תמונת נצחון

תמונת ניצחון – דניאל בן

ביום שלישי האחרון קרה דבר בגלבוע. חשוב לי להסיט את המבט משאלת המנצחים / מנוצחים, ולמקדו בשינוי העומק שמתחולל פה. לשם כך, בחרתי לצטט את אחד הגיבורים של המהלך הזה. אדם שרוב הגבעים אינו מכיר כי הוא גר אי שם מעבר להרי החושך – במושב דבורה. האיש הזה – דניאל בן ומשפחתו, יצאו כנגד כל הסיכויים ובאומץ גדול כנגד מנגנון שאיים עליהם בדרכים מגוונות. הם יצאו להילחם בטחנות הרוח של שלטון 'הפרד ומשול'. את הבשורה שהוא מביא אלינו עדיף שנקרא מפיו ממש - דברים שכתב יום לפני הבחירותהאלה ושנה וחצי אחרי שחש על בשרו ממש את הפסד הבחירות הקודמות[1]:

"מאז המצאת המצלמה ובכלל, בכל מערכה ועימות, מחפשים אנשים את תמונת הניצחון.

התמונה המצורפת, היא תמונת הניצחון. [כאן חסרה תמונה מאירוע ספורט משותף לכל האזור, שארגנו אנשי עובד נור כאן בגבע. לא הצלחתי להעתיק את התמונה ועמכם הסליחה – א.ב.]

אני מקווה שאני יודע מי ינצח מחר בבחירות בגלבוע.

אבל אין זה בהכרח קשור לכך שזו תמונת הניצחון.

זו תמונת הניצחון כי היא מסמלת את כל מה שניסינו להגיד כאן,

היא צולמה באירוע חברתי וספורטיבי בו השתתפו מכל יישובי הגלבוע – הכפרים המושבים והקיבוצים.

אני חייב להודות שמלבד התוצאה, משהו נוסף צרם לי בתוצאות הבחירות הקודמות. הגלבוע התחלק למגזרים. לא אהבתי את ההצבעה המגזרית – לא בקיבוצים, לא בכפרים ולא בתענך.

מחר זה יהיה אחרת, עובד נור צפוי לקבל רוב גם בתענך, גם בישוב הערבי וגם בישוב הוותיק.

אנחנו ננצח כי הצלחנו לגבש כאן נבחרת מגוונת להפליא שחפצה בעתיד טוב יותר לכולם, והפכנו כל פינה בגלבוע לבית פתוח חם, מקבל ואוהב. בסנדלה ובחפציבה, בטייבה ובגדיש, בגדעונה ובגן נר.

אנחנו ננצח כי הבנו, לטובת כולנו, שאסור שאינטרס אישי ייגבר על סדרי העדיפויות של הקהילה.

[...]זו מהפכה של ממש, מהפכה שקטה ונעימה. מהפכה של אנשים שאומרים, חינוך מעל הכל.

[...] בין אם השתכנעתם או לא, אני מפציר בכם ללכת ולהצביע. אני מאמין שאחוז הצבעה גבוה הוא מקור לגאווה המעיד על קהילה חזקה ומעורבת.
שיהיה לכולנו בהצלחה.

דניאל בן"

אלה דבריו של דניאל בן – גיבור מערכת הבחירות שלי. זהו הסדק הראשון בחומת הניכור בין חבל תענך לביננו, בין הכפרים הערביים לביננו. את החומה הזאת עלינו לפורר ולהפיל כדי ששוב לא יוכל פוליטיקאי זה או אחר, לנצלה למען עצמו. כדי שנוכל ללמד את ילדינו שאת שורש הגזענות אנחנו צריכים לעקור מתוך ליבנו שלנו. ורק כך ישוב הלב לפעום את מקצב ההתחדשות והצמיחה.

שיהיה בהצלחה לעובד נור במשימה קשה מאוד שלקח על עצמו. מאתנו, כל המאמינים שאפשר אחרת– שאפשר לעשות פוליטיקה, לא בפלגנות ובציניות מייאשת, אלא בשיתוף, בתקווה ובאמונה בטוב.    בברכה, אורי[1]מטעמי חסכון בדיו הרשיתי לעצמי לחתוך מעט מהטקסט המקורי, אותו ניתן לקרוא בדף הפייס-בוק של דניאל בן. [א.ב.]

מופיע בעלון:
תגובות לדף