טיולי מאורות נובמבר 2015 תזכורת - טלילה רבי

 

"שני קיבוצים ופלוגה אחת"

יום שני , 02.11.15

בהפרש של חודשים ספורים הגיחו 3 תינוקות לאוויר העולם :

האחד- נולד לרגלי התבור שבגליל התחתון, השני נולד בכפר קטן על גדות הנילוס שבמצרים  והשלישי בפרוור של העיר ורשה בפולין.

יגאל אלון, בן כפר תבור(מסחה), יהפוך ויהיה לבכיר מצביאי מלחמת העצמאות.

גמאל עבד אל נאצר, יהפוך ויהיה למצביא הערבי המשפיע והחשוב ביותר בעולם הערבי.

מרדכי אנילביץ,מפקד מרד גטו ורשה יהפוך ויהיה לסמל עוד בחייו ובעיקר לאחר מותו.

בכיס פלוג'ה – "תל חי הערבית" בתש"ח, ובקיבוץ יד מרדכי נתחקה אחר דמויות אלו.

נשמע על   הקרבות סביב כיס פלוג'ה  במלחמת השחרור ... קיבוץ גת -  המפגש בין יגאל אלון לבין קצין מצרי צעיר (גמאל עבדודל נאצר) ...   חיסולה של פלוגה ג'  הדתית... גדוד 33 של חטיבת אלכנסדרוני, זאת בצד אתר הנצחה לקרב  של לוחמי מרד גטו ורשה, בהנהגת מרדכי אנילביץ', איש השומר הצעיר שהונצח בקיבוץ יד מרדכי... ועוד!


בין האתרים שנבקר בהם: קיבוץ גת, תל עירני, אנדרטת הפלוגה הדתית, קיבוץ יד מרדכי  (שחזור גטו ורשה ובונקר הפיקוד של אניליביץ במוסיאון "משואה לתקומה". 

מדריך: משה חרמץ

מחיר: 170 ₪ (כולל אוטובוס, הדרכה, כניסות, כיבוד קל ושתיה חמה, ארגון תאום וליווי)


**********

סיור בעקבות התימנים בכנרת עם עמירם אידלמן

05.11.15 , יום חמישי – טיול אחה"צ – ערב

"תימני כנרת" הוא כינוי שניתן לקבוצה של עולים יהודים מתימן, שעלו לארץ ישראל והתיישבו על שטח אדמה לחופי הכנרת בשנת 1912, במקום בו שכנהחוות כנרת.אחרי כ-20 שנות התיישבות במקום, שלוו במאבקי כוחות וקונפליקטים רבים עם חבריקבוצת כנרת, אולצו התימנים להעתיק את מקום מגוריהם למקום אחר, על-אף יתרונם המספרי ולמרות שהגיעו למקום שנה לפני אנשי קבוצת כנרת. את סיפורם של תימני כנרת נשמע מפי עמירם אידלמן אשר התמחה בנושא ה "תימנים" בכנרת שהגיעו ארצה בשנת תרמ"ב, וחלקם בהיסטוריה של עם ישראל הוכחש והושכח.

עמירם משיב עטרה ליושנה ומביא את סיפורם המרתק.

בבית הקברות של כנרת נפקוד את חלקת התימנים שהוקצתה לתימני כנרת

וכמובן שנמשיך לסיור בבית הקברות – נשמע סיפורים על הדמויות הטמונות בו מראשוני ההתיישבות, אנשי חקלאות, משוררים וסופרים, מנהיגים ציוניים  סוציאליסטים ועוד....עמירם אידלמן הוא מדריך טיולים יליד קבוצת כינרת, שמתמחה בטיולים באזור הכנרת ועמק הירדן, ובמיוחד טיולים חווייתיים העוסקים בראשית ההתיישבות וההיסטוריה של ארץ ישראל.

מדריך: עמירם אידלמןמחיר:  140 ₪ למשתתף (כולל הדרכה, אוטובוס, כיבוד קל ושתיה חמה, ארגון תאום וליווי)


ניתן להצטרף ישירות בכנרת:  90 ₪ למשתתף

***     ****   *******
סיור נוסף לבקשת המטיילים!

שימו לב !  תאריך החדש!!!!

"ליל כל המטוסים"

30.11.15, יום שני (טיול יום)בלילה הסוער של ה- 25 בפברואר 1946 , הגיחו מתוך העלטה בהתגנבות יחידים שלוש חוליות של לוחמים מאומנים ונחושים ונעו לעבר שלושה משדות התעופה השמורים ביותר של חיל האוויר המלכותי הבריטי בפלסטינה .

מטרתם של לוחמי אצ"ל ולח"י אלו , הייתה השמדת המפציצים ומטוסי הקרב שעסקו בצייד אוניות המעפילים , אשר נשאו את "שארית הפליטה" לחופי הארץ .

עמוסים במטעני נפץ ובסולמות חדרו צוותי הקרב ליעדיהם בסירקין בלוד ובקסטינה (חצור) ופוצצו עשרות ממטוסי חיל האוויר המלכותי שחנו בהם .אולם , ההשתלשלות הדרמטית של האירועים בארץ- ישראל מכאן ואילך השכיחה את "ליל המטוסים" ומחקה את הדיו מלב האומה .

אנו ננסה לשחזרו במסע שיפתח בסירקין, יימשך בלוד ויסתיים בחצור....

בדרכנו נחלוף על פני בסיס תל- נוף (עקיר) ונספר על גניבת הנשק הגדולה של האצ"ל משם , שהסתבכה וסופה שמבצעיה נמלטו כשהם ספונים "שבעה עשר בג'יפ" .

את שורת פעולות הקומנדו הנועזות של המחתרות נגד בסיסי חיל האוויר הבריטי נשחזר בהובלתם ובהנחייתם הפעילה של המתכננים והמבצעים יוצאי המחתרות.

מדריך: אבי משה סגל

מחיר: 155 ₪ (אוטובוס, הדרכה, כיבוד קל ושתיה חמה, ליווי וארגון) 


 

מופיע בעלון:
תגובות לדף