זו דעתי - רוחלה רז

זו דעתי. . . . .

בתשובה לאלה, שאבדו את אמונם באורח חיינו. שהמילים "חיים ערכיים" הן בשבילם ריקות מתוכן ושיתוף ושיוויון, הם כבר מזמן לא באופנה ואבד עליהם הכלח.

אוי לחברה שאין לה חוקים וערכי חיים ואפילו שנולדו לפני שנים רבות. . .

 אני שמחה מאוד שבנים רבים חוזרים אלינו, בתקווה שהם יודעים להעריך מה הם מקבלים, מיד עם בואם: ביטחון, חינוך לילדים, דירה ומזון, בריאות. הכל כמו אלה שעובדים פה שנים רבות, ומוסרים בחריצות ובמסירות את כל יכולתם כבר שנים רבות.

על כן אינני מבינה מדוע חבר צעיר וחרוץ שזה עתה הגיע אל המוכן, מבלי שתרם את חלקו עדיין, צריך לקבל יותר מחבריו שישבו כאן שנים לפניו, תרמו את כל יכולתם, ויש רבים כאלה שפִיתחו ענפים לתפארת והביאו את גבע לאיכות חיים של היום. ועתה משנקלענו לתקופה קשה יותר, אינם יודעים להעריך ולשמוח במה שיש לנו ולקבל שווה בשווה לכולם.

אני מציעה ומקווה, שהבנים שבאים, יביאו עמם רעיונות ופִתוחים רציניים ואיכותיים, כדי לשמור על רמת חיינו. שנראה אותם בתוכנו, ושיתרמו את יכולתם וכישרונם בתוכנו ואיתנו. שלא נזדקק לכל-כך הרבה שכירים, בחינוך, בחקלאות ובתעשייה.

 נדע לפתח ולהרחיב בכישרון ובידע את האמצעים שיש בידינו ולא נזדקק לפתרונות הזויים כמו: השכרת דירות, קיצוץ בתספורת חברות ותיקוני אופנים וקלנועיות, שהם ממש בריאות ועידוד למבוגרים ולצעירים..

ברוכים כל הבאים לחיות עמנו ואנא, עשו הכל כדי לא לאבד את מה שיש לנו.

אל נפנה עינינו אל המערב עם כל העוולות שבתוכו. עם העושר המופרז, שמקורו הרבה פעמים מושחת. אל יהיו בינינו עשירים ועניים ושלא נזדקק לרשתות ביטחון.

חברים שנתנו ועוד יתנו בעתיד מכוחם ומרצונם לתת ככל יכולתם, מגיע להם כמו לכולם, בזכות ולא בחסד. . . .

יש בתוכנו הרבה צעירים העובדים בביתם, בחקלאות, בתעשייה ,בחינוך, בשירותים ובתרבות. לכולם הזכות לקבל בשיווין ובהערכה את כל הזכויות.

אל נאבד את תקוותנו, את האימון בצורת חיינו ונחליפם בנזיד עדשים. . .

כי זאת הדרך, אפילו אם לעיתים קשתה מעט. זאת הדרך, אחרת איננה, בה ללכת, ללכת עד תום. . !

רוחלה רז

מופיע בעלון:
תגובות לדף