על מדים- רבקה מגרעין צבר - עודד עקיבא

על מדים / עודד עקיבא

רבקה קארפ, חיילת בודדה מקיבוץ גבע עלתה לארץ בגיל 21 להיות לוחמת בתותחנים

 

"רוצה לתרום תרומה משמעותית למדינה שלי"

בשנה האחרונה סיפרנו לכם ב'חדש בעמק' על חיילים בודדים שעוזבים הכל במדינתם כדי לתרום תרומה משמעותית לעם ישראל בארצו. נראה כי הסיפור של רבקה קארפ הוא אחד המיוחדים. רבקה הגיעה לארץ בגיל 21 אחרי שעזבה לימודים במכללה כדי להספיק לשרת שירות משמעותי של 3 שנים כלוחמת בגדוד תותחנים. בראיון ל'חדש בעמק' מספרת רבקה על הדרך שעברה מגיור בגיל צעיר דרך תנועת הנוער הרפורמית, שנת השירות והעלייה לישראל לקיבוץ גבע.

רבקה קארפ נולדה בארצות הברית לאבא יהודי ולאמא נוצרייה. ההורים שרצו שהילדים יגדלו כיהודים, גיירו את הילדים בגיל צעיר וחינכו אותם ברוח היהדות. רבקה  הגיעה במסגרת הזו לתנועת הנוער הרפורמית היהודית בארצות הברית, התשובה הרפורמית לבני עקיבא, וגדלה על ערכי המורשת היהודית והעם היהודי. במסגרת התנועה הזו הגיעה רבקה לישראל בגיל 18 לשנת שירות למען העם היהודי.

רבקה הצטרפה לגרעין צבר של עולים ועולות והגיעה לקיבוץ גבע שבעמק .שם אומצה ע"י משפחת יובל ומורן שבילי יחד עם כל החברים מהקיבוץ ויצאה לשירות צבאי מלא.

היא התגייסה להיות לוחמת, כלומר שירות מלא של 3 שנים.

למרות הבדלי הגיל והמנטאליות סיימה רבקה את הטירונות כחיילת מצטיינת והמשיכה את המסלול כלוחמת. כלוחמת הגיעה רבקה לגדוד התותחנים כשהיא חיילת יחד עם ארבע לוחמות נוספות, יחד עם עוד כ-70 בנים. אבל ברור שגם זה לא נראה לה מצב בעייתי בכלל: "אני חלק מצוות של לוחמים. הפעילות שלנו כרגע היא החזקה של קווים."

כאמור, לישראל הגיעה בתור חיילת בגרעין צבר לקיבוץ גבע. אם ההתאהבות הראשונית של רבקה הייתה מדינת ישראל, אז לעמק שלנו בכלל ולקיבוץ גבע בפרט יש מקום של כבוד בלב של רבקה:

" גבע זה הקיבוץ שמאמץ אותי ועוד 15 חיילים בודדים. אנחנו גרעין שנקרא צבר ואנחנו גרים בבית משלנו. יש לי משפחה מאמצת, משפחת שבילי, שאומנם אני לא גרה איתם אבל אני אצלם בארוחת שישי וחגים. אני אוהבת את המקום, האנשים והאווירה, זה המקום הכי יפה בעולם".

כמו שכבר ציינתי, רבקה נמצאת כרגע בדרך לשירות משמעותי מלא אבל היא כבר חושבת על החיים בישראל אחרי השירות, ובהחלט מאמינה שהחיים בעמק הם אופציה אמיתית:"כשאתה יוצא מאזור המרכז ומגיע לעמק הירוק והיפה הזה, זו ההרגשה הכי טובה בעולם ואני לא מוצאת שום סיבה לא לחיות כאן כל החיים".

 

מופיע בעלון:
תגובות לדף