בעקבות האספה - אלי גורן ; רוחלה רז

הפרטת ענף המכבסה

1.                הפרטת ענף הכביסה היא התחלה של חיסולה של המכבסה ומתפרת-תאים. חלק מהכביסה יעבור לבתים וחלק מהכביסה יכבסו אצל שכניהם תמורת תשלום.

2.                ההוצאות הקבועות יעלו. המחירים יעלו וכך לאט לאט הכביסה תתייקר ולא יהיה כדאי להחזיק ענף זה. סך-כל ענף הכביסה יתייקר אם יופרט בהרבה במשך הזמן.

3.                חלק מן החברים אינם נבהלים מתהליך זה, אבל לחלק מהחברים זה מאוד אכפת שמוסד יפה זה יתגמד והחיים שלנו יתייקרו ויתכערו.

4.                התחלת חוסר האיזון בקהילה התחיל מענף המזון ב2013. ענף המזון כולו עלה 4 מיליון שקל השנה. זה יצמח ל-5 מיליון ומאתיים אלף. כולל הכסף שחולק לחברים, כולל ההוצאות הקבועות שאינן נכללות בכספי החברים. כולל העברת המרכולית לכלבו. וכולל התייקרויות ענף המזון עצמו ותוספת עובדים.

5.                מיליון ומאתיים אלף זהו בדיוק הסכום שהיום חסר לנו לאיזון.

6.                שלושת המוסדות המשותפים: ענף-המזון הלא מופרט, ענף-הרכב וענף ההלבשה הם הזולים ביותר לעומת הפרטתם, והם יכולים לעזור לנו להחזיק רמת-חיים גבוהה בפחות כסף.

7.                מחירי חלק מהמזון עלה לחברים למרות החלטה מפורשת בקלפי שאם יעלו מחירי המזון יוסיפו כסף לחברים.

איש מיוזמי ההצעה לא פוצה פה. גם המזכירות מפרה החלטות הקלפי בראש-גלוי.

8.               אני כותב את זה משום שזאת שיטה בכל נושא ההפרטות. להבטיח הבטחות, לסמוך על זה שאחר-כך אפשר להפר אותן. ואיש מן המזכירות או מיוזמי ההצעות אינו פוצה פה.

וממשיכים להבטיח כל מיני הבטחות בעתיד שלאחר אישורן לא יקוימו.

כמות הדברים הלא נכונים שנאמרו לציבור בנושאי שכונת-בנים והפרטת המזון מחייבים שמי שעסק בנושא הזה לא יעסוק בנושאים אלה בעתיד.

אלי גורן

**********

על ההצעה בתקציב האישי

ההתנגדות הרבה, להצעה האומרת שהתקציב של כולנו יקוצץ לזמן מה, ממש מאכזבת.

ההצעות שהוצעו, אינן שוויוניות ופוגעות רק בחלק מסוים ובחלקן אינו פוגעות בכלל.

עד עכשיו שילמנו כולנו, על כל ההוצאות של החברים: בריאות, מחלות, לימודים, פנסיה, ילדים ועוד למרות שאין על-כך שום החלטות מדינה, אלא חוקים שאנחנו קבענו – וטוב שכך.

על-כן, כשהמצב הכלכלי ירד, אנחנו חייבים כולנו להשתתף ולהוריד בתקציבנו הפרטי, לא לאורך זמן, כפי שהוצע. זהו תפקידנו, וטוב שכך, בתקווה לאורך ימים ונשמור על דרכנו שלנו!.

ההצעה שהוצעה הייתה נכונה ותעזור יותר מכל להורדת החובות ויכולת ההתפרנסות שלנו.

רוחלה רז.

מופיע בעלון:
תגובות לדף