטריים לצבא שיחזרו בשלום וחג שמח לכל החברים ..


מופיע בעלון:
תגובות לדף