הגיל הרך

מהנעשה בגיל הרך:

במערכת הגיל הרך אנו בעיצומו של הרבעון האחרון בשנה.

המייחד אותו:

§        בית התינוקות התמלא עד תום ב16 תינוקות מתוקים(אשר 11 מהם הם ילדינו מגבע!)

§        בכל היחידות עסוקים בהקניית הרגלים ובגמילות, רגע לפני המעברים לשלב הבא.

§        מטפלות החלו לצאת לחופשה השנתית שלהם, שאנו מחויבים לתת לכל אחת על פי חוק. מצד אחד הן ממלאות את המצברים ומצד שני נוצר עומס גדול על המערכת, שחסרה בכח אדם בתקופה זו.

§        זה עתה, הסתיימו מפגשי הערב של קבוצת ההורים, שהתקיימו לאורך השנה. המפגשים סובסדו ע"י המועצה. למפגשים אלו הייתה הצלחה גדולה מאוד! בעקבות הביקוש הרב יתכן שתיפתח קבוצה נוספת אחרי החגים.

§        ההרשמה של הילדים לשנת תשע"ו כמעט סגורה והתפוסה בגנים מלאה!

§        מתחילים להיבנות הצוותים לשנת תשע"ו.

§        ישנן סוגיות רבות שמעסיקות את המערכת ברמת ההנהלה: סוגיות פנימיות- כמו הצורך בשבירת שנתון בין הגן הצעיר והגן הבוגר מול הוצאת ילדי חוץ, כי הגן הבוגר בשל היותו דו גילאי, מתמלא מדי, אם דבקים בעקרון השנתונים. כמו הרצון לאפשר ככל הניתן לבני גבע שעזבו וגרים באזור, לחנך את ילדיהם במערכת שלנו ועוד...

וסוגיות חיצוניות כמו- מאבק מול משרד הכלכלה לקבל את הכספים המגיעים לנו, שינויים שהמערכות החיצוניות תובעות מאיתנו לערוך בחוזים מול ההורים, איך שומרים על התוכנית החינוכית הייחודית לנו וביחד עם זאת עומדים בדרישות המשרדים שלעיתים סותרות את המהות שלנו(חצר גרוטאות, טיול וכו') .

§        השבוע ערכנו ערב גיבוש לצוותים, בעזרתם של ההורים שהכינו מטעמים וברכו. תודה גדולה לנועה חזין, על הפקת האירוע המוצלח.

מובאת בזאת הברכה שהקריאו האמהות בערב זה:

תודה והערכה לצוותי הגיל הרך של גבע:

"ילדים הם שמחה, ילדים הם ברכה" אומר השיר,

הם מביאים עימם בבוקר לגנים סקרנות וצחוק מתגלגל, מילים ראשונות, מחשבות מקוריות ורגעים של אושר והנאה צרופים. בנוסף לכל אלה, הם מביאים גם את השלב ההתפתחותי שבו כל אחד מהם נמצא, עם האתגרים שהוא מציב, הצרכים, הפחדים, המצבים המותאמים אליו וההתמודדויות הקשורות.

כל ילד שנכנס בשערי הגן הוא עולם ומלואו של אחריות וציפיות המופנות אליכן מצידנו ההורים.

אנו מגיעים אליכן בבוקר, מניחים את היקר לנו מכל ויודעים לצאת בלב שקט אל שגרת יומנו, כדי לחזור אחה"צ ולאסוף בחזרה את שהפקדנו בידיכן בבטחה שעות טובות קודם לכן.

אני נמצאת פה בשמם של הורי מערכת הגיל הרך של גבע כדי להודות לכן על כך שיש באפשרותנו לעשות זאת בלב כל כך שלם ובטוח, בידיעה ברורה שילדנו נמצאים במקום בו הם מקבלים חום ואהבה ומילה טובה, לצד גבולות ברורים וסדר יום של פעילויות מותאמות ומהנות שמצעידות אותם קדימה בשלבי ההתפתחות כל הזמן.

הם חוזרים אלינו הביתה ומלמדים אותנו את השירים שלמדו, מספרים על החוויות שצברו באותו יום וכך אנו יודעים כמה הם מאושרים להיות אצלכן. כמובן שבמידה ונתקלנו בקושי הטלפון זמין ויש עם מי לדבר, ממי לקבל הדרכה או עצה וכלים להתמודדות.

אני כאן כדי להגיד לכן שזה אף פעם לא ברור מאליו. אנו מעריכים כל זאת מאוד!!

בנתיים יש לי בת אחת במערכת ואני יכולה לספר לכן שמיד כשקיבלה אקמולי כשחלתה ועלה לה החום לפני כשבוע, היא הודיעה לנו: "סיימתי להיות חולה!! מחר אני הולכת לגנון, הם מתגעגעים אלי!!"

וזה אומר מבחינתי הכל. 

כתבה: עטרה רצין.

ולבסוף, השבוע פינינו את מחסן הגיל הרך לטובת צורכי הקבוצה.

לכן, מי שרוצה להביא משחקים וגרוטאות לגיל הרך, יש לשים אותם בכניסה למשרד הגיל הרך.

§        לקראת השנה החדשה אנו זקוקים לעוד סבתות יקרות שמוכנות להתנדב ולעזור לנו בפתיחת הגנים בבקר, בין 7:00- 8:00, פעמיים שלש בשבוע . לשבת עם הילדים, לספר סיפור, או לחתוך סלט עד שכל הצוות מגיע.

כדאי לכן! זה נותן דלק לכל היום, להתחבק בבקר עם הקטנטנים!

תשאלו את אסתר נתן וג'ניס בן יהודה!

 זהו בינתיים, שבת שלום, בברכה,

מורן שבילי רז,

רכזת הגיל הרך.

מופיע בעלון:
תגובות לדף