ספרים חדשים בספריה

ספרים חדשים בספרייה – יולי אוגוסט 2015

ספרות עברית

מולדת בגולה: תפיסות של שייכות וזרות בתפוצה היהודית/עורך: עפר שיף (עיון)

בן הארץ – קשוע סייד

 

בשנים האחרונות היו רשימותיו השבועיות של הסופר סייד קשוע במוסף "הארץ" מהטורים הנקראים והאהובים בעיתונות העברית. בנימה אישית מאוד ובהומור שנהפך למזוהה כל כך עם כתיבתו תיעד קשוע ברשימותיו את חייו ואת חיינו: הוא כתב על גידול ילדיו ועל הגזענות בחברה הישראלית, על יחסיו עם אשתו ועל הסכסוך היהודי-ערבי, על טירה ועל ירושלים ועל מסעותיו ברחבי העולם כסופר ערבי הכותב עברית, ואולי יותר מכול כתב על אהבתו לספרים ולספרות.

בן הארץ, מבחר הכולל רשימות שנכתבו בין השנים 2006 ל-2014, הוא כינוס ראשון של מיטב הטורים לספר, המאפשר לגלות אותם מחדש או בפעם הראשונה, ונקרא כמעין יומן אישי של אחד הסופרים הכנים והמקוריים הכותבים כיום בשפה העברית. 

סייד קשוע, יליד 1975, הוא סופר, עיתונאי ותסריטאי, יוצר סדרת הטלוויזיה המצליחה "עבודה ערבית". כל הרומנים שפרסם עד כה – "ערבים רוקדים" (2002), "ויהי בוקר" (2004), ו"גוף שני יחיד" (2010) – תורגמו לשפות רבות, היו לרבי-מכר וזיכו אותו בפרסים בישראל וברחבי העולם

איקטוס   - אבידר אלי

אהבה כואבת: אמירה (חלק שלישי) – אורן רם


ג'ורג' עטאף נמלט מבריטניה לאחר שרצח את אביו. הוא מוצא מקלט בשם בדוי בישראל, שוכר בית נאה על הכרמל וממשיך לעסוק בסחר בסמים שאותם הוא קונה בסיני. 

פארידה עטאף מגיעה לבתה המתגוררת בבית המשפחה בעכו. המשטרה מבקשת לגרשה מהארץ אך מוכנה לוותר על דרישתה אם תתחזה פארידה למוכרת סמים ותסגיר את ראש הכנופייה. פארידה מסכימה בלית ברירה. 

במסגרת מאמציו לאמץ לעצמו תדמית חדשה, מתחזה ג'ורג' לנדבן ולתומך במפעלי תרבות ועורך מסיבה בביתו שאליה הוא מזמין שלוש רקדניות מלהקת מחול של בית ספר בעכו. אמירה, בתם של באשירה ודני (שסיפור אהבתם ממלא את החלק השני של הטרילוגיה), היא אחת משלוש הרקדניות, יפה, חטובה, חכמה ובת שש עשרה. ג'ורג' מתאהב בה, מחזר אחריה בעדינות ונותן לה לשאוף קוקאין. אמירה מתמכרת לסם, מתעלפת ברחוב ונשלחת למוסד גמילה. מצבה קשה ובנם של שירי ואיתן, בועז, סועד אותה במוסד, לא מש ממיטתה ומצליח לעשות את הבלתי אפשרי: לגרום להחלמתה. עולמו של ג'ורג' קורס. הוא אינו מצליח לקנות סמים, סוכניו נעצרים על ידי המשטרה והוא מת ממנת יתר. 
אמירה נוסעת עם מדריכת המחול שלה לחו"ל ונוחלת הצלחה רבה כרקדנית.אהבתה לבועז משגשגת והם יודעים כי חייהם יהיו שלובים יחד לנצח.

בוגד – דה-שליט יונתן


וידוי אחרון של קשישה גרמנייה חושף סוד מצמרר: בצמרת הממשל בישראל יש בוגד. במשך שנים מסר הבוגד את הסודות החשאיים ביותר של מדינת ישראל. איש לא יודע עד כמה גבוה הוא הגיע ובאילו חוטים הוא מושך. הדבר היחיד הידוע לגביו הוא כינויו, "קוברה". 

נשיא המדינה ממנה צוות חשאי שתפקידו לעלות על עקבותיו. בראש הצוות עומד ראש המוסד לשעבר, והוא מגייס למבצע עורך דין בהווה ואיש מבצעים במיל' ולוחמת קרת רוח שהסימן המזהה שלה הוא שרשרת פנינים. בעוד הם מצרפים פרט אל פרט, המפעילים של "קוברה" חשים שהאדמה בוערת ומפעילים את רשת הקורים שלהם, שהיא סבוכה ומסוכנת לכל אחד מחברי הצוות. 

בוגד הוא מותחן ריגול ישראלי מבריק ומשובח. ביד בוטחת מנווט מחבר הרומן עלילה אמינה ורבת-מהפכים המתרחשת בישראל, רוסיה וארצות הברית. הגיבורים מפלסים את דרכם בין נאמנויות צולבות, תחכום אסטרטגי ותאוות בצע פשוטה.

יונתן דה שליט הוא שמו הבדוי של סופר שלא ניתן לחשוף את זהותו. בתום דיונים ממושכים קיבל הספר את אישור הצנזורה וועדת השרים למען היתר פרסומים

טווס בחדר המדרגות – גלית דיסטל אטבריאן

האיש שלא רצה להיות קטן – אילן הייטנר

לילות קיץ ארוכים – אהרון אפלפלד

השלישי – ישי שריד

הדבר היה ככה – מאיר שלו

צמח מה הוא יודע – דניאל חיימוביץ

ספרות מתורגמת

היה זה הוא – צוויג שטפן

הבריחה מגן עדן – לב טולסטוי –  בסינסקי פאול

טירת הזכוכית – וולס ג'נט

הביאו את הגופות – מנטל הילרי

אחד ועוד אחד – מויס ג'וג'ו


אם יחידנית אחת. משפחה כאוטית אחת. זר מוזר אחד. סיפור אהבה אחד שאי-אפשר לעמוד בפניו, מאת מחברת רב-המכר הבינלאומי ללכת בדרכך. 
נניח שהחיים שלךְ בזבל. עמוק בזבל. בעלך נעלם, הבן החורג שלך סובל מהתעללות בבית הספר, והבת שלך, גאונת המתמטיקה, מקבלת הזדמנות של פעם בחיים שאין לך אפשרות לממן. אלה הם, בתמצית, החיים של ג'ס – עד שאביר לא צפוי על סוס לבן מציע להיחלץ לעזרתה. אלא שהאביר של ג'ס מתגלה כאד החנון, מיליונר היי-טק אנטיפת שאת בית הנופש שלו היא במקרה מנקה. לאד יש בעיות לא קטנות משלו, אבל זה לא באמת מפתיע: התנדבותו להסיע את המשפחה הלא-מתפקדת הזאת לאולימפיאדת המתמטיקה היא המעשה הלא-אנוכי הראשון שהוא עושה זה שנים... אולי אפילו אי-פעם. 

אחד ועוד אחד הוא ג'וג'ו מויס במיטבה המפואר. אתם תצחקו, אתם תבכו, וכשתגיעו לעמוד האחרון – תרצו להתחיל מחדש. 

ג'וג'ו מויס היא אחת הסופרות האהובות בעולם. ספריה הקודמים, הנערה שהשארת מאחור וללכת בדרכך, היו רבי-מכר בישראל ובמדינות נוספות רבות, וזכו לשבחי הביקורת.

ציפורים מתות בסתר – מקאלוג קולין (הוצאה חדשה)

חייו הקצרים והמופלאים של אוסקר וואו – דיאס ג'ונוט

הילד הנעלם – לקברג קמילה

 

אריקה פאלק, מחברת ספרי מתח, נדהמת לגלות בין חפציה של אמה יומני נעורים ומדליה נאצית. כדי לברר מהי המדליה הזאת היא פונה למורה גימלאי להיסטוריה. ימים מספר לאחר ביקורה הוא נמצא מת בביתו. לאחר מכן גם בריטה, חברת ילדות של אמה של אריקה, מתה.

פטריק הדסטרום, בעלה של אריקה, הוא בלש. אמנם הוא בחופשת אבהות, אבל בעקבות שרשרת הרציחות שמתרחשת בעיירה, הוא אינו מסוגל לעמוד מן הצד, ועד מהרה נכנס לעובי החקירה. 

אט אט, סוד איום מן הימים האפלים של מלחמת־העולם השנייה הולך ונחשף - סוד שההיסטוריה של העיירה פילבקה עומד בליבו. 

קמילה לקברג היא מחברת רבי־המכר ´מעבר לדלת הסגורה´, ´סתת האבן´ ו´נסיכת הקרח´ שיצאו לאור בעברית בהוצאת מודן. 

"זהו אחד מאותם מותחנים שהורסים חופשות. קחו אותו לחוף הים ועיניכם יינעלו על הדפים. לעולם לא תדעו שהים נמצא ממש לידכם." וושינגטון פוסט 

טובת הילד – איאן מקיואן

ההודאה – ג'ון גרישם

הטוב שבי – ניקולס ספארקס

כנגד כל האויבים – טום קלנסי עם פיטר טלפ

המוח הנשי – ד"ר לואן בריזנדיין

ההיסטוריה הסודית – דונה טארט

כבוד – אליף שאפאק

המיילדת מן ההרמון – רוברטה ריץ'

השידוך – איב האריס

עמק הפלאות – אמי טאן

ניאוף – פאולו קואלו

מופיע בעלון:
תגובות לדף